Polska

„Braun szczerze nienawidzi Witek”. Ryzykowna gra w Sejmie

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
„Braun szczerze nienawidzi Witek”. Ryzykowna gra w Sejmie


  • Krzysztof Bosak został wicemarszałkiem. Za jego kandydaturą głosowała Konfederacja, ale też PiS, Polska 2050 i PSL
  • Czy pan sobie wyobraża, że w sprawie Witek mogliśmy coś kazać Braunowi? W poprzedniej kadencji Witek swoimi decyzjami zabrała Braunowi dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy złotych. To było czyste sk… — słyszę w Konfederacji
  • Większość posłów Konfederacji zdecydowała się poprzeć Witek
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

W trakcie pierwszego dnia obrad nowego Sejmu przez kilka godzin nie było wiadomo, czy Krzysztof Bosak dostanie funkcję wicemarszałka. On sam mówił Onetowi, że Konfederacja „ustala, jakie jest stanowisko opozycji na temat mojej kandydatury”. Podkreślał, że wciąż nie jest też pewny, jak w jego sprawie zagłosuje Prawo i Sprawiedliwość.

Nieoficjalnie konfederaci dawali do zrozumienia, że nie wykluczają następującej umowy: PiS popiera Bosaka, w zamian głosują na kandydaturę Elżbiety Witek.

W Konfederacji zdania były podzielone i klub nie zarządził w tej sprawie dyscypliny partyjnej.

— Czy pan sobie wyobraża, że w sprawie Witek mogliśmy coś kazać Braunowi? W poprzedniej kadencji Witek swoimi decyzjami zabrała Braunowi dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy złotych. To było czyste sk*********** — w ostrych słowach mówi nam jeden z posłów Konfederacji.

Warto przeczytać!  Rekrutacja do szk ponadpodstawowych 2023/2024. Do kiedy zoy papiery, wnioski, dokumenty? [DATY, TERMINY, HARMONOGRAM, LISTA]

W ostatniej kadencji Braun wielokrotnie ścierał się z marszałek Witek, m.in. w kwestii obostrzeń związanych z pandemią. Głośnym echem odbiła się też wypowiedź Brauna, którą skierował do ministra Adama Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał”. Marszałek Witek skierowała wtedy sprawę do prokuratury, a Prezydium Sejmu zdecydowało się ukarać Brauna, zabierając mu na określony czas poselską dietę.


Źródło