Polska

Bartłomiej Graczak odchodzi TVP Info Wiadomości

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Bartłomiej Graczak odchodzi TVP Info Wiadomości


Bartłomiej Graczak ostatni raz „Minęła 8” i „Minęła 9” prowadził w pierwszej połowie października, a „Minęła 20” – 18 października. W minionych tygodniach nie przygotowuje też relacji do „Wiadomości”, nie współprowadzi „Info Raportu” ani pasm informacyjnych w TVP Info.


W programach publicystycznych stacji częściej pojawiają się pozostali gospodarze, m.in. Adrian Klarenbach, Ewa Bugała, Danuta Holecka, Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek.


>>> Praca.Wirtualnemedia.pl – tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu


– Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić – przekazał Bartłomiej Graczak w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Już w drugiej połowie października informowaliśmy, że Graczak miał złożyć wypowiedzenie. Według naszych ustaleń jego nieobecność na antenie wynika z tego, że został zwolniony ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.


Bartłomiej Graczak w TVP od 2016 r.
Z Telewizją Polską Bartłomiej Graczak był związany od stycznia 2016 roku, kiedy w redakcjach programów informacyjnych i TVP Info nastąpiły ogromne zmiany po objęciu prezesusy spółki przez Jacka Kurskiego. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info.

Warto przeczytać!  Pogoda długoterminowa na 16 dni. Fatalne prognozy na początek maja dla Polski. Rzadkie 20°C, częste przymrozki i opady oraz burze Fani Pogody

Od końcówki 2020 roku współpracował też z radiową Trójką – na zmianę z Beatą Michniewicz prowadził „Salon Polityczny Trójki”, a jesienią 2021 roku został gospodarzem popołudniowego cyklu wywiadów o tematyce politycznej. Z rozgłośnią pożegnał się w lipcu br., przestał być wpisywany do grafiku prowadzących audycje.


We wrześniu 2020 roku Bartłomiej Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.


Wiosną br. sąd prawomocnie nakazał TVP emisję przeprosin dla Moniki Olejnik za reportaż Bartłomieja Graczaka pokazany w programie „Alarm!” w 2018 roku. Natomiast w marcu 2021 roku przed głównym wydaniem „Wiadomości” wyemitowano zasądzone przeprosiny dla Bertolda Kittla, dziennikarza śledczego „Superwizjera” TVN, za nieprawdziwe informacje w materiale Graczaka z października 2018 roku.

Warto przeczytać!  Małgorzata Szabatowska - zaginięcie i morderstwo. Tajemnicza wiadomość od księdza

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika – jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.


Źródło