Carlos Alcaraz wygwizdany przez publiczność Wimbledonu za bezczelny komentarz na temat finału Euro 2024 w Hiszpanii, później wycofuje się w wywiadzie | Wiadomości tenisowe

• 12 lipca, 2024

Carlos Alcaraz w piątek dotarł do swojego drugiego z rzędu finału na Wimbledonie, pokonując Daniiła Miedwiediewa w półfinale singla mężczyzn na korcie centralnym. W powtórce zeszłorocznego półfinału Alcaraz odrobił stratę seta i pokonał Rosjanina 6-7 (1/7), 6-3, 6-4, 6-4. Jednak publiczność Wimbledonu wygwizdała obrońcę tytułu po tym, jak wygłosił bezczelny komentarz na temat finału Euro 2024.

Carlos Alcaraz reaguje po wygwizdaniu przez publiczność Wimbledonu

Hiszpania pokonała Francję 2:0 w półfinale Mistrzostw Europy na początku tego tygodnia i awansowała do swojego pierwszego wielkiego finału od zdobycia tytułu mistrza kontynentu w dwóch edycjach z rzędu w 2008 i 2012 roku. Hiszpania zmierzy się w finale w Monachium w niedzielę z Anglią, tego samego dnia Alcaraz zagra w finale Wimbledonu, gdzie zmierzy się albo z Novakiem Djokoviciem, albo z Lorenzo Musettim.

Odkryj Crickit, swoją platformę do oglądania gry, kiedykolwiek i gdziekolwiek. Kliknij tutaj!

„Wiem, jak będę się czuł przed finałem, byłem tam wcześniej” – powiedział Alcaraz Annabel Croft z BBC. Jednak po jego kolejnym komentarzu rozległy się buczenie tłumu, gdy 21-latek dodał: „To będzie naprawdę dobry dzień również dla Hiszpanów ze względu na finał Euro!”

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20: Czy Arshdeep Singh i Mohammed Siraj zdadzą egzamin kwasowy w Ameryce? | Wiadomości krykieta

Po chóralnych okrzykach Alcaraz nieśmiało uśmiechnął się do tłumu i wycofał się ze swojego komentarza, mówiąc: „Nie powiedziałem, że Hiszpania wygra! Mówię tylko, że to będzie naprawdę fajny dzień! To będzie naprawdę trudny mecz”.

Alcaraz pozna swojego przeciwnika w finale w niedzielę w ciągu najbliższych kilku godzin, ponieważ mecz między Djokoviciem i Musettim rozpoczął się na korcie centralnym chwilę po pierwszym półfinale singla mężczyzn. „Lorenzo i Novak grają świetnego tenisa” – powiedział Hiszpan. „Zamierzam obejrzeć mecz. Zobaczmy, z kim zagram w niedzielę”.

Długo oczekiwany mecz o remis będzie rewanżem za zeszłoroczny finał, w którym Alcaraz pokonał potężnego Djokovicia, który gonił za rekordowym ósmym tytułem Wimbledonu, w pięciosetowym thrillerze. Musetti z kolei ma zamiar dotrzeć do swojego pierwszego wielkiego finału.

Dwukrotnie Medvedev prowadził breakami w pierwszym secie, ale został przygwożdżony. To był trzeci raz w tym roku na Wimbledonie, kiedy Alcaraz przegrał pierwszego seta. Ale trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema imponująco odrobił straty, przełamując przewagę Medvedev na 3-1 w drugim secie, wygrywając poprzednią grę po 27-punktowej wymianie. Następnie zanotował 14 zwycięskich zagrań w trzecim secie, co dało mu jedynego breaka w trzecim gemie. Piąty w rankingu Rosjanin odbił się i przełamał na początku czwartego seta, ale Alcaraz kontynuował atak, ponownie wychodząc na prowadzenie 4-3 w drodze do zwycięstwa.

Warto przeczytać!  Którzy gracze są rekordzistami pod względem największej liczby runów i bramek w zwycięstwach testowych? - Zapytaj Stevena

„Na początku byłem naprawdę, naprawdę zdenerwowany” – powiedział Alcaraz. „Dominował w meczu, grał świetnego tenisa swoim serwisem i returnem. To było dla mnie trudne. Próbowałem pozbyć się nerwów na początku drugiego seta. To było naprawdę pomocne, że prowadziłem 3-1, a potem mogłem grać swoją grę, mogłem się cieszyć. Generalnie uważam, że zagrałem naprawdę dobry mecz”.

Złap każdy wielki hit, każdy wicket z Crickit, miejscem docelowym dla wyników na żywo, statystyk meczowych, infografik i wiele więcej. Odkryj teraz!