Anthony Edwards mówi Jamalowi Murrayowi: „Uwielbiamy to; mów dalej’

• 13 maja, 2024
Anthony Edwards mówi Jamalowi Murrayowi: „Uwielbiamy to;  mów dalej’

MINNEAPOLIS – Czas dobiegał końca po porażce Minnesoty Timberwolves 115:107 w czwartym meczu z Denver Nuggets – kończąc katastrofalny mecz na własnym boisku, podczas którego Wilki oddały dwumeczowe prowadzenie w półfinale Konferencji Zachodniej, które zbudowały nad broniącymi się mistrzami – Anthony Edwards wyglądał raczej na wyzywającego niż pokonanego.

Gdy 22-letnia gwiazda skrzyżowała kierunki z Jamalem Murrayem z Denver niedaleko linii bocznej, Edwards klasnął w dłonie, pokiwał głową i nie spuszczał wzroku z rozgrywającego Nuggets, przekazując wiadomość.

„Właśnie powiedziałem mu w dupie, że nam się to podoba” – powiedział Edwards, który w niedzielnym meczu zdobył 44 punkty, najwięcej w meczu. „’Mów dalej [like] To. To właśnie lubimy. Cóż, bardzo mi się podobało. Nic nie odpowiedział. Ale jestem całkiem pewna, że ​​mnie usłyszał. Usłyszeli mnie. Po to żyjesz.”

Wcześniej Edwards narobił sporo hałasu swoją grą, zdobywając 40 punktów po raz drugi w serii i trzeci po sezonie, trafiając 16 z 25 z gry (64%), 5 z 5 8 z 3 (62,5%) i 7 z 8 z linii faul (87,5%) w czwartym meczu.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Mecz 13, CAN vs IRE Prognoza meczu – Kto wygra dzisiejszy mecz T20 WC?

Reszta jego zespołu łącznie trafiała na poziomie 40,4%, 30% z 3 i 57,9% z rzutów wolnych.

Wilki wracają teraz do Denver z remisem 2-2 w serii.

Murray, który zdobył 13 ze swoich 19 punktów od ostatnich dwóch sekund pierwszej połowy do pierwszych 4,5 minuty trzeciej kwarty – w tym trzy trafienia z odległości 55 stóp do końca drugiej kwarty – nie skomentował tej sytuacji. wymianę zdań z Edwardsem.

Murray wspomniał jednak o wyzwaniu, jakim jest powstrzymanie strzelca Wolves, który w pierwszych czterech meczach drugiej rundy zdobywa średnio 33,3 punktu przy 60,4% celnych strzałów.

„Jest w dół, trudno go strzec, jest wybuchowy” – powiedział Murray. „Zawsze jest w trybie ataku, wiesz, co mówię? Myślę więc, że możemy po prostu lepiej się spisać, poświęcając mu trochę uwagi”.

Podczas gdy Edwards stanął twarzą w twarz z Murrayem, obrońca Wolves pocieszał swojego kolegę z drużyny, Karla-Anthony’ego Townsa, który w pierwszej połowie trafił zaledwie 1 na 10, a następnie uzyskał wynik 5 na 18. Towns zdobył zaledwie 13 punktów, podczas gdy wielcy gracze Nuggets Nikola Jokic (35 punktów przy 15 z 26 z gry) i Aaron Gordon (27 punktów przy 11 z 12) mieli świetne noce.

Warto przeczytać!  Niemiecki tenisista Zverev zgadza się na ugodę w sprawie o napaść – DW – 07.06.2024

„To supergwiazda” – Edwards powiedział o Towns. „Zarabiają za umieszczenie piłki w obręczy. Zawsze mu mówię: «Nigdy nie przestawaj strzelać, bo nie trafiłeś pięciu lub sześciu. Nie obchodzi mnie to. Abyśmy wygrali, musimy musisz zdobyć punkty. Jestem po prostu szczęśliwy, że był agresywny przez cały wieczór. To dla nas dzisiejsze zwycięstwo. Myślę, że był agresywny przez cały wieczór.

Nawet po słowach zachęty ze strony Edwardsa i poprawie sytuacji w drugiej połowie Towns nie mógł ukryć swojego rozczarowania.

„Dzisiaj nic się nie działo” – powiedział Towns. „Biorę za to odpowiedzialność. Wiem, że włożyłem dużo pracy, więc czuję się dobrze z pracą, którą włożyłem. To oczywiście widać w play-offach. To niefortunne, że w Dzień Matki mam taki występ strzelecki. Ale to tak toczy się gra. Czasami nie jest to przyjemna gra.

Matka Townsa, Jackie Cruz-Towns, zmarła z powodu powikłań związanych z COVID-19 w kwietniu 2020 r.

Jako najdłużej pracujący członek Wolves, wybrany przez franczyzę z numerem 1 w 2015 roku, Towns doświadczył o wiele więcej rozczarowań na korcie niż przegrana dwóch meczów z rzędu w fazie play-off. W trzech z pierwszych ośmiu sezonów w lidze Minnesota wygrała mniej niż 30 meczów, zanim przebiła się z 56 zwycięstwami w tym sezonie i zajęła trzecie miejsce na Zachodzie.

Warto przeczytać!  BCCI prawdopodobnie rozważy podpisanie kontraktu zarówno z Gautamem Gambhirem, jak i WV Ramanem na stanowiska trenerów Indii: raport

„Musimy po prostu pozostać w kontakcie w tej szatni” – powiedział Towns. „Nawet na dobre i na złe zawsze jesteśmy razem i zawsze opieramy się na braterstwie, które tutaj zbudowaliśmy. … Ale teraz jest to test. Musimy chcieć pokazać pracę, którą włożyliśmy nasze przyjaźnie i relacje w tym zespole oraz praca, którą włożyliśmy przez cały rok, zaowocują tym, że albo znajdziemy sposób na wspólne zwycięstwo w tej serii, albo znajdziemy się po złej stronie historii.

Jeśli postawa Edwardsa pod koniec czwartego meczu była jakimś wyznacznikiem, to przynajmniej jeden zawodnik Wolves nie jest zrażony tym, że Denver wszystko spieprzyło.

„Nie sądzę, żeby nabrali rozpędu” – powiedział Edwards o Nuggetsach. „Wygraliśmy dwa mecze. Oni wygrali dwa mecze. W tym momencie wygrywa ten, kto wygra dwa [more] Gry. Nie wiem, jak ludzie na to patrzą, ale ja patrzę na to, jakbym był szczęśliwy. Jestem gotowy.

„To rywalizacja na najwyższym poziomie. Uśmiecham się z tego powodu, ponieważ jestem szczęśliwy. Jestem gotowy do gry. Gdybyśmy zagrali jutro, byłbym gotowy. Będzie fajnie”.