Sport

Aktualizacje na żywo Sumit Nagal vs Holger Rune, Monte Carlo Masters 2024

• 10 kwietnia, 2024
  • 4 min read

Witamy na blogu Khel Now na żywo dotyczącym meczu Sumit Nagal vs Holger Rune w drugiej rundzie turnieju Monte Carlo Masters 2024. Poczekaj na załadowanie bloga.

Indyjski zawodnik Sumit Nagal po raz drugi zapewnił sobie miejsce w głównym losowaniu podczas swojego trzeciego turnieju ATP Masters 1000 w 2024 r. Nagal dotarł do głównego losowania w Indian Wells, ale został pokonany przez Milosa Raonica. W Monako w rundach kwalifikacyjnych pokonał Flavio Cobolliego i Facundo Diaza Acostę i awansował do głównego losowania Monte Carlo Masters 2024.

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej przeciwko Cobolliemu Nagal odniósł zwycięstwo 6:2, 6:3 w ciągu godziny i dwudziestu jeden minut. Druga runda kwalifikacyjna była bardziej dłuższa i trwała dwie godziny i dwadzieścia pięć minut, podczas której Nagal zwyciężył z Argentyńczykiem Diazem Acosta z wynikami 7-5, 2-6, 6-2.

Osiągnąwszy niedawno najwyższą w karierze pozycję 93. w rankingach ATP, Nagal stał się dopiero trzecim Hindusem, który wziął udział w losowaniu głównym w Monako, dołączając do Vijaya Amritraja w 1977 r. i Ramesha Krishnana w 1982 r.

Zapowiedź walki Sumit Nagal i Holger Rune

Sumit Nagal zapewnił sobie zwycięski debiut w głównym remisie Monte Carlo Masters przeciwko Włochowi Matteo Arnaldiemu. W poniedziałek Nagal odniósł zdenerwowane zwycięstwo nad 38. w rankingu Arnaldim z wynikami 5-7, 6-2, 6-4 w dwie godziny i trzydzieści siedem minut.

Warto przeczytać!  Gavaskar do „chłopca z Mumbaju” Yashasviego Jaiswala w telewizji na żywo po tym, jak RR pokonał MI: „Nie możesz zdobyć tych stuleci przeciwko innym?” | Krykiet

Zwycięstwo w trzech setach nad Arnaldim było ich pierwszym spotkaniem w turnieju ATP i drugim w klasyfikacji generalnej. Spotkali się już wcześniej na torze Challenger w 2019 r. w Barletcie we Włoszech, gdzie Nagal również odniósł zwycięstwo.

W drugim secie Nagal dominował, wygrywając wygodnie, przełamując serwis Arnaldiego w trzeciej, piątej i siódmej gemie. Kontynuował dobrą passę, przełamując Arnaldiego w trzecim i siódmym gemie ostatniego seta, a w ósmym gemie obronił breakpointa i zapewnił sobie zwycięstwo w secie 6-4 i zakończył mecz.

W obecności indyjskiego weterana Rohana Bopanny Nagal został pierwszym indyjskim graczem, który wygrał mecz Masters 1000 na mączce i pierwszym, który wygrał główny mecz gry pojedynczej w Monte Carlo.

Po tym zwycięstwie Nagal awansował do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z ubiegłorocznym finalistą i siódmym numerem na świecie, Holgerem Rune. Duński zawodnik stanowi dla Nagala ogromne wyzwanie i po raz pierwszy wystąpi w Monako w edycji 2024, po pożegnaniu w pierwszej rundzie.

Rekordy bezpośrednie

mecze – 1

Runa Holgera – 1

Sumit Nagal – 0

Holger Rune i Sumit Nagal spotkali się tylko raz podczas meczu okrężnego w Grupie 1 Pucharu Davisa w lutym 2023 r. Rune pokonał Nagala w odwrotnym meczu gry pojedynczej, który pomógł Danii przypieczętować zwycięstwo 3:1 z Indiami.

Warto przeczytać!  Brutalne wyznanie Mauricio Pochettino do Chelsea odzwierciedla plany na lato po porażce z Manchesterem City

Prognoza

Po zapewnieniu sobie drugiego zwycięstwa w tym roku w pierwszej pięćdziesiątce przeciwko Arnaldiemu, Nagal optymistycznie ocenia swoje szanse w meczu z Holgerem Rune. Na początku tego roku w Melbourne Sumit Nagal pokonał w pierwszej rundzie Australian Open ówczesnego 27. zawodnika świata, Alexandra Bublika.

Hindus, który obecnie zajmuje 80. miejsce w rankingach ATP na żywo, w środę w meczu 1/8 finału zmierzy się z siódmym rozstawionym, Holgerem Rune.

Przed środowym pojedynkiem Rune wygrał trzy z pięciu poprzednich meczów, korzystając z dwóch pożegnań. Nagal zwyciężył w czterech z pięciu ostatnich meczów w tym sezonie. Rune, znany ze swojej nieprzewidywalności, często marnował korzystne pozycje i czasami był jedynie widzem na korcie.

Co najważniejsze, Duńczyk uległ Fabianowi Marozsanowi w drugiej rundzie Miami Masters, gdzie wynik zakończył się na 1-6, 1-6.

Z drugiej strony Nagal okazał się bardziej konsekwentny, doprowadzając swoich przeciwników do granic możliwości w pięciu z ostatnich sześciu meczów, a każdy z nich przedłużył się do trzech setów od lutowego wydarzenia ATP 500 w Dubaju.

Wynik: Holger Rune wygra w trzech setach.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel Now na Facebooku, Świergoti Instagrama; pobierz aplikację Khel Now na Androida lub aplikację na IOS i dołącz do naszej społeczności na Whatsapp i Telegramie

Warto przeczytać!  Shah Rukh Khan przytula Suhanę, a córka SRK wzrusza się po finale IPL 2024. „Jestem taka szczęśliwa!” | Oglądać