Celtics wykorzystują wściekłą akcję, aby wygrać trzeci mecz i popychać Pacers na skraj przepaści

• 26 maja, 2024

INDIANAPOLIS – Gdy Andrew Nembhard pędził lewą stroną kortu w końcowych momentach trzeciego meczu finałów Konferencji Wschodniej w Gainbridge Fieldhouse, a jego drużyna Indiana Pacers pokonała jednego i próbowała w jakiś sposób wdrapać się z powrotem do tej serii podczas gdy rozgrywający All-NBA Tyrese Haliburton obserwował mecz w zwykłym ubraniu, krok w krok towarzyszył mu obrońca Boston Celtics Jrue Holiday.

Ale potem, gdy Nembhard próbował wkroczyć na środek kortu – gdzie on i Pacers przez większą część wieczoru ucztowali w obronie Bostonu – Holiday wiedział, co się zbliża.

„Jest kierowcą prawostronnym” – powiedział później Holiday – „i przez całą noc był bardzo, bardzo agresywny”.

A gdy Nembhard przeszedł na prawą rękę, Holiday ukradł mu piłkę i pobiegł na drugi koniec kortu, gdzie ostatecznie trafił parę rzutów wolnych, które zapewniły ostateczną przewagę punktową w tym meczu:

Ten wynik – Celtics 114, Pacers 111 – dał Bostonowi prowadzenie 3:0 w serii do trzech zwycięstw i zapewnił Celtics zaledwie jedno zwycięstwo i awans do finałów NBA po raz drugi w ciągu trzech lat. A po tym, jak Celtics spędzili większość meczu na obserwowaniu, jak Indiana osiąga wszystko, czego chciała w defensywie, pasowało to, że po tym, jak Boston całkowicie zmienił scenariusz w końcowych minutach meczu, była to gra defensywna Holidaya, przez długi czas uważana za jedną z elitarnych obrońców na obwodzie ligi, co stało się ostatnim gwoździem do trumny Indiany.

Warto przeczytać!  Rovman Powell: „Dobrze widzieć powrót krykieta na Karaibach, wiemy, jak długo ucichł”

„To znak firmowy, który zawsze udaje mu się uzyskać, używając wewnętrznej ręki” – powiedział trener Celtics Joe Mazzulla. Często mu się to zdarza, gdy zawodnik schodzi z linii bocznej, ale zdarzało mu się to w okresie przejściowym.

„Zagrał w wielkim stylu”.

To była dokładnie taka gra, do której Celtics pozyskali Holidaya, gdy podpisali hitowy kontrakt z Portland Trail Blazers w przeddzień obozu przygotowawczego – po tym, jak Portland sprowadził Holidaya z Milwaukee Bucks w ramach pakietu dla Damiana Lillarda kilka dni wcześniej – aby połączyć go z Derrickiem White’em i stworzyć najlepsze pole obrony w NBA.

Jednak zaledwie kilka chwil przed swoją grą w defensywie Holiday przedarł się do obręczy i dał Bostonowi prowadzenie, zamieniając układ i -1 nad napastnikiem Pacers Pascalem Siakamem – kolejny przykład takiej gry Holidaya, który zakończył tę partię z 14 punktami, 9 zbiórkami, 3 asystami, 3 przechwytami i blokiem w 38 minut został sprowadzony do Bostonu, gdzie ma nadzieję kontynuować swój mistrzowski pierścień z Bucksami sprzed trzech sezonów z kolejnym w przyszłym miesiącu.

To ustawienie przygotowało Holidaya do tego, by w najważniejszym momencie meczu zgarnąć kieszeń Nembharda.

„Próbowałem zdobyć przewagę” – powiedział Nembhard, który poza tym rozegrał fantastyczny mecz, kończąc z 32 punktami i 9 asystami w 39 minut, przejmując większość obowiązków związanych z rozgrywaniem w miejsce Haliburtona, który nabawił się kontuzji lewego ścięgna podkolanowego kontuzja, która nękała go przez ostatnie kilka miesięcy w meczu nr 2. „Stanął przede mną. Straciłem piłkę, potknąłem się. Strata”.

Warto przeczytać!  Prognoza meczu DC vs CSK – Kto wygra dzisiejszy mecz IPL pomiędzy Delhi a Chennai?

Kiedy Nembhard wszedł na pole ataku przeciwko Holidayowi, nie miał przewagi, ponieważ Boston szybko wrócił do obrony po tym, jak Jayson Tatum wjechał do kosza, co zakończyło się niecelnym ustawieniem – dokładnie taka sytuacja, która zwykle ma miejsce w przypadku Nembharda. prowadzi do nieparzystej przewagi drużyny broniącej.

W rezultacie trener Pacers Rick Carlisle został po meczu zapytany, dlaczego zdecydował się poczekać na rozegranie meczu, zamiast zarządzić przerwę na żądanie.

„Zostało 8 lub 9 sekund, a ty jesteś w fazie przejściowej po spudłowaniu… Ufam, że nasi gracze będą w stanie oddać lepsze strzały niż ogłaszanie przerwy na żądanie i ustawianie obrony” – powiedział Carlisle. „To bardziej sytuacja przypominająca grę w koszykówkę i w tym roku poradziliśmy sobie dobrze, ufając naszym zawodnikom”.

Celtics również bezgranicznie ufają Holidayowi, że w tego typu sytuacjach wykona właściwą grę i nie popełni faulu – tak samo jak ufali mu w grze, mimo że przez cały dzień miał wątpliwości co do gry i opuścił rzut karny po chorobie innej niż COVID .

„To znaczy, nie mogę wystarczająco dobrze wypowiadać się o Jrue” – powiedział Tatum, który rozegrał dla Celtics wspaniały mecz, kończąc mecz z 36 punktami, 10 zbiórkami, 8 asystami i bez strat w ciągu 44 minut. „Najlepszy zawodnik z drużyny, oczywiście mistrz, nie był dzisiaj na strzelaninie, był chory. Radził sobie z dreszczami i tym podobnymi. Wszyscy tam byliśmy, jakie to trudne, walczyć z tym i dla niego wyjść na boisko i położyć dla nas wszystko na szali, sprawić, aby gra w zasadzie zwycięska, szczególnie w defensywie.

Warto przeczytać!  IPL 2024 – Rohit Sharma o zasadzie Impact Playera: „Nie jestem wielkim fanem”

„Jrue to po prostu ważny zawodnik i rozegrał fenomenalne spotkanie”.

To była sztuka, która ostatecznie pomogła zatuszować rozproszony występ przez większą część wieczoru. Indiana prowadziła w tym meczu aż 18 punktami, mimo że zabrakło mu talizmanu w Haliburton. Atak Tatuma, w tym 15 punktów w pierwszej kwarcie, w dużej mierze przyczynił się do utrzymania Celtics w grze, zanim Boston ostatecznie zaczął tracić prowadzenie Indiany pod koniec trzeciej kwarty.

Następnie Celtics zakończyli mecz serią 13-2 w końcowych 2:38 meczu, po trafieniu TJ McConnella, który zapewnił Indianie przewagę 109-101 po trafieniu Jaylena Browna ze środka; 3-punktowy Tatum; rzut rożny Ala Horforda za 3 punkty po niesamowitym podaniu Tatuma bez patrzenia; a potem układ Holidaya i -1.

Wszystko to jednak przygotowało Holidaya do kradzieży show swoją obroną i przybliżenia Bostonu do powrotu do rundy o mistrzostwo ligi.

„Jrue jest inny” – powiedział Brown. „Właściwie nie mam nic więcej do powiedzenia. Jrue jest po prostu inny”.