AUSTRIA PRZEGRAŁA POLSKĘ, HOLANDIA REMISUJE Z FRANCJĄ W EURO 2024

• 22 czerwca, 2024
  • 3 min read

BERLIN, 22 czerwca (Bernama-Xinhua) — Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic strzelili gola w drugiej połowie i zapewnili Austrii pierwsze trzy punkty po zwycięstwie 3:1 nad Polską, podczas gdy rozrzutna Francja nie była w stanie strzelić gola w drugiej połowie przeciwko pozbawionym inspiracji Holendrom W piątek runda fazy grupowej Euro 2024.

Austria rozpoczęła mecz na stadionie Berlin Olympia w bajkowy sposób po dośrodkowaniu Phililippa Mwene, który trafił na Gernota Traunera, który strzelił głową na bramkę już po dziewięciu minutach spotkania.

Polska była zszokowana, podczas gdy Austria dominowała w posiadaniu piłki, ale mimo to Polska odzyskała równowagę w meczu po pierwszej połowie, gdy Krzysztof Piątek zebrał się i pokonał bramkarza Patricka Pentza.

W końcowej fazie pierwszej połowy obie drużyny nie wykorzystały szans na objęcie prowadzenia, gdy w 42. minucie Marcel Sabitzer podbiegł szeroko z obiecującej pozycji, po czym Pentz zneutralizował niebezpieczny celny rzut wolny Piotra Zielińskiego.

Po wznowieniu gry Austria stopniowo przejęła kontrolę i w połowie drugiej połowy została nagrodzona za swoje wysiłki, gdy podanie Alexandra Prassa po prostopadłym podaniu pozwoliło Baumgartnerowi wypracować sobie prowadzenie 2:1 znad pola karnego.

Warto przeczytać!  Carlsen wygrywa Superbet Rapid & Blitz Poland dzięki serii 10 zwycięstw

Podopieczni Ralfa Rangnicka nie skończyli jeszcze ze zdobywaniem punktów, gdyż Arnautovic przypieczętował podwyżkę po zamienieniu kary za faul w 78. minucie.

„Wszyscy są niezwykle szczęśliwi. Czuliśmy dużą presję. Odczuwamy ulgę, ale wiemy, że to dopiero początek i przed nami duże wyzwania” – powiedział austriacki pomocnik Baumgartner.

W drugim spotkaniu grupy D po bezbramkowym remisie Francja i Holandia podzieliły się łupami.

Antoine Griezmann zmarnował dwie złote okazje, pokonując jedynie bramkarza Barta Verbruggena, podczas gdy bramka Xaviego Simonsa została wykluczona.

Po drugiej rundzie Holandia prowadzi w grupie D, za nią plasują się Francja (po 4 punkty), Austria (3 punkty) i wyeliminowana już Polska (0 punktów).

W grupie E Ukraina wróciła na zwycięską drogę po tym, jak odrobiła straty i pokonała Słowację 2:1, a drugi gol Ivana Schranza na turnieju nie wystarczył.

Słowacja rozegrała mocną pierwszą połowę, ale nie była w stanie utrzymać niewielkiej przewagi, podczas gdy Ukraina wkraczała w grę.

Mykoła Shaparenko wyrównał na początku drugiej połowy, po czym Roman Yaremchuck wykorzystał długą piłkę Shaparenko i wpadł do pustej bramki po okrążeniu słowackiego bramkarza Martina Dubravki i zwyciężył.

Warto przeczytać!  Rosyjski czynnik w sprzedaży broni przez Koreę Południową do Polski – Dyplomata