Rozrywka

Ballada o ptakach śpiewających i wężach w weekendowym otwarciu kasowym

  • 16 listopada, 2023
  • 5 min read
Ballada o ptakach śpiewających i wężach w weekendowym otwarciu kasowym


  • Oczekuje się, że „Igrzyska śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach” w weekend otwarcia zarobią od 42 do 55 milionów dolarów.
  • Każdy z pozostałych czterech filmów z serii Igrzyska Śmierci zadebiutował z sprzedażą biletów przekraczającą 100 milionów dolarów w krajowej kasie.
  • Prequel wartej 3 miliardy dolarów serii Igrzyska Śmierci, opartej na powieści autorki Suzanne Collins z 2020 roku pod tym samym tytułem, to samodzielny film, którego akcja rozgrywa się około 60 lat przed złożeniem hołdu przez Katniss Everdeen na ochotnika.

Tom Blyth i Rachel Zegler występują w rolach Coriolanusa Snowa i Lucy Gray Baird w filmie Lionsgate „Igrzyska śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach”.

Brama Lwa

„Śnieg ląduje na górze”.

To mantra głównego bohatera Coriolanusa Snowa w nadchodzącym „Igrzyskach Śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach” oraz nadzieja jej dystrybutora Lionsgate.

Prequel wartej 3 miliardy dolarów serii Igrzyska Śmierci, opartej na powieści autorki Suzanne Collins z 2020 roku pod tym samym tytułem, to samodzielny film, którego akcja rozgrywa się około 60 lat przed złożeniem hołdu przez Katniss Everdeen na ochotnika. Premiera w kinach już w najbliższy weekend.

„Ballad” ma solidne otwarcie i według analityków kasowych prawdopodobnie zarobi od 42 do 55 milionów dolarów, co będzie pierwszą nową odsłoną sagi Igrzysk Śmierci od 2015 roku.

Warto przeczytać!  Nominacje do Razzie Award 2023: Jared Leto, Tom Hanks i „Blondynka”

„To interesująca sytuacja w przypadku prequelu Igrzysk Śmierci, ponieważ nagle pojawiły się oczekiwania, że ​​ma on szansę rozpocząć się na poziomie „The Marvels”, niezależnie od tego, czy ten ostatni film spełnił pokładane w niedźwiedzich prognozach” – powiedział Shawn Robbins, główny analityk w BoxOffice.com.

„The Marvels” Disneya i Marvel Studios osiągnął znacznie słabsze oczekiwania, gdy zadebiutował w kinach na początku tego miesiąca. W weekend debiutancki film zarobił w kraju 46,1 miliona dolarów, co stanowi najniższy wynik w historii serii obejmującej ponad 30 filmów. Początkowo planowano, że film zarobi od 75 do 80 milionów dolarów, ale tuż przed premierą oczekiwania te spadły do ​​60–65 milionów dolarów.

„Zawsze wokół serii Igrzysk Śmierci była pewna magia” – powiedział Paul Dergarabedian, starszy analityk ds. mediów w Comscore. „W najnowszej części chcemy wykorzystać wartość firmy wygenerowaną przez oryginalne filmy z tej serii i przełożyć ją na solidną sumę 50 dolarów” [million] plus debiut tej intrygującej i ekscytującej historii pochodzenia.”

Film skupia się na młodym Coriolanusie Snowie, mężczyźnie, którego przeznaczeniem jest zostać prezydentem Panem, fikcyjnego kraju na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Rzuca światło na to, co spowodowało, że stał się tyrańskim władcą, widzianym w późniejszych opowieściach o Igrzyskach Śmierci.

Warto przeczytać!  Twórca sukcesji przerażony Jeremy Strong próbował wskoczyć do rzeki – Różnorodność

Choć analitycy kasowi uważają otwarcie za 50 milionów dolarów za wynik pozytywny – biorąc pod uwagę niedawne strajki scenarzystów i aktorów w Hollywood oraz zmianę nawyków konsumenckich dotyczących chodzenia do kina – „Ballad” będzie miał otwarcie znacznie niższe niż swoje poprzedniczki. Każdy z pozostałych czterech filmów z serii Igrzyska Śmierci zadebiutował z sprzedażą biletów przekraczającą 100 milionów dolarów w krajowej kasie.

Weekendy otwarcia franczyzy Igrzyska Śmierci

  • „Igrzyska śmierci” (2012) – 152,5 mln dolarów
  • „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” (2013) – 158 milionów dolarów
  • „Igrzyska śmierci: Kosogłos, część pierwsza” (2014) – 121,9 mln dolarów
  • „Igrzyska śmierci: Kosogłos, część druga” (2015) – 102,6 mln dolarów

źródło: Comscore

Analitycy kasowi wyrażają pewne obawy, czy „Ballada” będzie w stanie ponownie przyciągnąć publiczność, która pojawiła się prawie dziesięć lat temu w przypadku poprzednich części.

„Mówimy o prequelu, który nie ma tyle gwiazdorskiej mocy, co jego poprzednicy z Jennifer Lawrence” – powiedział Robbins. „Baza fanów jest teraz trochę starsza [young adult] gatunek ten przekroczył swój szczyt popularności ponad dziesięć lat temu.”

Robbins powiedział, że prequele są na ogół trudne do wprowadzenia na rynek poza ugruntowaną rzeszą fanów.

„Największą zmienną jest to, jaką część dzisiejszej młodej widowni może przyciągnąć nowa historia Igrzysk Śmierci w zupełnie nowej obsadzie” – powiedział.

Warto przeczytać!  Britney Spears nie jest w niebezpieczeństwie, mówi policja po wezwaniach kontrolnych

Jak dotąd film uzyskał 61% punktów w agregatorze recenzji Rotten Tomatoes na podstawie 90 recenzji, a krytycy twierdzą, że znakomita obsada i ekscytująca historia sprawiają, że film jest godnym powrotem do uniwersum Igrzysk Śmierci. Niektórzy jednak uznali, że tempo filmu było zbyt pośpieszne. Scenariusz jest dość wierny powieści Collinsa, która liczy ponad 500 stron.

Film jest także samodzielnym filmem, bez obietnicy powstania kolejnych części. Producenci serii filmowej powiedzieli, że nie planują powrotu do Panem, chyba że Collins napisze kolejną książkę.

Mimo to „Ballad” pojawia się w kinach w kluczowym momencie dla Lionsgate – gdy firma ma odłączyć się od Starz i tuż po niedawnym przejęciu Entertainment One od Hasbro – i dla sprzedaży biletów. Otwiera początek animowanego filmu Disneya „Wish” i „Napoleona” AppleTV+, których premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu w Święto Dziękczynienia.

„To weekend z nakryciem stołu, którego teatry i studia zdecydowanie potrzebują po kolejnym jesiennym sezonie uczt i głodu, na który wpływają opóźnienia w premierach i strajki branży, które będą nadal odczuwalne przez cały sezon świąteczny” – powiedział Robbins.

Ujawnienie: Comcast jest spółką-matką NBCUniversal i CNBC. NBCUniversal jest właścicielem Rotten Tomatoes.


Źródło