Polska

Brady Tkachuk strzelił gola i zaliczył 3 asysty w wygranym 4:1 meczu USA z Polską podczas mistrzostw świata w hokeju na lodzie mężczyzn

• 17 maja, 2024
  • 3 min read

PRAGA – Brady Tkachuk strzelił gola i zaliczył trzy asysty, Cole Caufield strzelił dwa gole, a Stany Zjednoczone zapewniły sobie awans do rundy play-off po zwycięstwie nad Polską 4:1 w rundzie wstępnej mistrzostw świata w hokeju na lodzie mężczyzn w piątek.

Bramkarz stanu Michigan, Trey Augustine, zatrzymał 20 strzałów, w tym wszystkie 11, które oddał w pierwszej tercji bezbramkowej. Michael Kesselring również strzelił gola dla Amerykanów, którzy poprawili wynik na 3-1-1 i przesunęli się na drugie miejsce w tabeli Grupy B.

John Murray, który ma polskie korzenie i pochodzi z Lancaster w Pensylwanii, zatrzymał 53 strzały, w tym 34 z pierwszych 36, z którymi mierzył się przez dwie kwarty, aby utrzymać dobry wynik. Grzegorz Pasiut strzelił jedynego gola dla Polski, na krótko zmniejszając prowadzenie USA na 3:1 na 13:38 przed końcem trzeciej tercji.

Polska spadła do 0-4-1 i jest zagrożona spadkiem.

Kesserling, obrońca NHL Utah, został ustawiony przez Tkachuka po pośpiechu 3 na 1 i otworzył wynik 9:49 w drugiej kwarcie.

Tkachuk, kapitan senatorów USA i Ottawy, po przerwie 2 na 1 na 42 sekundy przed końcem podwyższył na 2:0. Murray najpierw zatrzymał się na Shane’ie Pinto, a krążek utknął w łyżwie Tkachuka i wpadł do środka, gdy napastnik został odepchnięty od tyłu i uderzył w siatkę.

Warto przeczytać!  Na polskiej granicy nie wykryto blokady ruchu pasażerskiego

Amerykanie zamykają rundę eliminacyjną, w której zmierzą się z Kazachstanem w niedzielę i Łotwą we wtorek.

W meczu grupy A Dominik Kubalik i Jakub Flek strzelili gole w drugiej połowie w odstępie 64 sekund, a Czechy pokonały Austrię 4:0. Petr Mrazek, bramkarz drużyny Chicago Blackhawks, podbił mecz 21 interwencjami, a gospodarze, Czesi, poprawili swój bilans do 3-1-1 i objęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Austria spadła do 1-3-1.

Wcześniej tego dnia JJ Peterka strzelił gola i miał trzy asysty, Wojciech Stachowiak strzelił cztery gole, a Niemcy zapewnili sobie udział w fazie play-off grupy B pokonując Kazachstan 8:2.

Philipp Grubauer, grający w drużynie Seattle Kraken z NHL, zatrzymał 18 strzałów. Peterka, członek Buffalo Sabres, strzelił ostatecznego zwycięskiego gola, zapewniając Niemcom prowadzenie 3:1 po 1:11 drugiej tercji.

Roman Starczenko i Artem Korolow zdobyli gole dla Kazachstanu, któremu po spadku do 1:4 grozi spadek z ligi. Andrey Shutov wpuścił trzy gole w 10 strzałach, po czym zastąpił go Nikita Boyarkin, który zatrzymał 20 z 25 strzałów.

W rundzie wstępnej grupy A Christian Wejse strzelił decydującego gola na 7:59 przed końcem regulaminowego zwycięstwa Danii 4:3 nad bez zwycięstwa Wielką Brytanią.

Warto przeczytać!  Twórca Baldur's Gate 3 otwiera nowe studio

Mikkel Aagaard strzelił dwa gole, a Phillip Bruggisser miał gola i asystę dla Duńczyków, którzy przełamali poślizg w trzech meczach i poprawili wynik na 2-3. Frederik Dichow podczas zwycięstwa obronił 28 razy.

Liam Kirk, Cade Neilson i Nathanael Halbert strzelili gole dla Wielkiej Brytanii, która spadła na 0-4. Jackson Whistle zakończył mecz z 24 interwencjami dla drużyny, która pomimo swojego rekordu była konkurencyjna, i otworzył światy porażką 4:2 z Kanadą.