Marketing

10 rzeczy, które według Jima Cramera warto obejrzeć we wtorek na giełdzie

  • 14 listopada, 2023
  • 9 min read
10 rzeczy, które według Jima Cramera warto obejrzeć we wtorek na giełdzie


Moje 10 najlepszych rzeczy do obejrzenia we wtorek, 14 listopada

1. Uważnie obserwowany amerykański indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) dostarcza dobrych wyników — w październiku był bez zmian, podczas gdy ekonomiści spodziewali się wzrostu o 0,1%. Bazowy wskaźnik CPI, który obniża ceny żywności i energii, osiąga najniższy poziom od dwóch lat. Rynki ożywiły się po tych wiadomościach, a kontrakty terminowe Dow wzrosły o 300 punktów na rynku przed otwarciem, po gwałtownym spadku rentowności obligacji skarbowych.

2. Magazyn domowy (HD) wyniki kwartalne były zgodne z szacunkami Street, ale zawęziły całoroczne prognozy sprzedaży: zarząd spodziewa się obecnie, że sprzedaż spadnie o 3% do 4% w porównaniu z poprzednim rokiem w porównaniu z poprzednią prognozą dotyczącą spadku o 2% do 5% . Sprzedawca ma ten sam problem z droższymi przedmiotami użytkowymi, co poprzednio, ponieważ właściciele domów wycofują się z większych projektów. Akcje zwyżkowały o około 1% w notowaniach przed otwarciem sesji.

3. We wtorkowym artykule The Washington Post argumentuje, że chiński Xi Jinping bardziej niż Biden potrzebuje środowego spotkania z prezydentem Bidenem. Dzieje się tak dlatego, że ostatni rok przyniósł w Chinach prawdziwe spowolnienie i nie mogą one osiągnąć celu wzrostu na poziomie 5%. To pierwsze spotkanie obu przywódców od roku i Xi „prawdopodobnie będzie chciał złagodzić napięcie, które jest najgorsze od czasu normalizacji stosunków między obydwoma krajami w 1979 r.”.

Warto przeczytać!  Sprawdź program nauczania teorii i pracy nad projektem

4. Według Bloomberg News Chiny rozważają pakiet o wartości 137 miliardów dolarów na rozwój budownictwa mieszkaniowego. Plan położy kres największemu od dziesięcioleci pogorszeniu się koniunktury w sektorze budownictwa mieszkaniowego w kraju. O co Chiny będą prosić w środę Stany Zjednoczone po wznowieniu zakupów Boeinga (BA) samoloty?

5. Wielki telefon od Bernsteina: Jabłko (AAPL) marże powinny „znacznie wzrosnąć” w 2024 r., a po tym okresie mogą wzrosnąć o 50–100 punktów bazowych rocznie ze względu na ciągłe przechodzenie na usługi. Analityk Toni Sacconaghi podtrzymuje rekomendację trzymaj dla akcji AAPL, ustalając cenę docelową na poziomie 195 USD.

6. Roth MKM inicjuje transmisję Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) z zakupem i ceną docelową na poziomie 125 dolarów, twierdząc, że kontrole wskazują, że producent chipów jest gotowy na dalsze zdobywanie udziału w rynku serwerów w chmurze i czyni postępy na rynku korporacyjnym. Citi twierdzi jednak, że dostawy notebooków w październiku były słabsze niż oczekiwano i spadły o 12% w ujęciu miesięcznym, co jest niekorzystne dla AMD i Intel (INTC). Jest to całkowicie sprzeczne z oczekiwaniami dotyczącymi najniższego poziomu zapasów komputerów PC. Zamierzam rozpocząć nowy cykl, aby je rozkręcić…

Warto przeczytać!  Sztuczki marketingowe w kasynie - BusinessCloud

7. Na trzymaniu (ONON) ogłosił dobry kwartał, w którym poprawiły się zyski i przychody. Jednak rynek twierdzi, że prognozy dla producenta obuwia i odzieży sportowej były słabe, co spowodowało spadek akcji o 9% przed otwarciem. Nie wydaje mi się to złe. Muszę wysłuchać rozmów kierownictwa po ogłoszeniu wyników.

8. Barclays podwójnie zmodernizowany Mozaika (MOS) do kupna z ceną docelową na poziomie 42 USD, w porównaniu z 40 USD. Wydaje się to głupie, ponieważ agrobiznes jest słaby. Analityk obniżył ocenę Przemysł CF (CF) do wstrzymania sprzedaży ze względu na niedawne względne lepsze wyniki i obniżkę ratingu Corteva (CTVA) wstrzymać się z zakupem ze względu na nadmierny nawis zapasów.

9. Deutsche Bank bierze Weź dwa (TTWO) do kupna ze wstrzymania i podniosła cenę docelową o 20 do 175 dolarów. Podoba mi się ta rozmowa, ponieważ w zeszłym tygodniu rozmawiałem z dyrektorem generalnym Straussem Zelnickiem w Mad Money i było jasne, że Grand Theft Auto 6 może odnieść sukces. Akcje spółki z branży gier wideo podskoczyły w wyniku aktualizacji o ponad 2%.

10. Jedzenie Tysona (TSN) cena docelowa obniżona do 51 dolarów z 55 dolarów w JPMorgan, który podtrzymuje rekomendację trzymaj dla akcji. Analityk stwierdził, że perspektywy spółki mogą być konserwatywne – zarząd widzi przychody w 2024 r. na niezmienionym poziomie w porównaniu z 2023 r. – ale jej historyczne osiągnięcia „nie zapewniają większego komfortu”. Sprzedaż w czwartym kwartale firmy produkującej produkty spożywcze przekroczyła szacunki Street.

Zapisz się na moje 10 najlepszych porannych myśli na rynku bezpłatny biuletyn e-mailowy

(Widzieć Tutaj aby uzyskać pełną listę akcji fundacji Jim Cramer’s Charitable Trust.)

Jako subskrybent CNBC Investing Club z Jimem Cramerem otrzymasz powiadomienie o transakcji, zanim Jim dokona transakcji. Jim czeka 45 minut po wysłaniu powiadomienia o transakcji, zanim kupi lub sprzeda akcje z portfela swojego funduszu charytatywnego. Jeśli Jim wspomniał o akcjach w telewizji CNBC, odczeka 72 godziny od wydania ostrzeżenia o handlu, zanim zrealizuje transakcję.

POWYŻSZE INFORMACJE O KLUBIE INVESTING PODLEGAJĄ NASZYM WARUNKOM ORAZ POLITYCE PRYWATNOŚCI WRAZ Z NASZYM ZASTRZEŻENIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI. ŻADNE ZOBOWIĄZANIA ANI OBOWIĄZKI POWIERNICZE NIE ISTNIEJĄ ANI NIE TWORZĄ SIĘ W POSTACI OTRZYMANIA JAKICHKOLWIEK INFORMACJI DOSTARCZONYCH W ZWIĄZKU Z KLUBEM INWESTYCYJNYM. NIE GWARANTUJEMY ŻADNYCH KONKRETNYCH WYNIKÓW ANI ZYSKÓW.


Źródło