Technologia

5 niesamowitych funkcji, które GTA 6 powinno przejąć z GTA Vice City

  • 21 listopada, 2023
  • 5 min read
5 niesamowitych funkcji, które GTA 6 powinno przejąć z GTA Vice City


Grand Theft Auto Vice City z 2002 roku ma wiele niesamowitych funkcji, które powinny powrócić w kolejnej odsłonie serii, GTA 6. Krążą plotki, że akcja nadchodzącego tytułu będzie rozgrywać się w Vice City, będącym wersją Miami stworzoną przez Rockstar Games. Pomimo tego, że pojawiła się jedynie w grze z 2002 roku i Grand Theft Auto Vice City Stories z 2006 roku, sceneria ta jest jedną z najbardziej charakterystycznych w całej serii.

Dlatego też przejęcie niektórych elementów z debiutanckiej gry Vice City nie tylko podniesie ogólną jakość kontynuacji, ale może także stanowić hołd dla ulubionego tytułu fanów.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się pięciu niesamowitym funkcjom, które Grand Theft Auto 6 powinno przenieść z Grand Theft Auto Vice City.

” class=”promoted-img” loading=”lazy” szerokość=”1440″ wysokość=”220″ alt=”fortnite-promoted-banner” />

Uwaga: ta lista jest subiektywna i odzwierciedla wyłącznie opinie autora


Niesamowite funkcje, które GTA 6 powinno przejąć z GTA Vice City: zabawne misje poboczne, biznesy i nie tylko

1) Pisanki

okładka YouTube

Ukryte pisanki z Grand Theft Auto Vice City to jedne z najciekawszych w serii GTA. Należą do nich odniesienia do filmów takich jak człowiek z bliznączekoladowe jajko wielkanocne w sekretnym pokoju i kilku mężczyzn, którzy otrzymali karę w postaci cementowych butów, i wielu innych.

Warto przeczytać!  Lokalizacja GTA Online Gun Van na dziś (12 stycznia 2023 r.)

Odkrywanie takich rzeczy podczas eksploracji mapy gry jest niezłą zabawą. Grand Theft Auto 6 powinno również zawierać różnorodne pisanki podobne do jakości tych z gry z 2002 roku. Jeśli akcja tytułu rozgrywa się w Vice City, niektóre z nich mogą nawet nawiązywać do poprzednich gier osadzonych w tej lokalizacji.


2) Zabawne misje poboczne

okładka YouTube

Grand Theft Auto Vice City nie posiada trybu online i opiera się wyłącznie na zawartości pobocznej, aby zapewnić graczom rozrywkę poza trybem fabularnym. Na szczęście misje poboczne Sanitariusz, Strażnik, Strażak i Pizza Boy mogą zająć Cię na wiele godzin.

Brak misji strażniczych w GTA 5 rozczarował niezliczonych fanów. Rockstar Games powinno czerpać inspirację z tytułu z 2002 roku i dodać zabawne misje poboczne do Grand Theft Auto 6. Chociaż najprawdopodobniej będzie ona posiadać tryb online, bardzo ważne jest również posiadanie rzeczy do zrobienia w trybie fabularnym.


3) Niesamowita ścieżka dźwiękowa

okładka YouTube

Ścieżka dźwiękowa z GTA Vice City jest prawdopodobnie najlepszą spośród wszystkich tytułów Grand Theft Auto. Ponieważ akcja gry toczy się pod koniec lat 80. XX wieku, gracze mogą słuchać piosenek najbardziej kultowych artystów wszechczasów.

Warto przeczytać!  Co dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, powiedział o utracie pracy przez inżynierów oprogramowania z powodu narzędzi podobnych do ChatGPT

Akcja Grand Theft Auto 6 najprawdopodobniej osadzona zostanie w czasach współczesnych, nie brakuje jednak świetnej muzyki z ostatnich lat. Tytuł może zawierać klasyczne utwory odtwarzane w wybranych stacjach radiowych w grze.

Rockstar Games posiada zasoby, aby zabezpieczyć prawa do niektórych najpopularniejszych utworów. Tak naprawdę budżet sequela wynosi podobno miliard dolarów. Jednak spowodowało to również pojawienie się szeregu plotek o cenie GTA 6, twierdzących, że gra może kosztować 150 dolarów w momencie premiery.


4) Przedsiębiorstwa

okładka YouTube

Gracze mogą rozpocząć zakupy biznesów w Grand Theft Auto Vice City po osiągnięciu pewnego punktu w historii. W grze dostępne są różne firmy, takie jak Print Works, Boatyard, InterGlobal Studios i inne. Każdy z nich ma pewne misje związane z zasobami i działa jako pasywne źródło dochodu.

W GTA Online istnieje również wiele firm, więc Rockstar Games może czerpać inspirację z obu tytułów, ulepszać je i wdrażać biznesy również w Grand Theft Auto 6.


5) Zachęta za pomoc policjantom

okładka YouTube

Bonus Good Citizen jest przyznawany graczom za pomoc policjantom w Grand Theft Auto Vice City.

Warto przeczytać!  Nowe narzędzie ChatGPT, podobne do sztucznej inteligencji Barda, które zamienia myśli ludzi w tekst

W grze z 2002 roku często można zobaczyć NPC ściganego przez policjanta lub dwóch walczących. Gracze mogą zdecydować się na interwencję i zostaną nagrodzeni przyzwoitą sumą pieniędzy za pomoc policji. Chociaż nie jest to mechanika zmieniająca zasady gry, miło było mieć tę funkcję, której niestety brakowało w ostatnich tytułach.

Dlatego Rockstar Games powinno go ożywić w kolejnej odsłonie. Przecieki w GTA 6 sugerują, że gliniarze w sequelu mogą zachowywać się całkiem realistycznie, więc ta funkcja może być miłym dodatkiem.

Sonda: W jaką wersję GTA Vice City grałeś?

0 głosów

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Rachel Syiemlieh

Źródło