Technologia

Apple ogłasza obsługę RCS dla iPhone’ów; co to oznacza dla użytkowników Androida: Zgłoś

  • 17 listopada, 2023
  • 2 min read
Apple ogłasza obsługę RCS dla iPhone’ów;  co to oznacza dla użytkowników Androida: Zgłoś


Apple podobno ogłosił obsługę RCS (wiadomości Rich Communication Services) w iPhone’ach. Jak dotąd Google poprosił kalifornijskiego giganta technologicznego o obsługę wiadomości Rich Communication Services. Ci, którzy nie wiedzą, czat RCS jest uważany za następcę SMS-a.

Według raportu 9to5Mac, Apple oświadczył w oświadczeniu, że pod koniec przyszłego roku doda obsługę profilu uniwersalnego RCS, który jest standardem według stowarzyszenia GSM.

„Wierzymy, że profil uniwersalny RCS zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu z SMS-ami i MMS-ami. Będzie to działać razem z iMessage, który w dalszym ciągu pozostanie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple” – powiedział Apple w publikacji.

Co więcej, w raporcie podkreślono, że kalifornijski potentat technologiczny ma wyświetlać komunikaty RCS w kolorze zielonym. Warto zauważyć, że wiadomości wysyłane z iPhone’a były reprezentowane w kolorze niebieskim. Idealnie zrobiono to, aby wskazać, że iMessage firmy Apple jest najbezpieczniejszy do komunikacji.

Uważa się, że niebieskie bąbelki w iMessage reprezentują status kulturowy i odróżniają użytkowników Androida od użytkowników iPhone’a. Jak wynika z raportu HT Tech, debata między zielonymi a niebieskimi urządzeniami wywołała presję na firmy technologiczne i w jakiś sposób użytkownicy Androida poczuli potrzebę przejścia na iPhone’y.

Warto przeczytać!  Xiaomi przedstawia Smart TV z serii A z PatchWall, FAST TV i Vivid Picture Engine

Podobno RCS oferuje szeroką gamę funkcji do przesyłania wiadomości za pośrednictwem operatora, w tym obsługę wiadomości grupowych, zdjęć, przesyłania wiadomości przez Wi-Fi i nie tylko.

Tymczasem Apple przedłużyło o dodatkowy rok bezpłatny dostęp do ratującej życie funkcji Emergency SOS za pośrednictwem usługi satelitarnej dla obecnych użytkowników iPhone’a 14. Technologia ta, początkowo wprowadzona we wszystkich modelach iPhone’a 14 w USA i Kanadzie, została obecnie rozszerzona na iPhone’a 15 w 16 krajach i regionach.

Co ciekawe, usługa pozwala użytkownikom wysyłać SMS-y ze służbami ratunkowymi nawet poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi.

Alarm kamienia milowego!Livemint zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów jako najszybciej rozwijający się serwis informacyjny na świecie 🌏 Kliknij tutaj wiedzieć więcej.


Źródło