Anthony Edwards zdobywa 40 punktów, a Timberwolves kończy zwycięską passę Suns

• 29 kwietnia, 2024

PHOENIX — Obrońca Minnesota Timberwolves, Anthony Edwards, zauważył na początku trzeciej kwarty, że Phoenix Suns zmienili obronę, grając z nim przez większość czasu jeden na jednego, zamiast korzystać z podwójnej drużyny z pierwszej połowy.

Początkująca gwiazda potraktowała to jako wyzwanie.

„To było tak, że musisz nas pokonać” – powiedział Edwards. – I pokazałem im.

Edwards zdobył 31 ze swoich 40 punktów w drugiej połowie, Karl-Anthony Towns dodał w sumie 28 punktów, a Timberwolves wycofali się późno, aby w niedzielny wieczór pokonać Suns 122-116 i zapewnić sobie awans do pierwszej rundy play-offów.

Timberwolves spędzili 19 sezonów pomiędzy zwycięstwami w seriach play-offów, co stanowi trzecią najdłuższą przerwę między zwycięstwami w seriach w historii NBA.

Edwards trafiał 13 z 23 rzutów z gry, w tym 7 z 13 rzutów za trzy punkty. 22-latek wykonał potężne uderzenie jedną ręką i na 2:14 przed końcem Minnesota wyszła na prowadzenie 115-111.

„Obserwowaliśmy, jak rośnie i ewoluuje jako lider, jako zawodnik i jako człowiek” – powiedział środkowy Wolves Rudy Gobert. „Było fajnie.”

Phoenix nigdy nie wyzdrowieje.

Warto przeczytać!  Ashwin strzela po tym, jak Australia ogłosiła Perth miejscem pierwszego testu w Indiach: „Nie mamy już problemów z tempem” | Krykiet

Wilki wykończyły Suns pomimo tego, że Devin Booker zdobył 49 punktów, trafiając 13 z 21 celnych strzałów. Trafił także 20 z 21 rzutów wolnych. Kevin Durant zdobył dla Phoenix 33 punkty, ale reszta zespołu miała problemy.

Minnesota wygrała po tym, jak trener Chris Finch opuścił boisko pod koniec czwartej tercji po niezamierzonym zderzeniu z obrońcą Wolves Mikiem Conleyem. Asystent trenera Micah Nori objął prowadzenie w końcówce 1:41, a Wilki zakończyły spotkanie ze względną łatwością.

Jaden McDaniels z Minnesoty zdobył 18 punktów, trafiając 6 z 12 celnych trafień, a Wilki miały przewagę 44-33 z zbiórek.

To była zacięta czwarta kwarta, a Suns zremisowali przy 107 po trafieniu za trzy punkty Royce’a O’Neale’a na 4:30 przed końcem. Następnie Edwards i McDaniels trafili trzy s z rzutów rożnych jeden po drugim i na 3:20 przed końcem Wolves prowadzili 113-109.

Wilki czekają teraz, czy w drugiej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets, czy Los Angeles Lakers. Denver prowadzi w tej serii 3-1.

„Cały ich zespół przysporzył nam wiele problemów” – powiedział o Wilkach trener Suns Frank Vogel. „Odgrywający role, gwiazdy. Anthony Edwards to wyjątkowy, wyjątkowy talent. A ich najważniejsi zagrali naprawdę dobrze”.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20: Anglia – Republika Południowej Afryki – podgląd, oczekiwane składy, darmowe zakłady i oferty

Na początku trzeciej kwarty Edwards trafiał za trzy punkty, a McDaniels wykonał mocny wsad, pomagając Minnesocie zamienić sześciopunktowy deficyt na prowadzenie 68-66. Była to część wielkiej trzeciej bramki Edwardsa, który trafił cztery trójki i zdobył 15 punktów.

Booker odpowiedział, zdobywając 18 punktów w kwarcie, a Suns objęli prowadzenie 92-90 na czwartą część spotkania.

To był trudny mecz dla trzykrotnego zawodnika All-Star Bradleya Beala, który zdobył dla Phoenix zaledwie dziewięć punktów, trafiając 4 z 13 celnych strzałów, po czym faulował.

„Oni wykonywali wyroki z opóźnieniem, a my nie” – powiedział Booker.

W pierwszej połowie Suns rzucali Wilkom różne spojrzenia, w różnych momentach wykorzystując pięciu zawodników z boiska, którzy próbowali odciągnąć wielkich zawodników Goberta i Townsa od kosza.

Warto przeczytać!  IPL 2024, RCB vs DC Wynik na żywo: Virat Kohli kluczowy, gdy Bengaluru wygląda na cudowny powrót do meczu z Delhi bez Rishabh Pant

Booker trafił w sygnał dźwiękowy, dając Suns prowadzenie 61-56. Durant przed przerwą prowadził Phoenix z 20 punktami, Booker miał 17. Towns miał 15 dla Wilków.

Obrońca Suns Grayson Allen opuścił swój drugi mecz z rzędu z powodu skręcenia prawej kostki, którego doznał w pierwszym meczu, a które nasiliło się w drugim meczu. Zdobywał średnio 13,5 punktu na mecz i w sezonie zasadniczym prowadził NBA ze stratą 3 punktów procentowych.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.