Technologia

Android: Czaty Nothing umożliwią użytkownikom wysyłanie „iMessages” z Androida

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
Android: Czaty Nothing umożliwią użytkownikom wysyłanie „iMessages” z Androida


Nic nie stanie się pierwszą marką Androida, która zaoferuje funkcje Apple podobne do iMessage, dostępne wyłącznie na iPhone’ach. Londyński producent smartfonów wprowadził nową platformę do przesyłania wiadomości o nazwie Nothing Chats, która będzie dostępna dla użytkowników Nothing Phone (2). Aplikacja Nothing Chats zostanie początkowo uruchomiona dla telefonu Nothing Phone (2).

Dla porównania, inni klienci iMessage na Androida zawsze byli opracowywani przez strony trzecie i nie są dystrybuowane przez samą markę.

Nic Czaty: Dostępność
Aplikacja Nothing Chats będzie dostępna dla użytkowników Nothing Phone (2) w USA, Wielkiej Brytanii i UE od 17 listopada. Firma nie wspomniała jednak, kiedy ta aplikacja będzie dostępna dla starszych telefonów Nothing Phone (1). Nic też nie wyjaśniło, czy planuje wbudować tę aplikację bezpośrednio w system. Ponieważ jest to oficjalna oferta firmy Nothing, użytkownicy nie będą mogli pobrać aplikacji ze Sklepu Play.

Co to jest Nothing Chats i jak to będzie działać
Firma kierowana przez Carla Pei wyjaśnia: „Nothing Chats to aplikacja opracowana we współpracy z firmą Sunbird, która umożliwia wysyłanie wiadomości do innych użytkowników za pośrednictwem niebieskich dymków. Jesteśmy obecnie w fazie Beta, co oznacza, że ​​w przyszłości będzie dostępnych więcej funkcji i ulepszeń. Bądź na bieżąco, rejestrując się, aby otrzymywać aktualizacje.”


Nic nie zauważyło również, że użytkownicy będą musieli zalogować się do swoich odpowiednich identyfikatorów Apple ID, aby skonfigurować tę aplikację za pomocą iMessage. Firma wspomniała również, że czaty na tej platformie zachowają kompleksowe szyfrowanie i będą zgodne z polityką prywatności Sunbird.

Firma udostępniła także film na YouTube, w którym dyrektor generalny i współzałożyciel Nothing, Carl Pei, wyjaśnia funkcje nadchodzącej aplikacji. W tym filmie Pei wyjaśnił, że w momencie premiery Nothing Chats będzie obsługiwać zarówno czaty indywidualne, jak i wiadomości grupowe, wraz ze wskaźnikami pisania, udostępnianiem pełnowymiarowych multimediów i notatkami głosowymi. Jednak potwierdzenia przeczytania, reakcje na wiadomości i odpowiedzi na wiadomości nie będą dostępne w momencie premiery i będą dostępne „wkrótce”.


Oprócz iMessage, Nothing Chats będzie także obsługiwać standardy interoperacyjności RCS firmy Google dla modeli telefonów (2).


Źródło

Warto przeczytać!  Poradnik Forspoken Combat: 5 wskazówek dla początkujących