Podróże

airBaltic składa nowe zamówienie i planuje rozbudowę do 100 samolotów Airbus A220-300 do 2030 r.

  • 14 listopada, 2023
  • 5 min read
airBaltic składa nowe zamówienie i planuje rozbudowę do 100 samolotów Airbus A220-300 do 2030 r.


Dzięki temu zamówieniu airBaltic zamierza do 2030 roku eksploatować flotę 100 samolotów A220-300, co uczyni linię lotniczą największym klientem A220 w Europie, a jednocześnie pozostanie największym operatorem A220-300 na świecie.

DUBAJ – Wczoraj, 13 listopada 2023 r., podczas Pokazy lotnicze w Dubaju 2023łotewskie narodowe linie lotnicze powietrzeBałtyk i producenta samolotu Airbusa ogłosiła wiążącą umowę zakupu 30 samolotów Airbus A220-300 z prawem zakupu dodatkowych 20 samolotów tego samego typu.

Martina GaussaPrezes i Dyrektor Generalny airBaltic powiedział: „Ten dzień stanowi ważny kamień milowy w historii airBaltic – nasze plany po raz pierwszy w historii eksploatować flotę 100 samolotów do 2030 r. Już od prawie siedmiu lat Airbus A220-300 stanowi podstawę naszej działalności i zapewnia odegrał integralną rolę w historii międzynarodowego sukcesu airBaltic. Będąc globalnym klientem, który wprowadził na rynek Airbusa A220-300, nadal jesteśmy jego dumnym ambasadorem. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom w Airbusie za niesamowite wsparcie, zaufanie i współpracę przez te lata”.

„Dziękujemy firmie airBaltic za bycie ambasadorem A220 przy tym powtórnym zamówieniu. Jak dotąd A220 był dla airBaltic instrumentem zapewniającym sukces i rozwój i jesteśmy szczególnie dumni, że dzięki najnowszemu zamówieniu możemy przedłużyć tę współpracę na przyszłość”powiedział Christiana Schereradyrektor handlowy Airbusa i dyrektor ds. międzynarodowych. „A220 oferuje wyjątkowe możliwości pod względem zasięgu, osiągów i, nie zapominając, atrakcyjności dla pasażerów. To przełom dla naszych klientów w tym ważnym segmencie rynku, który obsługujemy, zapewniając mniejsze zużycie paliwa, niższą emisję i hałas, dzięki czemu A220 jest preferowanym obywatelem świata”.

Pod koniec 2016 r. powietrzeBałtyk stał się globalnym operatorem startowym A220-300 a od maja 2020 roku wszystkie swoje loty obsługuje flotą jednego typu tego typu samolotów. Do tej pory przewoźnik przewiózł na pokładach ponad 13 441 000 pasażerów Airbusa A220-300 samolot. The airBaltic A220-300s wykonali ponad 150 000 lotów i wylatali 328 000 godzin blokowych.

Warto przeczytać!  To najlepsze miejsce na świętowanie Święta Dziękczynienia w 2023 roku

Airbus A220-300 spisał się powyżej oczekiwań firmy, zapewniając lepsze ogólne osiągi, mniejsze zużycie paliwa i wygodę zarówno dla pasażerów, jak i personelu. Ten samolot zapewnia doskonałe wrażenia z lotu i zapewnia pasażerom takie korzyści, jak szersze siedzenia, większe okna, więcej miejsca na bagaż podręczny w kabinie, ulepszone toalety i wiele więcej.

Ponadto samolot jest również znacznie cichszy – emituje dwukrotnie mniejszy hałas w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Co więcej, w tej chwili jest to najefektywniejszy samolot komercyjny na świecie z przejrzystą deklaracją wpływu na środowisko w całym cyklu życia, pomagającą zmniejszyć emisję CO2 i nieX emisji odpowiednio o 25% i 50% w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji i standardami branżowymi.

airBaltic to wiodąca linia lotnicza w krajach bałtyckich, obsługująca ponad 100 tras ze swoich macierzystych miast: Rygi (Łotwa), Tallina (Estonia), Wilna (Litwa) i Tampere (Finlandia), oferując połączenia do szerokiej gamy miejsc docelowych w krajach bałtyckich. siatka połączeń linii lotniczych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.

airBaltic wykazuje dużą liczbę pasażerów w październiku 2023 r

W październiku 2023 r. airBaltic przewiózł 424 800 pasażerów, czyli o 28% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tym samym nawet po zakończeniu sezonu letniego w ciągu jednego miesiąca nadal można zaobserwować niezmiennie podobne i stabilne wskaźniki przewiezionych pasażerów. W październiku airBaltic wykonał 4 060 lotów, co oznacza wzrost o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Warto przeczytać!  Najbardziej punktualne europejskie lotniska i linie lotnicze, na które możesz liczyć tego lata

Martina GaussaPrezes i Dyrektor Generalny firmy powietrzeBałtyk: „Zauważyliśmy rosnącą liczbę osób wybierających airBaltic jako preferowaną linię lotniczą, co skutkuje ciągłym wzrostem liczby pasażerów przez cały październik w porównaniu z rokiem poprzednim. Trzeci miesiąc z rzędu pokazaliśmy wysoką liczbę pasażerów w jednym miesiącu, wskazując, że zbliżamy się do wyników osiągniętych w lipcu tego roku, które należały do ​​najwyższych w historii airBaltic. Co więcej, regularne dodawanie nowych tras na wszystkich naszych rynkach rodzimych generuje duże zainteresowanie podróżami i oferuje szeroką gamę opcji podróży”.

Najpopularniejszymi kierunkami podróży AirBaltic z Rygi w październiku były Wiedeń, Amsterdam i Berlin. Kierunki te są popularne zarówno wśród osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych, ponieważ linia lotnicza koncentruje się na zapewnianiu pasażerom szerokiej gamy opcji podróży i elastycznych rozkładów jazdy. Oprócz tych miejsc docelowych, powietrzeBałtyk Do najbardziej preferowanych należą także loty do Londynu, Brukseli, Paryża i Monachium powietrzeBałtyk tras z Rygi w październiku.


Vicky Karantzavelou

Warto przeczytać!  W niektórych miejscach nadal dominują taksówki nad przejazdami. Oto 6 wskazówek bezpieczeństwa dotyczących korzystania z taksówek podczas podróży.

Vicky jest współzałożycielką TravelDailyNews Media Network, w której pełni funkcję Redaktor naczelny. Odpowiada także za bieżącą działalność operacyjną i politykę finansową. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesu turystycznego na Uniwersytecie Technicznym w Atenach oraz tytuł magistra w dziedzinie administracji biznesowej (MBA) na Uniwersytecie Walijskim.

Posiada wieloletnie doświadczenie akademickie i przemysłowe w branży turystycznej. Napisała/redagowała wiele artykułów w różnych magazynach turystycznych.

Źródło