Chelsea wygrywa thriller Pucharu Anglii, ale Mauricio Pochettino brutalnie uderzony przez fanów – 5 punktów do dyskusji

• 17 marca, 2024
  • 6 min read

CHELSEA 4:2 LEICESTER: Carney Chukwuemeka i Noni Madueke zdobywają gole w doliczonym czasie gry, ratując Chelsea przed 10-osobowym przeciwnikiem w Championship po pełnym akcji meczu Pucharu Anglii na Stamford Bridge

Chelsea wyprzedziła Leicester dwoma golami w końcówce(Darren Walsh/Chelsea FC za pośrednictwem Getty Images)

Carney Chukwuemeka i Noni Madueke strzelili gola w doliczonym czasie gry, a Chelsea otrząsnęła się po stracie dwubramkowego prowadzenia, aby pokonać Leicester i dotrzeć do półfinału Pucharu Anglii.

Chelsea schodziła na przerwę z prowadzeniem 2:0, ale powinna była zakończyć mecz czterema bramkami. Nicolas Jackson ruszył prawym skrzydłem, a podaniem Marca Cucurelli otworzył wynik po podaniu, po czym Raheem Sterling odrzucił dwie wspaniałe okazje, posyłając fatalny rzut karny prosto na Jakuba Stolarczyka i nie trafiając sam na jednego.

Sterling w pewnym sensie zadośćuczynił, ustawiając Cole’a Palmera do zdobycia gola po świetnym strzale tuż przed słupkiem, ale jego niecelne strzały okazały się kosztowne. Axel Disasi w niewytłumaczalny sposób strzelił samobójcę obok zabłąkanego Roberta Sancheza, pozwalając Leicester wrócić do gry, a następnie Stephy Mavididi podkręciła się w oszałamiającym finiszu i w 62. minucie wyrównała.

Po analizie VAR Callum Doyle został ukarany czerwoną kartką w 73. minucie za powalenie Jacksona tuż za polem karnym po zdobyciu bramki. Stolarczyk obronił niski strzał Noni Madueke, po czym Jackson oddał strzał, ale Palmer podał piękne podanie do rezerwowego Chukwuemeki, a Madueke dodał kolejne po śmierci.

Sterling walczy

Raheem Sterling zmarnował dwie świetne okazje w pierwszej połowie(Alex Pantling/Getty Images)

Sterling nie ma dobrego sezonu dla Chelsea i wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że uda mu się znaleźć miejsce w kadrze Anglii na Euro 2024, ponieważ nie zakwalifikował się do nadchodzących meczów towarzyskich. „To obszar boiska, na którym rywalizacja o miejsca jest najwyższa” – wyjaśnił Gareth Southgate. „Nigdy nie zamkniemy drzwi, ponieważ wiemy, że w naszym środowisku może występować w naprawdę ważnych meczach. Ale w tej chwili widzimy go za tymi chłopakami.

Warto przeczytać!  Atlético Madryt vs Barcelona, ​​La Liga: Wiadomości o drużynie, podgląd, składy, prognoza wyniku

Do tych chłopaków należy kolega z drużyny Sterlinga Cole Palmer, który usunął się na bok, aby umożliwić mu wykonanie rzutu karnego dla Bluesa w pierwszej połowie. Kara dla Chelsea wynikała ze słabego pierwszego kontaktu Sterlinga, który wpuścił Fatawu na faul. To był drugi z dwóch strasznych dotknięć w polu karnym Leicester.

Jego rzut karny był wyraźną oznaką pomieszania umysłu – słaby atak środkiem z boku – więc wykorzystał okazję jeden na jednego obok bramki, po czym podbił Palmera i podwyższył na 2:0 po fajnym zakończeniu, o którym obecnie mowa. Szterling. Przystąpił do tego meczu po zdobyciu jednego gola w ostatnich 13 meczach. Sterling ciężko pracuje, ale w tej chwili to nie nastąpi, a wygwizdywanie go przez własnych fanów po tym, jak w drugiej połowie przeleciał nad poprzeczką z rzutu wolnego, powiedziało wiele.

Wykorzystane Leicester

Obrona Leicester została rozbita w pierwszej połowie(Mike’a Hewitta/Getty Images)

Enzo Maresca ma najlepszy skład w Championship i w chwili pisania tego tekstu pozostają na szczycie tabeli, choć Leeds może to zmienić w meczu z Millwall w niedzielne popołudnie. Akolita Pepa Guardioli wprowadził swobodny i ekscytujący styl gry, ale ostatnio doszło do pewnych wahań.

Warto przeczytać!  Odważna uwaga Sanju Samsona dotycząca „indyjskiego krykieta” na temat odrodzenia Riyana Paraga
Warto przeczytać!  Po zmianie nastawienia Hardika Pandyi w Pucharze Świata, Sanjay Manjrekar wspomina, jak pouczał fanów MI: „Powiedziałem Wankhede, żeby się dobrze zachowywał, bo...”