Chelsea nie pokonuje 10-osobowego Burnley, ponieważ Blues dwukrotnie tracą prowadzenie – 5 punktów do dyskusji

• 30 marca, 2024

CHELSEA 2:2 BURNLEY: Cole Palmer wyprowadził gospodarzy na prowadzenie tylko dwukrotnie, a 10-osobowy Burnley mógł odrobić straty i zdobyć zasłużony punkt w walce o przetrwanie w Premier League

Dara O’Shea świętuje zdobycie drugiego gola przez Burnley przeciwko Chelsea na Stamford Bridge.

Chelsea dwukrotnie straciła prowadzenie w meczu z 10-osobowym Burnleyem, podczas gdy presja na głównego trenera Mauricio Pochettino stale rosła.

Pod koniec pierwszej połowy, The Blues zostali ukarani miękką karą, gdy Lorenz Assignon dostał drugą żółtą kartkę po analizie VAR, która zakończyła się decyzją, w której powalił Mychajło Mudryka. Cole Palmer spokojnie wykonał rzut karny i wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Jednak irlandzki pomocnik Josh Cullen wyrównał dla Clarets na początku drugiej połowy i pomimo tego, że Palmer odzyskał prowadzenie dla gospodarzy wkraczających w końcową fazę, Cullen podszedł do rodaczki Dary O’Shea, aby skinieniem głowy wyrównał, zanim rezerwowy Jay Rodriguez był bliski uszczelnienia nieprawdopodobny zwycięzca dla 10-osobowych gości, któremu zabrakło tylko poprzeczki.

Oto wnioski z popołudniowej kolejki górskiej na Stamford Bridge.

Chaos, brak kontroli

Chelsea powinna rozpocząć mecz i spokojnie wygrać, po tym jak otrzymała bramkę otwierającą i przewagę zawodnika.

Warto przeczytać!  ENG kontra WI 2024, Zapowiedź 2. meczu testowego ENG kontra WI

Zamiast tego spiskowali, aby odrzucić dwa punkty, a ich pogoń za miejscem w Europie otrzymała kolejny, potencjalnie śmiertelny cios.

Burnley zasłużył na duże uznanie za to, jak mocno się skoncentrował i wykorzystał wszystkie swoje szanse z wyjątkiem jednej.

Jednak to znowu była historia wartego miliard funtów składu Chelsea, pomimo długiej listy kontuzji, który nie kontrolował meczu, który do przerwy wyglądał tak prosto.

Warto przeczytać!  Naukowcy budują kamerę, aby „pokazać”, jak zwierzęta widzą poruszające się rzeczy

Warto przeczytać!  „Cała uwaga skupiona na Jimmym…”: Gus Atkinson po tym, jak ukradł show Jamesowi Andersonowi, zdobywając rekordowe 7 wicketów