Baraże Euro 2024: Rob Page mówi, że Walia będzie gotowa na swój ważny mecz z Polską | Wiadomości piłkarskie

• 22 marca, 2024
  • 6 min read
Baraże Euro 2024: Rob Page mówi, że Walia będzie gotowa na swój ważny mecz z Polską |  Wiadomości piłkarskie

Szef Walii Rob Page: „Nie obchodzi nas, kto do nas przyjdzie. Zmierzymy się ze sobą i spróbujemy. Przeprowadziliśmy analizy dotyczące Polski. Już je sprawdziliśmy. To będzie trudny test , ale jakiej jeszcze motywacji potrzeba? Chłopcy będą gotowi we wtorek.”

8:31, Wielka Brytania, piątek 22 marca 2024 r

Rob Page mówi, że Walia jest gotowa zmierzyć się „łeb w łeb” z Polską w finale barażowym Euro 2024 na stadionie w Cardiff City.

Walii po dobitnym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią brakuje 90 minut do najważniejszego wydarzenia tego lata w Niemczech.

Gole Davida Brooksa i Neco Williamsa w pierwszej połowie zapewniły gospodarzom kontrolę nad meczem i wzbudziły nadzieję na bezstresowy wieczór ogromnej większości kibiców w Cardiff.

Teemu Pukki odrzucił te myśli tuż po pierwszej połowie, strzelając 40. gola dla Finlandii, ale Brennan Johnson szybko odbudował dwubramkową przewagę Walii po przerwie, a zmiennik Daniel James dokończył grę w końcówce meczu.

We wtorek Walia podejmie Polskę, a menadżer Page cieszy się z tego wyzwania, podczas gdy Dragons starają się zakwalifikować do trzecich z rzędu głównych mistrzostw Europy i czwartego dużego turnieju na pięć.

Geraint Hughes ze Sky Sports News analizuje imponujące zwycięstwo Walii nad Finlandią 4:1 i patrzy w przyszłość na wielki finał barażowy z Polską

„Będziemy walczyć ramię w ramię i spróbujemy”

„Nie obchodzi nas, kto do nas przyjdzie. Pójdziemy łeb w łeb i spróbujemy” – powiedziała Page.

„Jestem naprawdę usatysfakcjonowany. W momentach meczu było niewygodnie, ale przeciwko dobrym drużynom nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli.

Warto przeczytać!  Luke Littler ogłasza niezwykłe zwycięstwo w Poland Darts Masters po trzech meczach mistrzowskich | Wiadomości o darcie

„W pierwszej połowie nie do końca udało nam się dogadać z prasą. Zajęliśmy się tym w przerwie. Innego wieczoru mogło być pięć lub sześć.

„Największy ból głowy związany z selekcją, jaki miałem dziś wieczorem, miał miejsce na szczycie boiska. Wiedziałem, że to tempo im zaszkodzi.

Obraz:
Neco Williams świętuje po zwycięstwie Walii 2:0 nad Finlandią

„Ludzie tacy jak DJ (Daniel James) wchodzący z ławki rezerwowych, grający naprawdę dobrze na poziomie klubowym i strzelający gole. Kiedy masz zawodników na poziomie klubowym, którzy dobrze grają, mogą dodać wartość i zmienić dla nas grę.

„Ethan (Ampadu) w swoim 50. występie. Uważam, że jest ogromny. Brennan stanowił ciągłe zagrożenie. Brooksy po jego wykończeniu.

„Wiedzieliśmy dokładnie, co dostaniemy z Harrym (Wilsonem) i Brooksym w kieszeniach”.

„Walia będzie gotowa na Polskę”

Obraz:
Brennan Johnson poprowadziła Walię do zwycięstwa 3:1 z Finlandią

Polska pokonała Estonię 5:1 w półfinale barażowym, a Page dodał: „Przeprowadziliśmy analizę Polski i Estonii. Przyjrzeliśmy się już Polsce.

„To będzie trudny test, ale jakiej dodatkowej motywacji potrzeba? Chłopcy będą gotowi we wtorek.

„Mamy młodszy skład, sprawniejszy skład i zawodników, którzy grają regularnie. W niedzielę wracamy na murawę z gotowym planem gry, który będziemy mogli zastosować we wtorek.

„To praca w toku. Każdy może zobaczyć, co staramy się zrobić, a my daliśmy sobie piekielną szansę”.

Warto przeczytać!  Polska dąży do odzyskania wpływów w UE w obliczu kryzysu na Ukrainie – Firstpost

Williams: Nie zatrzymujemy się tutaj

Obrońca Walii Neco Williams do S4C:

„Świetny występ, przystąpiliśmy do tego meczu z planem. Myślę, że wyszło tak dobrze, jak tylko się dało. Jedynym minusem tego wieczoru było to, że straciliśmy bramki, ale kiedy zdobywamy cztery gole, stawia to w trudnej sytuacji dobre miejsce. To dobra odskocznia przed kolejnym wtorkowym meczem.

„To [my goal] to nie było zaplanowane ani nic, to był po prostu instynkt. Miło było strzelić gola dla mojego kraju, to wyjątkowe uczucie wygrać. Jednak zdobycie gola było wisienką na torcie. Doskonały występ przez cały mecz i dobry krok na wtorek.

„Wygraliśmy półfinał, we wtorek mamy finał. Na tym nie poprzestaniemy. Przed nami jeszcze jeden mecz. Miejmy nadzieję, że zagramy dobrze, aby pojechać na Euro”.

Analiza: Walia pokazuje, że jest życie po Bale’u

Obraz:
Czy nadchodzi nowe pokolenie zawodników z Walii?

Geraint Hughes ze Sky Sports News w Cardiff:

„Rob Page, jego trenerzy i dyrektor techniczny FAW uznają dzisiejsze kompleksowe zwycięstwo za potwierdzenie ich „przejściowości” po Pucharze Świata w Katarze i życiu po Bale’u.

„Młody zespół złożony ze starszych zawodników kontynuował swój rozwój – zdecydowanie za dobrze jak na Finlandię. Tak, w przyszłym tygodniu czeka nas trudniejszy test, ale nie było to piskliwe zwycięstwo 1:0.

„I… kto pozostał na ławce rezerwowych, kto nie był potrzebny? Aaron Ramsey. Nie dlatego, że nie ma nic do zaoferowania, jestem pewien, że tak, ale Wales go nie potrzebował.

Warto przeczytać!  „To jest państwo świeckie”: Polski rząd kończy dotacje na publikacje religijne

„Page wierzy w tę grupę i dziś wieczorem odwdzięczyli się za wiarę w nich. Rolka we wtorek…”

Analiza: Walia wygląda jak zespół

Były reprezentant Walii Rob Earnshaw uważa, że ​​zespół Roba Page’a ma duże szanse na zapewnienie sobie miejsca na Euro po imponującym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią

Były napastnik Walii Rob Earnshaw w Sky Sports News:

„Wcześniej w kwalifikacjach tak naprawdę nie mieli stylu ani nie wiedzieli, co robią. Dziś wieczorem byli doskonali. Posiadanie, czysto, wygodnie…

„Rob Page powiedział w tygodniu, że byli zrelaksowani i wiedzieli, jaką pracę mają do wykonania i wyglądało na to. Harry Wilson znakomicie, wszedł David Brooks, znakomicie. W pomocy Ethan Ampadu, 50. zawodnik, 23 lata, naprawdę dobrze On i Jordan James grający w pomocy. To zrobiło dużą różnicę, ten środkowy pomocnik. A Dan James wszedł i strzelił gola.

„Byli dziś genialni. Jeśli pomyślisz, czym jest teraz Walia, to muszą być zespołem. Kilka lat temu supergwiazda Garetha Bale’a wygrywała z nami mecz za meczem. Jego już nie ma. Teraz wyglądają jak zespół i na całym boisku pojawiają się zagrożenia.”

Co dalej z Walią?

WaliaUwaga skupia się teraz na finale barażowym Euro 2024 u siebie Polska we wtorek wieczorem, początek o 19:45.

Następnie udaj się do strony Roba Page’a Słowacja na międzynarodowy mecz towarzyski, który odbędzie się 9 czerwca, a godzina rozpoczęcia nie została jeszcze potwierdzona.

Jeśli zakwalifikują się do Euro 2024, Walia znajdzie się w grupie z Holandia, Austria I Francja.