Bramki Lionela Messiego w Miami zremisowały w ostatnim meczu przed Copa America

• 2 czerwca, 2024

FORT LAUDERDALE, Floryda — Lionel Messi strzelił swojego 12. gola w sezonie w swoim ostatnim meczu Major League Soccer przed Copa America, a wiodący w lidze MLS Inter Miami CF odrobił straty i w sobotni wieczór zremisował z St. Louis City 3:3 .

Miami (10-3-5, 35 punktów) objęło dwupunktowe prowadzenie w tabeli Konferencji Wschodniej i w klasyfikacji generalnej MLS, wyprzedzając zajmujące drugie miejsce Cincinnati (10-3-3, 33 punkty), które nie zagrało w sobotę.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL więcej (USA)

Luis Suárez również strzelił swojego 12. gola dla Interu Miami, a Jordi Alba zdobył remisowego gola w 85. minucie.

Messi dołączy do Argentyny w przyszłym tygodniu, aby obronić tytuł Copa America zdobyty w 2021 roku, kiedy ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki ze łzami w oczach podniósł swoje pierwsze ważne trofeum dla swojej drużyny narodowej, wypełniając jedną z największych luk w swoim udekorowana kariera.

„Widząc, jakim zawodnikiem jest dla nas, jest to trudne, ale zespół będzie nadal rywalizować tak często, jak to możliwe, i zostanie to zauważone” – Alba powiedziała o odejściu Messiego. „To dla nas ważna nieobecność, ale mamy nadzieję, że dobrze sobie poradzi w Copa America, mamy nadzieję, że rozegra wspaniały turniej i dołączy do nas ponownie, gdy nadejdzie czas. Jeśli stanie się to po finale, cóż – ale w międzyczasie zespół dalej walczyć i grać.

Warto przeczytać!  Szef Hiszpanii ostrzega Niemcy, których rywale są na kursie kolizyjnym na Euro 2024

„Dziś wieczorem zespół rywalizował, a my zostawiliśmy całe serce. Cierpieliśmy, ale ostatecznie zdobyliśmy punkt. Zespół nadal prowadzi na Wschodzie, a to ważne”.

Suárez i Messi są obecnie na czele zespołu pod względem liczby bramek i o jedną bramkę tracą do prowadzenia w MLS za Cristianem Arango z Real Salt Lake i Christianem Benteke z DC United, którzy obaj mają po 13 bramek. 12 Messiego zdobył w czterech meczach mniej niż Arango ( 16 meczów) i o trzy mniej od Benteke.

Chris Durkin i były zawodnik Interu Miami Indiana Vassilev strzelili gola w pierwszej połowie dla St. Louis. Suárez strzelił gola samobójczego w 69. minucie, który miał przypieczętować zwycięstwo St. Louis, dopóki Alba nie strzelił gola, który pierwotnie został uznany za spalonego, ale został unieważniony po przejrzeniu wideo.

Messi bezproblemowo przedryblował obrońców St. Louis w pierwszej połowie i posłał podanie do Alby, który oddał je do Messiego i po strzale zremisował na 1 na początku.

Messi opuścił boisko, aby wiwatować.

Messi – i potencjalnie Suárez, który mógłby reprezentować Urugwaj – mogą opuścić co najmniej pięć meczów Interu Miami podczas turnieju. Copa America potrwa od 20 czerwca do 14 lipca. Po Copa Inter Miami może ponownie stracić zawodników, gdy reprezentacje narodowe zorganizują Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Mieszkańcy Delhi biorą udział w meczu Indie – Pakistan

„W dzisiejszym meczu Leo był, obok Jordiego, praktycznie odpowiedzialny za udział w ataku” – powiedział trener Miami Gerardo Martino. „Był zaangażowany w definiowanie uderzeń, jak upierał się przez cały mecz. Dobrze zakończył mecz, a teraz zrobi to, co zajmowało go przez całe życie, czyli grę dla Argentyny”.

Następny miesiąc bez Messiego i potencjalnie innych gwiazd będzie ważny, jeśli Miami ma nadzieję utrzymać się na szczycie rankingów.

Cincinnati straciło szansę na przejęcie pierwszego miejsca, przegrywając w środę z Nashville SC, przerywając passę siedmiu zwycięstw z rzędu, która rozpoczęła się 20 kwietnia. Inter Miami zagra z Cincinnati 6 lipca.

W ostatnich trzech meczach Miami raz wygrało, przegrało i zremisowało, ale Martino stwierdził, że wyniki są do zaakceptowania, biorąc pod uwagę okoliczności.

„Dzisiejszy mecz ma pozytywną część, którą jest trzykrotne odbicie negatywnego wyniku” – powiedział Martino. „Pokonaliśmy także rywala w ostatnich trzech minutach, gdzie mogliśmy i powinniśmy wygrać mecz. Nalegałem i rozmawiałem z zawodnikami o naszych błędach, zwłaszcza przy utracie piłki, które są bardzo szkodliwe dla nas.

„W tym tygodniu wygraliśmy z Vancouver w meczu, który okazał się akceptowalny według dzisiejszych standardów, po świetnych indywidualnych występach, a w środę [during a loss to Atlanta] to był zły mecz. Cztery z dziewięciu punktów nie były takie, jakich się spodziewaliśmy. Jednak dzisiaj nadal wracam do zdrowia po 90 minutach; wychodzimy ze spokojem.”

Warto przeczytać!  Dwupięściowy werdykt Lary na temat tego, dlaczego MS Dhoni nie powinien być promowany w składzie CSK: „W wieku 42 lat oczekuje, że młodzi chłopcy zrobią postępy” | Krykiet

Inter Miami poszukuje pierwszego miejsca do gry po sezonie od 2022 roku i drugiego w historii klubu. Klub zdobył swoje pierwsze trofeum w pierwszym sezonie Messiego, a 36-latek poprowadził go do mistrzostwa Pucharu Ligi. Ominął go jednak okres posezonowy, ponieważ kontuzje i zmęczenie wynikające z napiętego harmonogramu dały się we znaki pod koniec poprzedniego sezonu. Kontuzja nogi zmusiła Messiego do opuszczenia dużej części występów drużyny w MLS pod koniec sezonu.

Miami stara się uniknąć takiej sytuacji w przyszłości. Zespół ostrożnie podchodzi do minut Messiego i jego doświadczonych kolegów z drużyny, zwłaszcza że Messi zmagał się z kontuzjami na początku sezonu. On, Suárez i Sergio Busquets nie udali się z drużyną na niedawny wyjazd na mecz z Whitecaps, co wzbudziło gniew fanów z Vancouver, którzy nie mogli się doczekać gry Messiego.

Ta trójka spędziła łącznie 3324 minuty w pierwszej połowie sezonu; Messi z 945 minutami, co stanowi ósmy wynik w drużynie, Busquets z drugim wynikiem (1313) i Suárez czwarty z 1066.