3 gwiazdy Realu Madryt z kolejnego magicznego wieczoru UCL na Bernabeu

• 11 maja, 2024

90 minut na Bernabeu to bardzo długo i potwierdziło się to po raz kolejny, gdy Real Madryt zmierzył się z Bayernem Monachium w rewanżu półfinału Ligi Mistrzów. Los Blancos skutecznie odrobili straty po przegrywaniu 1:0 do 88. minuty.

W drużynie pełnej supergwiazd niezwykły bohater zajął centralne miejsce, gdy Joselu strzelił bramkę w ciągu 3 minut i dzięki temu jego klub z dzieciństwa dostał się do szóstego finału UCL w ciągu 10 lat. Cudowny człowiek Realu Madryt, Carlo Ancelotti, zdobywa z klubem swój trzeci finał UCL. Włoch jest o krok od zdobycia 15. tytułu UCL dla Realu Madryt, piątego w roli menedżera, a dokładnie 10 lat temu Los Blancos zdobyli dziesiąty tytuł.

Real Madryt stworzył w meczu przeciwko bawarskim gigantom wiele klarownych sytuacji, zdobywając 2,8 oczekiwanych bramek w porównaniu do 0,4 w przypadku podopiecznych Thomasa Tuchela. Zarejestrowali 31 dotknięć w polu karnym przeciwnika w porównaniu do 13 odbicia Bayernu Monachium w rewanżu. To był dobry występ, okraszony typową aurą Realu Madryt podczas wieczorów UCL.

Oto trójka zawodników, którzy byli filarami zwycięstwa Madrytu nad bawarskimi gigantami.

Warto przeczytać!  Jak Team USA stał się nieoczekiwanym ulubieńcem Pucharu Świata ICC T20 2024 | Puchar Świata T20 mężczyzn ICC

Winicjusz Jr

Występ Viniciusa Jr. w meczu z Bayernem Monachium

Kiedy światła są najjaśniejsze, Vini zawsze osiągała wysoki poziom i dostarczała. Od początku sezonu 2021–22 żaden zawodnik nie zanotował więcej bramek niż Brazylijczyk (31). Choć w rewanżu nie zanotował bezpośredniej asysty, to właśnie z pierwszego strzału 23-latka Manuel Neuer puścił Joselu i zdobył bramkę.

Elektryczny skrzydłowy siał spustoszenie na lewym skrzydle i w większości sytuacji wywracał Joshuę Kimmicha na lewą stronę. Jego 14 prób kozłowania było prawie czterokrotnie drugim najlepszym zawodnikiem w meczu (Alphonso Davies – 4 kozłowania). Jego 11 progresywnych prowadzących to najwięcej spośród wszystkich graczy w grze, żaden inny gracz nie miał ich więcej niż pięciu w grze. Był doskonałym punktem wyjścia i jak zawsze pomógł Realowi w wejściu na niebezpieczne terytorium lewą stroną.

Pomimo kilkumiesięcznej kontuzji Vinicius zanotował 18 goli i 9 asyst w La Liga i UCL. To drużyna Winicjusza, on jest talizmanem drużyny Ancelottiego i udowodnił, że jest w stanie zmierzyć się z najróżniejszymi bocznymi obrońcami na całym świecie. Jego wybuchowość i sztuczki to zbyt wiele, aby obrońca przeciwnika mógł dotrzymać mu kroku przez 90 minut, co widzieliśmy w meczu rewanżowym z Kimmichem.

Toniego Kroosa

Występ Toniego Kroosa w meczu z Bayernem Monachium

Toni Kroosi jest mistrzynią i nie ma innego wyjścia. Niemiec gra w innej stratosferze niż reszta pomocników na całym świecie. Kolejna gra, w której wykonał ponad 100 prób podań, utrzymując wskaźnik ukończenia wynoszący około 88%. Wszystko to pomimo rozegrania 68 minut na boisku.

Niemcy kontrolowali przebieg gry w środku pola, pomagając w postępie i rozprowadzaniu posiadania. Jego pięciu progresywnych prowadzących to najwięcej spośród wszystkich zapolowych zawodników w grze, a jego 19 podań na tercję ostatniej tercji to prawie cztery razy więcej niż kolejnego najlepszego zawodnika Madrytu. To właśnie jego umiejętności gry w piłkę pozwoliły Realowi utrzymać się przy piłce w meczu przeciwko podopiecznym Tuchela i pomogły im stworzyć wiele okazji zarówno w grze otwartej, jak i po stałych fragmentach gry.

Po przejęciu obrony Bayernu w pierwszym meczu Kroos ponownie objął stery jako kontroler, pomagając Realowi zdominować swoją byłą drużynę.

Antonio Rudigera

Antonio Rudiger zanim dołączył do Los Blancos, zasłużył na swoją reputację jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie. Udało mu się teraz utrzymać Erlinga Haalanda i Harry’ego Kane’a pod kontrolą w kolejnych meczach. Jakość gry Niemca w grze przy piłce była wisienką na torcie jego solidnej i groźnej gry w defensywie. Dominuje w powietrzu i wyjątkowo dobrze czyta grę, ale potrafi też rozpoczynać ataki swoimi podaniami i wizją.

Zanotował asystę przy zwycięskim golu, ale stworzył też okazję do ataku Viniciusa w 83. minucie, po mocnym podaniu curlingu w idealnym momencie nad głową. Były zawodnik Chelsea zdołał znokautować swojego byłego menadżera, trzymając Kane’a i spółkę pod kontrolą w rewanżu.

Bohater ćwierćfinału, w którym zdobył zwycięski rzut karny, po raz kolejny włączył się w decydującą akcję w półfinale. Rudiger jest filarem tej drużyny i prawdziwą różnicą w każdej trzeciej części boiska.