Rozrywka

Aktor z Miami miał 35 lat – The Hollywood Reporter

  • 8 listopada, 2023
  • 4 min read


Evan Ellingson, hollywoodzka gwiazda dziecięca, która pojawiła się w Opiekun mojej siostry, CSI: Miami I 24, umarł. Miał 35 lat.

Biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino poinformowało, że były aktor został znaleziony martwy w niedzielę około godziny 11:30 w swojej rezydencji w Fontanie. W poniedziałek zakończono sekcję zwłok i badania toksykologiczne, a przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona. TMZ donosi, że w chwili swojej śmierci Ellingson przebywał w domu, w którym prowadzono trzeźwy tryb życia.

Ellingson jest najbardziej znany z roli na dużym ekranie u boku Cameron Diaz i Abigail Breslin w adaptacji powieści Jodi Picoult z 2009 roku. Opiekun mojej siostryw reżyserii Nicka Cassavetesa. Zagrał Jessego Fitzgeralda, nastoletniego syna Sary z Diaz i brata Kate (Sofia Vassilieva) – u której zdiagnozowano ostrą białaczkę promielocytową – oraz Annę Breslina, która została poczęta, by oddać krew i komórki macierzyste swojej chorej siostrze.

Wcześniej pojawił się w wielu odcinkach trzeciego sezonu serialu komediowego Fox pod tytułem Christophera Titusa Tytus jako 10-letnia wersja tytułowego bohatera oraz w krótkotrwałej komedii ABC Kompletni Dzikusy, o samotnym ojcu wychowującym niesfornych synów. Wcielił się w Kyle’a, zbuntowanego nastolatka, który często nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo i poczucie winy. Oba wyemitowano w pierwszej dekadzie XXI wieku, u szczytu kariery Ellingsona. Jego ostatnią rolą aktorską był Kyle Harmon, syn porucznika Horatio Caine’a Davida Caruso CSI: Miami.

Urodzony 1 lipca 1988 r. Ellingson wychował się w La Verne wraz z trzema braćmi. Zadebiutował na ekranie w thrillerze kryminalnym z 2001 roku Życie w strachu przed pojawieniem się w tym samym roku w mydle ABC Szpital Ogólny.

„Nigdy nie miałem tego samego [childhood] doświadczenia z przyjaciółmi” – powiedziała Ellingson, która podobno zaczęła grać w wieku 10 lat Gwiazda Filipin w wywiadzie z 2009 r. „Nigdy nie spędziłem z nimi więcej czasu. Jednak moje dzieciństwo było fajne. Byłem zajęty robieniem rzeczy, które kocham. Nie żałowałem, bo wcześnie odkryłem w sobie pasję do aktorstwa.”

Warto przeczytać!  opinia | Niezwykła kariera Cormaca McCarthy'ego nie mogłaby zostać powtórzona dzisiaj

Po tych wczesnych rolach pojawiał się w odcinkach MadTV, Kości oraz w małej roli małego żołnierza piechoty morskiej w filmie Clinta Eastwooda Listy z Iwo Jimy. Miało to miejsce tuż przed wieloodcinkowym serialem 24 jako Josh Bauer, bratanek Jacka Bauera z Kiefera Sutherlanda. Po dwóch projektach jego pojawienie się na CSI: Miami w 2010 roku, w ramach finału szóstego sezonu serialu CBS, byłby jego ostatnim.

Nie pojawiał się na ekranie od 10 lat, ale w 2021 r. udał się na leczenie uzależnień na ranczu River’s Edge po tym, jak wiele lat wcześniej w wieku 19 lat wpadł w ciężkie narkotyki. „Życie przed narkotykami było po prostu zabawą. Zawsze byłem typem [people] osobę” – powiedział w relacji z rancza opublikowanej na YouTube. „Moje dno osiągnęło, gdy miałem 19 lat. Mój starszy brat Austin zmarł w wyniku przedawkowania heroiny, a kiedy umarł… to mnie wytrąciło z równowagi”.

Śmierć brata pomogła mu wówczas uświadomić sobie, „że w życiu chodzi o coś więcej i jak ważni są ludzie” – powiedział wówczas. „Oddałbym wszystko, co mam, aby odzyskać brata, ale wiedziałem, że nie mogę. I tak zepchnęło mnie to na spiralę zjazdu, gdzie wszystko zrobiło się naprawdę mroczne i przerażające, a wszystko przestało być zabawne.

Warto przeczytać!  Jennie Garth jest aktywna na siłowni z osobistym trenerem

„Bóg pokazał mi wiele rzeczy, odkąd jestem na ranczu” – kontynuował. „Jestem bardzo podekscytowany życiem. Wiem, że jest dla mnie nadzieja, a teraz chcę tylko, aby inni ludzie wiedzieli, że jest nadzieja.


Źródło