Fotografia

Bezpłatna aplikacja Orion zmieni Twojego iPada w monitor HDMI

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
Bezpłatna aplikacja Orion zmieni Twojego iPada w monitor HDMI


Monitor HDMI firmy Orion

W mieście pojawiła się nowa aplikacja. Nazywa się Orion i zmienia iPada USB-C w monitor terenowy HDMI. Jest to również całkowicie bezpłatne. Raczej. Darmowa wersja oferuje monitorowanie HDMI. Ale jest też wersja Pro.

Wersja Pro dodaje dodatkowe funkcje, takie jak skalowanie do 4K. Potrzebujesz iPada z gniazdem USB-C i systemem iOS17. Potrzebujesz także urządzenia przechwytującego HDMI. Ale ilu z nas nie posiada obecnie żadnego z nich?

Zaprojektowany dla graczy (głównie)…

Próbowałem znaleźć kanał YouTube dla Oriona, aby zobaczyć wszystkie jego funkcje. Ale nie mogłem takiego znaleźć. Pobrałem więc aplikację, żeby szybko się przyjrzeć. Jest dość prosty i wydaje się być skierowany głównie do graczy.

Chociaż nie mogłem znaleźć kanału poświęconego Orionowi, istnieje kilka filmów na ten temat. Wydaje się, że wszystkie koncentrują się na jego zastosowaniu w systemach do gier lub Raspberry Pi. Niektórzy podłączają go do aparatu. Ale nie dajcie się zwieść, to nie jest monitor terenowy.

Współpracuje z aparatami, grami i innymi urządzeniami z wyjściem HDMI.

…Nie filmowcy

Nawet podłączony bezpośrednio za pomocą kabla USB nie zapewnia tak pełnych możliwości jak Accsoon SeeMo (kup tutaj). Nie ma żadnych typowych narzędzi filmowych. Żadnych histogramów, przebiegów, wektoroskopów itp. Zatem po podłączeniu do aparatu to, co zobaczysz, zależy od aparatu i jego wyjścia.

Warto przeczytać!  Najlepsze akcesoria do lamp błyskowych (50 USD lub mniej), które zapewniają nieproporcjonalną wartość w stosunku do ich ceny

Oczywiście nie zawsze potrzebujesz tych narzędzi. Czasami potrzebujesz po prostu szerszego widoku z perspektywy aparatu. W tamtych czasach wydaje się to idealnym rozwiązaniem. Jak duży, zależy oczywiście od używanego iPada.

Wymaga klucza przechwytującego USB-C

Aby przesłać sygnał HDMI do iPada, potrzebujesz jakiegoś urządzenia przechwytującego. Kiedy szybko przetestowałem aplikację, zrobiłem wersję demonstracyjną, korzystając z dostarczonego pliku wideo wbudowanego w aplikację. Nie testowałem tego z urządzeniami przechwytującymi.

Jednak z filmów, które znalazłem na YouTube, wydaje się, że działa z każdym standardowym urządzeniem do przechwytywania. Wydaje się, że działa szczególnie dobrze z tanimi 1080p. Nie mam pojęcia, czy działa z droższymi urządzeniami do przechwytywania 4K, takimi jak Elgato Cam Link 4K (kup tutaj), czy przełącznikami wideo, takimi jak YoloBox Pro (kup tutaj).

Firma prowadzi listę kompatybilności, chociaż nie ma na niej jeszcze zbyt wiele. Mamy nadzieję, że wkrótce dodamy do tego więcej urządzeń. Wymaga to również, aby na iPadzie działał system iOS 17. Dlatego starsze, niekompatybilne iPady nie muszą mieć zastosowania, nawet jeśli są wyposażone w port USB-C.

Warto przeczytać!  Przykładowa galeria Sony ZV-1 Mark II: Przegląd fotografii cyfrowej

Albo robi?

Przyszło mi do głowy, że jeśli Orion i iPad korzystają ze standardowego urządzenia przechwytującego USB, może ono działać z innymi urządzeniami. Wiele aparatów może obecnie działać jako kamery internetowe USB. Możemy je podłączyć bezpośrednio do komputera w taki sam sposób, jak urządzenie przechwytujące USB.

Możliwe – choć nie testowałem – że Orion będzie współpracował z kamerami obsługującymi wideo przez USB. Przecież w większości korzystają ze standardowych protokołów przechwytywania USB. Aplikacja jest jednak bezpłatna, więc warto spróbować, jeśli jesteś ciekawy.

Cena i dostępność

Orion HDMI Monitor można pobrać całkowicie bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami. Jednorazowy zakup w aplikacji za 4,99 USD zapewnia skalowanie do rozdzielczości 4K. Nie wiadomo, czy wersja płatna doda w przyszłości więcej ekskluzywnych funkcji.

[via CineD]
Źródło