Świat

Candace Owens krytykuje „wytrąconego z równowagi” Bena Shapiro w obliczu internetowej kłótni

  • 17 listopada, 2023
  • 4 min read
Candace Owens krytykuje „wytrąconego z równowagi” Bena Shapiro w obliczu internetowej kłótni


Candace Owens stwierdziła, że ​​jej kolega i prawicowy komentator Ben Shapiro powinien być „zawstydzony” internetowym sporem między nimi, i oskarżyła go o przeprowadzanie na nią „ataków ad hominem”.

Pani Owens, znana ze swoich otwartych poglądów na takie tematy, jak szczepionka Covid i ruch Black Lives Matter, stwierdziła, że ​​Shapiro „wrzucił ją pod autobus”, oskarżając go również o „nieprofesjonalizm” i „ niezrównoważenie emocjonalne”.

Orzeczenie to pojawiło się po udostępnieniu w Internecie filmu, na którym widać, jak pan Shapiro przemawia na pozornie prywatnym wydarzeniu, podczas którego określił „fałszywe wyrafinowanie” niektórych kwestii pani Owens jako „haniebne” i „śmieszne”.

Oboje pracują razem w prawicowej firmie informacyjnej The Daily Wire. Chociaż pan Shapiro nie odniósł się do żadnej konkretnej rzeczy, którą powiedziała lub zrobiła pani Owens w filmie, jego uwagi pojawiły się po kilku postach, które umieściła w serwisie X.

„Żaden rząd nigdzie nie ma prawa popełnić ludobójstwa, nigdy. Nie ma usprawiedliwienia dla ludobójstwa. Nie mogę uwierzyć, że w ogóle trzeba to mówić lub uznać za co najmniej kontrowersyjne” – napisała 3 listopada.

Warto przeczytać!  Moskwa zmobilizuje 500 tys. nowych poborowych, mówi wywiad wojskowy w Kijowie – POLITICO

Uznano, że jej uwagi odnoszą się do trwającego konfliktu między Hamasem a Izraelem na Bliskim Wschodzie, choć pani Owens nie wspomniała o tym konkretnie.

W rozmowie z Tuckerem Carlsonem na temat jego serialu Tucker On X pani Owens stwierdziła, że ​​nadal nie ma „jasności” w sprawie krytyki pana Shapiro pod adresem niej i że jego uwagi stanowią „tylko ataki ad hominem”.

„Nie mogę na to odpowiedzieć na poziomie intelektu, ponieważ nie ma w nim niczego, przynajmniej w tym krótkim nagraniu, z czym zasadniczo by się nie zgadzał w kontekście tego, co powiedziałam” – stwierdziła.

„Powiem, że nie mam zamiaru odpowiadać tym samym atakiem ad hominem – nie sądzę, żeby to pomogło w dalszej dyskusji – a gdyby to mnie przyłapano na nagraniu, gdy mówiłem, że o kolegach, z którymi pracuję, byłby zawstydzony.

„Myślę więc, że ten film bardziej przemawia do charakteru Bena niż do mojego”.

Pani Owens dodała, że ​​pan Shapiro – który był współzałożycielem Daily Wire w 2015 r. – nie skontaktował się z nią, aby omówić różnice zdań.

Warto przeczytać!  Północno-wschodni front Ukrainy może zadecydować o nowych liniach bojowych

„Ben i ja mamy wiele nieporozumień, więc nie sądzę, że jest to coś szczególnie interesującego… Przez ostatnie pięć lat w każdej kwestii zajmował praktycznie każde stanowisko, które było przeciwne mojemu. Dlatego nie sądzę, żeby było to coś szczególnie niezwykłego” – stwierdziła.

„Jestem całkowicie otwarty na ludzi mających odmienne zdanie. Mam nadzieję, że wśród kolegów będzie to zawsze spór społeczny, a ja nigdy na prywatnej imprezie nie stanę przy stole i nie będę źle mówić o Benie”.

Następnie pani Owens wyraziła „ogromną zasługę” Daily Wire za umożliwienie rozpowszechniania w sieci odmiennych opinii, ale dodała: „Mam nadzieję, że pozostanie ona pełna szacunku i że nie wrzuci Pani swoich kolegów pod autobus, że tak powiem .”

Spór trwał nadal w środę wieczorem, po tym, jak pan Shapiro odpowiedział na inny post pani Owens w serwisie X, w którym zacytowała ona werset biblijny i napisała: „Nie można służyć zarówno Bogu, jak i pieniądzom”.

„Candace, jeśli czujesz, że pobieranie pieniędzy z The Daily Wire w jakiś sposób staje między tobą a Bogiem, zdecydowanie zrezygnuj” – napisał Shapiro.

Warto przeczytać!  Przywódcy afrykańscy przybyli z planem pokojowym. Zainteresowanie Putina było niewielkie.

Pani Owens odpowiedziała: „Od tygodni zachowujesz się nieprofesjonalnie i niezrównoważony emocjonalnie. Wszyscy musieliśmy usiąść i pozwolić na to, i wszyscy próbowaliśmy wykazać się nadmiernym zrozumieniem dla waszych surowych emocji.

„Ale przekraczasz pewną granicę, kiedy przychodzisz po Pismo Święte i sam się w nie wczytujesz. Nie będę tego tolerować.”


Źródło