Technologia

5 horrorów, na które czekamy w 2024 roku

  • 20 listopada, 2023
  • 6 min read
5 horrorów, na które czekamy w 2024 roku


Horrory są podstawą branży gier wideo. Tytuły te nie mają sobie równych w wywoływaniu przerażającej i niesamowitej atmosfery, a jednocześnie tworzą ekscytującą narrację. Gatunek horrorów zawsze ekscytował fanów, którzy cierpliwie czekają na premierę kolejnego wielkiego horroru.

Horrory w 2023 roku są jak dotąd świetne. Dead Space (2023) i Resident Evil 4 doczekały się niesamowitych przeróbek. Tytuły niezależne również dostarczyły wrażeń z horroru, a Dredge zyskał popularność w gatunku wędkarstwa Lovecrafta. Inne tytuły, takie jak długo oczekiwany Alan Wake 2, który ukazał się w Halloween, również zostały dobrze przyjęte. Gatunek gier grozy wydaje się obecnie modny, a gracze z pewnością nie mogą się doczekać tego, co nadejdzie w 2024 roku.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym tytułom horrorów, które wyglądają obiecująco, a ich premiera planowana jest na rok 2024.

” class=”promoted-img” loading=”lazy” szerokość=”1440″ wysokość=”220″ alt=”fortnite-promoted-banner” />

5 obiecujących horrorów, na które czekamy w 2024 roku

1) Małe koszmary III

okładka YouTube

Pierwszy wpis na liście pochodzi od dewelopera Supermassive Games i wydawcy Bandai Namco. Seria Little Nightmares odniosła ogromny sukces, dostarczając łamigłówek w stylu horroru, które sprawiają wrażenie dobrze dopracowanych i dobrze wykonanych. Projekt świata jest wspaniały, z w pełni zrealizowanymi środowiskami, które mają mroczny i ponury motyw. Little Nightmares III zdaje się opierać na tym wszystkim i fani powinni być podekscytowani nadchodzącą trójką.

Warto przeczytać!  Armored Core VI: Fires of Rubicon rozpala scenę gier. Data premiery ujawniona

Little Nightmares III będzie opowiadać historię dwóch nowych bohaterów z Low and Alone. Z wczesnych materiałów z rozgrywki wynika, że ​​Little Nightmares III ma wszystkie powyższe cechy, które czynią serię świetną, a jednocześnie dodają bardziej wymagające łamigłówki i dostarczają mrocznej i ponurej historii, z której seria jest dobrze znana. Dzięki niesamowitej ścieżce dźwiękowej Little Nightmares III to świetna gra, na którą czekamy w 2024 roku.


2) Samotna w ciemności (2024)

okładka YouTube

Starszym graczom seria gier wideo Alone in the Dark wywołuje wiele nostalgii. Ta franczyza obejmuje prawie 3 dekady i współpracuje z co najmniej 9 różnymi twórcami gier wideo. Tym razem stery przejmuje studio Pieces Interactive, które całkowicie przeprojektowuje pierwszą grę Alone in the Dark wydaną w 1992 roku, w której występują wybitni hollywoodzcy aktorzy David Harbour ze Stranger Things i aktorka Free Guy Jodie Comer.

Wygląda na to, że gra przyjmuje surrealistyczne podejście do opowiadania historii, ponieważ panuje w niej ciągłe uczucie strachu i horroru. Demo pokazało nieskazitelnie zaprojektowane środowiska, które tworzą przerażającą atmosferę. Premiera Alone in the Dark planowana jest na początek 2024 roku, a fani gatunku horroru powinni wyczekiwać tej gry.


3) STALKER 2: Serce Czarnobyla

okładka YouTube

Prace nad STALKER 2: Heart of Chernobyl trwały już od dłuższego czasu. Pierwsza gra STALKER została wydana w 2007 roku, a ukraiński twórca gier wideo GSC Game World ciężko pracował, aby stworzyć czwartą część serii STALKER. Premiera gry miała nastąpić w 2023 r., ale z pewnymi opóźnieniami datę premiery przesunięto na 2024 r., a fani nie mogą się doczekać, co przygotował dla nich GSC Game World.

Warto przeczytać!  Lenovo rozszerza portfolio inteligentnych rozwiązań do współpracy o nowy, samodzielny ThinkSmart View Plus

STALKER 2: Heart of Chernobyl to strzelanka pierwszoosobowa, która nawiązuje do postapokaliptycznego horroru z poprzednich tytułów. Gra wygląda fantastycznie ze szczegółowym otoczeniem, które uzupełnia gatunek nuklearnych pustkowi. Fani horrorów mogą się cieszyć, ponieważ na tę grę warto zwrócić uwagę, gdy zostanie wydana w 2024 roku.


4) Remake Silent Hill 2

okładka YouTube

Kolejna pozycja na liście to kolejny remake popularnej gry wideo, która stała się kultowym klasykiem wśród graczy. Opracowany przez Team Silent remake Silent Hill 2 jest najnowszą odsłoną serii Silent Hill, a ostatni tytuł ukazał się w 2012 roku. Seria gier wideo zawsze znajdowała sposób na wywołanie uczucia strachu i rozpaczy, które zwykle kojarzą się z gatunek gier grozy.

Remake Silent Hill 2 opowiada historię Jamesa Sunderlanda, który wyrusza w przerażającą podróż prowadzoną przez swoją zmarłą żonę do miasta Silent Hill. Wstępne zwiastuny gier przedstawiają świat, który został nieskazitelnie zaprojektowany tak, aby prezentował motyw horroru, a dzięki narracyjnemu podejściu do rozgrywki remake Silent Hill 2 wygląda na wart obejrzenia w 2024 roku.

Warto przeczytać!  Lista poziomów Marvel Contest of Champions (MCOC), maj 2023 r

5) Saga Senuy: Hellblade II

okładka YouTube

Ostatnia pozycja na tej liście to kontynuacja jednej z najbardziej emocjonujących psychologicznie gier ostatniej dekady. Hellblade: Senua’s Sacrifice był pierwszym tytułem z serii autorstwa dewelopera Ninja Theory i charakteryzuje się niezwykle mrocznymi tonami z ukłonem w stronę psychologicznego horroru, który pojawia się w umyśle gracza, gdy historia Senui rozwija się przed nim. Ta gra wideo jest niesamowicie piękna, ma kinowe otoczenie i poziom dźwięku, który nie został jeszcze pobity przez inne tytuły z tego gatunku.

Ta nowa część serii gier toczy się po wydarzeniach z pierwszej części Senua i przedstawia historię mściwej Senui zmagającej się z siłami piekła i śmierci w tym niesamowitym hołdzie złożonym mitologii nordyckiej. Premiera Senua’s Saga: Hellblade II planowana jest na rok 2024, a fani nie mogą się już doczekać, co przygotowała dla nich Ninja Theory.


Fani horrorów mogą się cieszyć, wiedząc, że nadchodzący rok będzie pełen niesamowitych gier, zarówno autorstwa niezależnych, jak i twórców AAA. Powyższa lista obejmuje niektóre z najlepszych tytułów horrorów, na które warto zwrócić uwagę w 2024 roku.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Źródło