Borussia Dortmund 1:1 Bayer Leverkusen: Josip Stanisic wyrównuje w 97. minucie, a mistrzowie przedłużają serię bez porażki

• 21 kwietnia, 2024
  • 3 min read

Josip Stanisic przedłużył passę Bayeru Leverkusen bez porażki do 45 meczów, strzelając gola głową w doliczonym czasie gry, co uratowało remis 1:1 z Borussią Dortmund.

W środowy wieczór zmierzyli się z prężnie rozwijającą się drużyną z Dortmundu, która pokonała Atletico Madryt i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów UEFA.

Mimo że zwycięzcy Bundesligi przez większość czasu kontrolowali posiadanie piłki, to gospodarze byli najbliżej wyniku w pierwszej połowie, a Marcel Sabitzer zobaczył, jak jego strzał obronił fiński bramkarz Lukas Hradecky.

Największą szansę dla Leverkusen miał Nathan Tella, którego strzał z bliskiej odległości został zablokowany przez zatrzymującego strzał przeciwnika Gregora Kobela.

Wydawało się, że Dortmund zakończył serię meczów bez porażki swojego przeciwnika, gdy Sabitzer wbiegł na ścieżkę Niclasa Fullkruga, który potężnie trafił do siatki.

Jednak Leverkusen uratowało swój rekord niepokonanych bramek w 97. minucie, gdy rzut rożny Alejandro Grimaldo trafił na głowę Stanisica.

Piąty w tabeli Dortmund zmierzy się w przyszły weekend z RB Lipsk i będzie tracił do niego zaledwie dwa punkty w walce o czwarte miejsce.

Temat do dyskusji: Bayer Leverkusen po raz kolejny nie poddaje się

Mimo że w meczu przeciwko Borussii Dortmund daleko im do najwyższej formy, mistrzowie znaleźli sposób na uratowanie swojego rekordu i mogą być na dobrej drodze do spędzenia całego sezonu bez porażki.

Wydawało się, kiedy wyrównają w ostatnich chwilach meczu, a gol Stanisica wywołał szaloną radość.

Gracz meczu – Alejandro Grimaldo (Bayer Leverkusen)

Podczas gdy jego zespół miał problemy ze stwarzaniem sobie okazji w otwartej grze, umiejętność wykonywania stałych fragmentów gry Alejandro Grimaldo pomogła im w zdobyciu 45. meczu bez porażki.

Grimaldo zobaczył dwa celne rzuty wolne, które o włos obronił bramkarz Borussii Dortmund Kobel. Następnie Hiszpan dośrodkował do Stanisica i zdobył wyrównującą bramkę.

Oceny graczy

Borussii Dortmund: Kobel 8, Ryerson 7, Hummels 7, Schlotterbeck 6, Maatsen 6, Sancho 7, Sabitzer 8, Can 6, Brandt 6, Bynoe-Gittens 6, Fullkrug 7. Rezerwowi: Duranville 6, Nmecha 6, Ozcan 6, Reus 7, Wilk 7

Najważniejsze momenty meczu

42 – DUŻA OCHRONA HRADECKY’EGO: Dortmund jest bliski zdobycia gola w pierwszym meczu, gdy Sabitzer widzi, jak jego strzał w pole karne został dobrze obroniony przez bramkarza Hradecky’ego, zanim odbicie zostało usunięte.

68 – SZANSA DLA KASJERA: Hofmann pokonuje pułapkę spalonego i podaje do Tellera, który rozciągając się, by spotkać się z piłką, widzi, jak Kobel zamyka jego strzał z bliskiej odległości

81 – CEL! Borussia Dortmund 1 Bayer Leverkusen 0 (Fullkrug): Dortmund uderzył szybko po szybkim wrzucie z autu, co spowodowało, że Sabitzer wpadł w drogę Fullkrugowi, który mimo najlepszych wysiłków bramkarza Hradecky’ego uderzył z woleja.

90+7 – GOL! Borussia Dortmund 1 Bayer Leverkusen 1 (Stanisić): Po rzucie rożnym Grimaldo głowa Stanisica uderza głową w bramkę i zdobywa ostatniego gola wyrównującego.

Kluczowe statystyki

• Bayer Leverkusen strzelił w tym sezonie 14 goli w Bundeslidze w ostatnich 10 minutach meczów i 26 we wszystkich rozgrywkach.