Technologia

10 dziwnych faktów o Minecrafcie, które cię przestraszą

  • 17 listopada, 2023
  • 10 min read
10 dziwnych faktów o Minecrafcie, które cię przestraszą


Minecraft może być grą o dość jasnej i wesołej prezentacji, ale ma też kilka dość przerażających wydarzeń. W całej historii rozwoju tytułu fani, a nawet pracownicy Mojang zwracali uwagę na fakty, które mogą być nieco niepokojące. Niekoniecznie muszą być one całkowicie przerażające dla większości graczy, ale myślenie o nich przez jakiś czas może być dość niepokojące.

Od dziwnych usterek związanych z mobami po historię tworzenia elementów rozgrywki i lokalizacji – w Minecrafcie jest wiele dziwnych i niezwykłych ciekawostek. Niektóre z nich są bardziej przerażające niż inne, ale wszystkie mają w sobie pewien poziom niesamowitości, o którym fani mogą chcieć wiedzieć.

Uwaga: niektóre aspekty tego artykułu są subiektywne i odzwierciedlają opinie autora

” class=”promoted-img” loading=”lazy” szerokość=”1440″ wysokość=”220″ alt=”fortnite-promoted-banner” />


10 przerażających faktów o Minecrafcie, o których fani mogą nie wiedzieć

1) Oczy Endermana mogą stać się białe

Fani Minecrafta doskonale wiedzą, że oczy Endermana są zazwyczaj fioletowe, co pasuje do ogólnego motywu czarno-fioletowego wymiaru Endu. Jednakże, ponieważ te moby technicznie mają teksturę oczu niezależną od tekstury ciała, może wystąpić dziwny błąd, gdy patrzą prosto w górę.

Kiedy tak się dzieje, tekstury oczu i ciała endermana są źle wyrównane, co powoduje, że jego oczy stają się jasnobiałe. To dość niepokojący widok, gdy przez tak długi czas widziałeś zwykłe fioletowe oczy Endermana.


2) Historia Blazesa

Płomienie mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne, niż początkowo sądzili gracze Minecrafta (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)
Płomienie mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne, niż początkowo sądzili gracze Minecrafta (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)

Tłumy Płomienia niekoniecznie wyglądają aż tak onieśmielająco, ale Mojang ujawnił, że mają szczególnie przerażającą przeszłość.

Według wpisu na blogu Mojang z 2019 r., zatytułowanego „Odwiedzać Nether!”, Duncan Geere z Mojanga spekulował, że Płomienie to czujące stworzenia stworzone wyłącznie z lawy, stworzone przez pierwotnych założycieli fortec Netheru. Jednak ostatecznie powstali przeciwko swoim panom i unicestwili ich.

To prawda, nie zostało to poparte niczym w grze, ale usłyszenie tego stwierdzenia bezpośrednio od pracownika Mojanga może sprawić, że gracze ogólnie będą mieli nieco inne odczucia w stosunku do mobów Blaze.


3) Inspiracje i wiedza Strażnika

Brandon Pearce z Mojang stwierdził wcześniej, że tłum Strażników jest najbardziej rozwiniętą istotą w historii Minecrafta, ponieważ przeszedł kilka różnych zmian, zanim osiągnął swoją ostateczną formę. Pearce dodał, że stworzenie zostało mocno zainspirowane muzyczną łamigłówką znajdującą się na końcu płyty muzycznej „11” oraz twórczością HP Lovecrafta.

Warto przeczytać!  Słuchawki douszne Bluetooth Acefast T8 Crystal (2): Świecą jasno i mają przyzwoity dźwięk

Według twórców Mojanga chcieli, aby Strażnik przypominał przerażające horrory Lovecrafta: stworzenie budzące strach, ponieważ jest niesamowicie obce i nieziemskie. Jest to jeden z powodów, dla których stworzenie zawiera w swojej piersi dusze, które, jak powiedział Pearce, są kluczowe dla ogólnej historii tłumu.

okładka YouTube

Nadal nie jest jasne, czyje dusze znajdują się w Strażniku i dlaczego tłum je opętał. Jednak z pewnością przerażająca jest myśl o mieszkańcu głębokiego, ciemnego biomu, który odebrał dusze poprzednich mieszkańców starożytnych miast. A to tylko jedna teoria.


4) Fantomy wydają dźwięk krzyczącego dziecka

Efekty dźwiękowe fantomów w Minecrafcie mają bardzo przerażające pochodzenie (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)
Efekty dźwiękowe fantomów w Minecrafcie mają bardzo przerażające pochodzenie (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)

Upiory mogą być jednym z najmniej ulubionych mobów wśród graczy Minecrafta ze względu na ich zdolność do nękania celów, gdy nie śpią przez trzy dni w grze. Jednak te moby mają również dość przerażającą historię związaną z niezapomnianym dźwiękiem, jaki wydają, gdy lecą po niebie.

W wywiadzie dla Asoundeffect.com programista Mojang Samuel Åberg dokonał dziwnego odkrycia:

„Dla Upiora, słyszanego w obu Wanilia I LochyWykorzystałam nagrania krzyku mojego synka.”

Zgadza się, dźwięki wydawane przez fantomy w grze to w rzeczywistości dźwięk krzyku małego synka Åberga. To naprawdę daje tylko jeden dodatkowy powód, aby unikać tych wysoko latających terrorów w przyszłości.


5) Czarownice i Baba Jaga

Czarownice z Minecrafta mają związek ze słowiańskim folklorem (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)
Czarownice z Minecrafta mają związek ze słowiańskim folklorem (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)

Czarownice nie są najstraszniejszymi mobami w Minecrafcie, ale wiąże się z nimi szczególnie niesamowita historia. Według filmu Mojang YouTube zatytułowanego „Ostatnie dziesięć lat: dziesięć rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o Minecrafcietwórcy stwierdzili, że tłum czarownic powstał na podstawie słowiańskiej legendy folklorystycznej o Babie Jadze.

Mitologia stworzenia różni się w zależności od źródeł, ale niektóre słowiańskie opowieści uważają Babę Jagę za starszą kobietę, która mieszka w chatce na bagnach i smaży dzieci, zanim zjada je w całości. Wiadomo również, że jej chata stoi na udach kurczaka, a ona ma słabość do robienia okładów i mikstur, co brzmi nieco podobnie do ostatniego tłumu w grze, chociaż czarownice z Minecrafta są nieco mniej przerażające.

Warto przeczytać!  Celownik, konfiguracja, czułość i nie tylko

6) Pochodzenie Easter Egga „Johnny”.

Dobrze znany
Znana pisanka „Johnny” nawiązuje do horrorów Stephena Kinga (zdjęcie za pośrednictwem Mojang)

Wielu graczy Minecrafta zna plakietkę z nazwą „Johnny” Easter Egg. Kiedy motłoch obrońców zostanie nazwany Johnny poprzez plakietkę z imieniem, będzie bezkrytycznie atakował swoim toporem każdy cel, jaki zobaczy. Jest to w istocie nawiązanie do powieści grozy Lśnienie Stephena Kinga, a także jego kultowa adaptacja filmowa w reżyserii Stanleya Kubricka.

W powieści postać Jack Torrance jest opętana przez duchy hotelu Overlook, co powoduje, że wpada w szał z toporem na hotelowego szefa kuchni Dicka Hallorana, a także jego własną żonę i syna. Imię „Johnny” zostało wypowiedziane w adaptacji filmowej, w której Jack (grany przez Jacka Nicholsona) wybija siekierą dziurę w drzwiach łazienki, po czym zagląda przez nią i krzyczy: „Oto Johnny!”

okładka YouTube

Co zabawne, ta zaimprowizowana linijka w filmie sama w sobie była nawiązaniem do Program Johnny’ego Carsona. Jednak trochę dziwnie jest myśleć, że Mojang wdrożyłby Easter Egg na temat pracy twórczej tak mrocznej jak Lśnienie w grę dla wszystkich grup wiekowych, taką jak Minecraft.


7) Twarz na płycie muzycznej „11”.

Płyta muzyczna „11” jest dobrze znana w Minecrafcie ze swoich przerażających efektów dźwiękowych i tajemniczej historii, ale niektórzy gracze poszli o krok dalej i dokonali dziwnego odkrycia. Po umieszczeniu w programie spektrogramowym, który wizualizuje przebiegi audio, gracze mogą znaleźć twarz w dźwięku. Niektórzy stwierdzili, że ma podobieństwo do domyślnej postaci, Steve’a, lub jednego z wielu różnych mobów.

Można również zobaczyć wartości szesnastkowe „12418”, co prawdopodobnie jest nawiązaniem do inżyniera dźwięku gry C418, który stworzył większość piosenek w grze Minecraft. Potwierdzają to pierwsze dwie cyfry „12” będące wartością szesnastkową litery C.

W każdym razie znalezienie podobieństwa twarzy na wykresie muzycznym 11 płyty muzycznej jest niezaprzeczalnie niesamowite.


8) Zakodowany jest przerażający hałas otoczenia

Minecraft wykorzystuje algorytmy w grze do odtwarzania upiornych dźwięków otoczenia (Zdjęcie za pośrednictwem forum Ritmos/Hypixel)
Minecraft wykorzystuje algorytmy w grze do odtwarzania upiornych dźwięków otoczenia (Zdjęcie za pośrednictwem forum Ritmos/Hypixel)

W menu debugowania gry Minecraft: Java Edition znajduje się wiele informacji, a gracze często nie rozumieją wszystkich wartości i słów widocznych na ekranie. Jednak jednym z nich, które mogli przeoczyć, jest procent nastroju. Wartość ta wzrasta wraz ze spadkiem poziomu światła wokół gracza, szczególnie w ciemnych miejscach, takich jak jaskinie.

Warto przeczytać!  Najnowsza aktualizacja GTA Online dodaje nowy pojazd z kroplówką, Taxi Work i nie tylko

Kiedy ten procent osiągnie 100%, Minecraft odtwarza niesamowity dźwięk eksploracji jaskini, po czym resetuje się i zaczyna ponownie rosnąć. Jedynym sposobem, aby zapobiec odtwarzaniu dźwięku, jest zwiększenie poziomu światła.

Tak czy inaczej, świadomość, że upiorne efekty dźwiękowe są celowo zakodowane w grze w zależności od tego, jak mroczne i niesamowite jest otoczenie gracza, może być nieco przerażające.


9) Króliczek Zabójca

Króliczek zabójca może przestraszyć graczy, którzy się tego nie spodziewają (Zdjęcie za pośrednictwem Mojang)
Króliczek zabójca może przestraszyć graczy, którzy się tego nie spodziewają (Zdjęcie za pośrednictwem Mojang)

Nawiązanie do klasyki Monty Python i Święty Graal, króliczek zabójca jest nieużywanym mobem z Minecrafta, ale nadal znajduje się w kodzie gry. Ten mały królik jest wrogo nastawiony do graczy, lisów i wilków i może zadać aż cztery serca obrażeń, gdy uderzy w cel na normalnym poziomie trudności. Pomimo tego, że nie są one używane, gracze nadal mogą przywołać tego moba za pomocą polecenia „/summon królik ~ ~ ~ {RabbitType:99}”.

Ten czerwonooki króliczek nie pojawi się w normalnych okolicznościach, ale z pewnością może przestraszyć graczy Minecrafta, którzy znajdą w otoczeniu przyzwanego króliczka i zostaną zaatakowani.

Pomysł tłumu zabójczych króliczków może być nieco głupi, jak to było w Monty Pythona film, ale gracze mogą zmienić tonację, gdy odbierze to część paska zdrowia.


10) Pochodzenie Steve’a jako zombie

okładka YouTube

Wygląd Steve’a jest domyślną skórką używaną w Minecrafcie, ale skąd on się wziął? Co ciekawe, Markus „Notch” Persson, twórca gry, wykorzystał model i skórkę Steve’a w starszej grze, nad którą pracował, znanej jako Zombie Town. Niewiele wiadomo na temat tego niedokończonego tytułu, ale samotne wideo przedstawiające go w trakcie tworzenia jest dość przerażające.

Na filmie widzowie mogą zobaczyć grupę istot wyglądających jak Steve biegający w grupie, wymachujący kończynami i kręcący głowami. Nie jest jasne, czy ci „Steves” byli przyjaciółmi, czy wrogami, ale widok grupy bohaterów Minecrafta biegających i miotających się w ciemności jest niezaprzeczalnie przerażający. To sprawia, że ​​można spojrzeć na samego Steve’a w innym świetle.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Rachel Syiemlieh

Źródło