Świat

10 najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 r

  • 17 listopada, 2023
  • 3 min read
10 najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 r


Raport dotyczący najpopularniejszych miejsc podróży American Express Travel 2024 podkreśla miejsca wakacyjne położone poza utartymi szlakami.

Elementy Envato

W listopadzie firma American Express Travel opublikowała listę 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w roku 2024, zawierającą 10 miejsc wakacyjnych, które trzeba odwiedzić, opartą na rezerwacjach podróżnych dokonanych w ramach karty globalnej oraz rekomendacjach zespołu 6000 konsultantów ds. podróży.

„Ludzie, podróżując, szukają nowych doświadczeń i zanurzenia się w lokalnej kulturze” – powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel, w komunikacie prasowym udostępnionym CNBC Make It.

Według raportu popularne lokalizacje cieszą się szczególnym zainteresowaniem podróżujących z pokolenia Z i pokolenia Millenialsów. Dane dotyczące rezerwacji pokazują, że w Japonii od 2019 r. do 2023 r. liczba rezerwacji wzrosła o ponad 1300%.

W tym samym okresie w San Miguel de Allende odnotowano wzrost o ponad 400%, podczas gdy Australia odnotowała prawie 800% wzrost wśród pokolenia Z i pokolenia milenialsów.

Santa Fe w Nowym Meksyku to jedyne miasto w USA wymienione w raporcie najpopularniejszych kierunków podróży American Express Travel 2024.

Jon Lovette | Kamień | Obrazy Getty’ego

Jedynym miastem w USA, które znalazło się na liście, jest Santa Fe w Nowym Meksyku.

Jako najstarsza stolica Ameryki, Santa Fe słynie ze słynnej sztuki i tradycji hiszpańskiej, meksykańskiej i indiańskiej. W 2005 roku Santa Fe zostało pierwszym miastem w USA uznanym za Miasto Kreatywne UNESCO

Według UNESCO jedno na 10 stanowisk pracy w Santa Fe jest związane ze sztuką i przemysłem kulturalnym, a w mieście znajduje się ponad 250 galerii. W 2020 roku Federacja Sztuki Western States uznała je za najbardziej kreatywne małe miasto w Ameryce.

Według American Express Travel, Niseko w Japonii zostało uznane za jedno z najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 roku.

Lubi podróżować i zdobywać nowe doświadczenia | Chwila | Obrazy Getty’ego

Kolejnym popularnym kierunkiem wakacyjnym na liście jest Niseko w Japonii. Według Condé Nast Traveller, jest to kraj, w którym panują najlepsze warunki narciarskie w Japonii i jedne z najlepszych warunków śniegowych na świecie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w Niseko spadło średnio ponad 35 stóp świeżego śniegu w sezonie.

Warto przeczytać!  Akt równoważenia uchodźców G7 w Japonii: drzwi otwarte dla Ukraińców, ale dla niewielu innych

Położone na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Japonii, Hokkaido, Niseko słynie ze światowej klasy narciarstwa i naturalnych gorących źródeł.

Japonia otworzyła swoje granice w czerwcu, ale wymagane były wizy i wycieczki wyłącznie dla turystów korzystających z zorganizowanych wycieczek z opiekunem. W październiku 2022 r. kraj zniósł te zasady i odnotował ogromny wzrost liczby odwiedzających, nic więc dziwnego, że według raportu American Express Travel Japonia była najszybciej rozwijającym się kierunkiem podróży na świecie dla pokolenia Z i pokolenia milenialsów.

NIE PRZEGAP: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w zarządzaniu pieniędzmi, pracą i życiem? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Dostawać Bezpłatny przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffetta emitowany przez CNBCw którym zebrano najlepszą radę miliardera dla stałych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.


Źródło