Technologia

Battlegrounds Mobile India BGMI Myślisz o profesjonalnej grze w BGMI Dowiedz się, dlaczego Fierce twierdzi, że iPhone jest koniecznością ABPP

  • 21 listopada, 2023
  • 7 min read
Battlegrounds Mobile India BGMI Myślisz o profesjonalnej grze w BGMI Dowiedz się, dlaczego Fierce twierdzi, że iPhone jest koniecznością ABPP


Scenariusz e-sportu w Indiach rośnie wraz z organizacją turniejów krajowych i międzynarodowych. Kilku indyjskich graczy e-sportowych stało się pierwszym pokoleniem, które umieszcza nazwę tego narodu na mapie przed światem. Jednak nie jest to dla nich łatwe. Strzelanie w szeregach nie jest tak proste, jak się wydaje, gdy to robisz. Powszechnym błędnym przekonaniem jest, że granie w gry jest bardzo łatwe. Problemy, z którymi na co dzień borykają się sportowcy e-sportu, są dość często pomijane.

w ekskluzywny wywiad z ABP Live, Znany gracz BGMI Ritesh Nawandar znany również jako „Fierce” opowiadał o trudnościach, z jakimi borykają się sportowcy e-sportowi, nie tylko jeśli chodzi o wspinanie się w rankingach, ale także o problemach, z którymi muszą się zmierzyć, gdy nie korzystają z urządzenia.

Fierce ma ponad 65 000 fanów na YouTube i obecnie gra w e-sporcie Revenant. Jego umiejętność fragowania jest dość znana, ponieważ dwukrotnie zdobył tytuł najlepszego fraggera w bitwie LOCO Diwali: Grand Finals. Został także nagrodzony w Battlegrounds Mobile India Showdown 2022 za umiejętności fragowania. Niedawno został MVP zawodów Skyesports Championship 5.0.

P: Jak ci idą turnieje e-sportowe? Jak tam udaje ci się odnieść zwycięstwo? Jakaś konkretna strategia lub rutyna, którą stosujesz?

Zaciekły: Turnieje przebiegają dobrze, zdobywamy punkty w Chicken Dinners, jednak nie jesteśmy w stanie wygrać turnieju, ponieważ nasza drużyna znajduje się obecnie w fazie przestoju. Przygotowujemy się do tego strategicznie.

P: Jak dbasz o swoje zdrowie fizyczne, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę godzin, które musisz spędzić w grze i czas przed ekranem, który musisz wytrzymać, aby przygotować się na turniej?

Zaciekły: Nie skupiam się zbytnio na zdrowiu fizycznym, jednak jeden z członków mojego zespołu jest dość skupiony na tym aspekcie i regularnie ćwiczy na siłowni. Skupiam się głównie na swojej grze.

P: Jeśli chodzi o równoważenie stylu życia, czy uważasz, że gry – szczególnie gry konkurencyjne – oferują jakąś emocjonalną przewagę lub wadę w Twoim stylu życia jako sportowca? Powiedzmy, że odniosłeś dużą wygraną lub porażkę albo ciężki dzień treningowy. Czy ma to jakiś wpływ na resztę dnia lub na ludzi wokół ciebie?

Warto przeczytać!  Microsoft Teams kontra Slack — wkracza UE

Zaciekły: Nie pozwalam, aby moje życie związane z grami wpływało głównie na moje życie osobiste. Trzymam je oddzielnie, ale tak, jeśli w mojej sferze gier wydarzy się coś naprawdę złego, moje życie osobiste ucierpi. Poza tym dokładam wszelkich starań, aby tak się nie stało i poświęcam jak najwięcej czasu mojej rodzinie. Akceptuję swoją porażkę, jeśli ją napotkam i nie okazuję tej frustracji przez cały dzień ani nie atakuję innych ludzi.

P: Czy frustracja związana z przegraną w meczu lub turnieju również trwa długo w Twojej głowie?

Zaciekły: Tak, czasami się to zdarza. Poprzednio w serii Master zostaliśmy wyeliminowani, znaleźliśmy się w pierwszej czwórce drużyn, co było dla nas bardzo smutne. Nie możemy jednak na tym poprzestać i pogrążać się w smutku. Musimy się skupić na naszej grze i nad nią popracować. Jeśli pozwolimy, żeby to wpływało na nasze głowy przez długi czas, wpłynie to na naszą rozgrywkę, co nie jest dobre. W końcu jesteśmy sportowcami i musimy zaakceptować także nasze porażki.

P: Jaką umiejętność w grze uważasz za najtrudniejszą do opanowania?

Zaciekły: Uważam, że najtrudniejszą do opanowania umiejętnością w grze jest „zmysł gry”. Wierzę, że trudno to opanować. Nawet ja poświęciłem dużo czasu, aby opanować to poprawnie. Wierzę też, że jest to jedna rzecz, która przychodzi tylko z doświadczeniem. Nieważne, jak długo będziesz trenował, przyniesie to tylko prawdziwe wrażenia z meczów.

P. Czy mógłbyś nieco wyjaśnić, co dokładnie masz na myśli, mówiąc „zmysł gry”?

Warto przeczytać!  Po raz pierwszy zaobserwowano efekt piezoelektryczny w cieczach

Zaciekły: Jeśli opiszę sens gry, to w skrócie jest to zrozumienie, jaką taktykę zastosować w konkretnym scenariuszu podczas gry. Na przykład: zrozumienie, kiedy uciekać z miejsca, kiedy wycofać się do bezpiecznej strefy, kiedy należy podjąć walkę lub kiedy zawołać członków drużyny, to, powiem, jest posiadanie wyczucia gry. Nawet niewielki błąd w którymkolwiek z nich może spowodować, że cała drużyna trafi do pudełka. Uważam, że to jest najtrudniejsze, ponieważ na swoich barkach spoczywa również odpowiedzialność za cały zespół.

P: Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób na poprawę współpracy z kimś, kto ma pro-potencjał? Powiedzmy, że mają już podstawy, są już solidni w mechanice, ale nie są jeszcze na poziomie profesjonalnym. Czy istnieje trend, coś, co zwykle widzisz lub coś, co zwykle polecasz tym osobom, aby osiągnęły poziom profesjonalny?

Zaciekły: Jedyna rada dla takiego gracza to założyć drużynę i zacząć grać w Scrimy, a potem skupić się przede wszystkim na turniejach, które Krafton organizuje dla BGMI. Kolejną kluczową sugestią z mojej strony byłoby poinformowanie rodziny, że zajmujesz się tym zawodowo, aby w dalszej części gry nie nałożyli na Ciebie żadnych ograniczeń, z powodu których być może będziesz musiał zrezygnować. Jeśli mówię o moich osobistych doświadczeniach, śledziłem je, a poza tym bardzo uważnie śledziłem także innych czołowych graczy, obserwowałem ich rozgrywkę i wyciągałem z niej wnioski.

P: Jak zareagowała twoja rodzina, kiedy powiedziałeś im, że będziesz teraz grać w to profesjonalnie?

Zaciekły: Po raz pierwszy zetknąłem się z problemem urządzenia, miałem telefon z Androidem i jeśli chcesz profesjonalnie zajmować się BGMI, potrzebujesz iPhone’a. Więc najpierw przekonałem ich, żeby kupili mi iPhone’a i zacząłem grać. Tymczasem poprosiłam już rodziców, żeby dali mi rok i coś zrobię. W ciągu 4-5 miesięcy od zdobycia iPhone’a podpisałem umowę z moją pierwszą organizacją w ramach wynagrodzenia.

Warto przeczytać!  Google Meet, aby uzyskać nową funkcję bezpieczeństwa dla tych, którzy uczestniczą w spotkaniach w podróży

P: Dlaczego mówisz, że jeśli ktoś chce zajmować się grą zawodowo, musi kupić iPhone’a?

Zaciekły: Widzisz, gdy grasz na iPhonie, po pierwsze masz lepszą grafikę, po drugie, liczba klatek na sekundę jest na nim stała, co daje ci przewagę komparatywną nad odtwarzaczami z Androidem, gdzie liczba klatek na sekundę często spada. Rozgrywka jest płynna także na iPhonie. Niezależnie od tego, czy Android jest w klasie premium przekraczającej 1 lakh Rs, liczba klatek na sekundę nadal będzie spadać, a także będą pojawiać się problemy z nagrzewaniem.

P. Obecnie podstawy e-sportu nie są jeszcze wystarczająco stabilne. Wiele osób uważa, że ​​mobilny e-sport nie zyskał jeszcze uznania głównego nurtu. BGMI ma jednak solidną pozycję. Jak myślisz, jak to utorowało lub utoruje drogę do ustanowienia e-sportu w Indiach?

Zaciekły: Wierzę, że jesteśmy pierwszą generacją e-sportu w Indiach, ale myślę, że za 10 lat może on nawet dorównać poziomowi fanów krykieta w naszym kraju. Uważam, że BGMI znacząco się do tego przyczyniło. Wierzę jednak, że jeśli chcemy, aby e-sport rozwijał się w Indiach, potrzebujemy do tego oficjalnego organu regulacyjnego.

P: Jakie jest według ciebie największe błędne przekonanie na temat bycia e-sportem?

Zaciekły: Największym błędnym przekonaniem, jakie ludzie krążą, jest to, że to bardzo proste, po prostu gramy i dostajemy za to pieniądze. To jest źle. To zupełnie jak praca. Jeśli mówię tylko o moich doświadczeniach, związanych z trwającymi turniejami, rzadko mam szansę spotkać się z rodziną raz lub dwa razy w roku. Ludzie myślą, że to bardzo łatwe, ale nad tym też musimy dużo pracować, a czasem nawet cały dzień bez przerw. Powiem, że naprawdę zrozumiecie tę walkę, kiedy postawicie stopę na tym terytorium.

Subskrybuj i śledź ABP Live na telegramie: t.me/officialabplive


Źródło