Chile szokuje dla Japonii, gdy Polacy rozbijają się u siebie po zakończeniu fazy grupowej

• 6 czerwca, 2024
  • 9 min read

Chile hucznie świętowało, pokonując związaną z igrzyskami Japonię i zapewniając sobie pierwszy półfinałowy występ w Pucharze Narodów Kobiet w hokeju na lodzie w Hiszpanii 2023/24.

W ostatniej czwórce dołącza do nich Nowa Zelandia, która pokonała Kanadę i Irlandię, która zdominowała Koreę. Hiszpania, która już zakwalifikowała się do rozgrywek, wygrała swój ostatni mecz z Włochami i zajęła pierwsze miejsce w grupie A.

W Pucharze Narodów mężczyzn w hokeju na lodzie mężczyzn Polska 2023/24 Republika Południowej Afryki pokonała Koreę i odniosła korzyść, gdy Polska przegrała z Austrią.

(Kobiety) Nowa Zelandia 2:0 Kanada

Nowa Zelandia odnotowała zwycięstwo 2:0 z Kanadą w swoim ostatnim meczu Grupy B w Terrassa i zakwalifikowała się do półfinału. Wystarczyły cztery minuty, aby potwierdzić swoją dominację, gdy rzut karny Megan Hull z rzutu rożnego trafił w kij Alexisa De Armonda, a następnie wkradł się do siatki.

Zespół Black Sticks lepiej trzymał piłkę i kontrolował mecz, a utrzymanie wyniku w pierwszej połowie było zadaniem kanadyjskiego bramkarza Rowana Harrisa i obrońców. Choć druga połowa była wolniejsza, Nowa Zelandia zdobyła niezwykle ważnego drugiego gola, gdy Jessie Anderson podała go do końca, a Hannah Cotter dokończyła grę.

Olivia Shannon z Nowej Zelandii, która zdobyła tytuł zawodnika meczu, uznała, że ​​mogła strzelić więcej i powiedziała: „Musieliśmy strzelić gole, wyjść na boisko i mocno naciskać. Jesteśmy rozczarowani, że nie udało nam się wykorzystać tych okazji w bramce. Możemy kontynuować szarżę, zbliżając się półfinały i przechodząc do następnego meczu.

(Kobiety) Chile 2-1 Japonia

Chile dotarło do ostatniej czwórki Pucharu Narodów Kobiet w hokeju na lodzie FIH po niewielkim zwycięstwie 2:1 nad Japonią, poprawiając się w porównaniu z siódmym miejscem w inauguracyjnej edycji. Obie drużyny w pierwszej kwarcie rozpoczęły ostrożnie grę, w przeciwieństwie do ich zwykłego stylu ataku. Chilijczycy zwiększyli skuteczność w kolejnych 15 minutach, a Paula Valdivia niepokoiła japońskich obrońców. Wygrała karny rzut rożny w 21. minucie, a rutyna zakończyła się przyznaniem rzutu karnego. Fernanda Arrieta posłała bramkarza w zły sposób rozpoczynając zdobywanie bramki.

Minutę później Las Diablas wygrał kolejny karny rzut rożny, a dzięki niezwykłej technice strzał Denise Rojas Losada obronił, ale Josefa Salas najszybciej zareagowała na odbicie, gdy Japonii nie udało się oczyścić linii bramkowej. W drugiej połowie Japończycy nieco zmienili tempo, a Japończycy odrobili straty, gdy Kanon Mori skoczył i dokończył podanie Sakiego Tanaki z prawej strony. W końcowych momentach nastąpiła seria karnych rzutów rożnych, ale porywająca obrona Chile zapewniła im słynne zwycięstwo.

Warto przeczytać!  Rządy Polski i Niemiec spotykają się, aby naprawić stosunki po sześciu latach rezerwy

Domenica Ananias z Chile została wybrana zawodnikiem meczu za wspaniały występ i powiedziała: „Jestem bardzo dumny z zespołu. To była dzisiaj dobra strategia. Przegraliśmy z Japonią w Indiach. Myślę więc, że był to dobry mecz, w którym udało nam się zrobić to, co chcieliśmy.

(Kobiety) Irlandia 4:0 Korea

Irlandia w wielkim stylu zakończyła fazę grupową, docierając do półfinału po zwycięstwie 4:0 nad Koreą. Na początku nie działo się zbyt wiele, mimo że Irlandia stworzyła kilka okazji i wygrała trzy karne rzuty rożne.

Impas został ostatecznie przełamany w 27. minucie, kiedy Hannah McLoughlin perfekcyjnie uderzyła z karnego rzutu rożnego. Podkręcili tempo i wkrótce zdobyli kolejny karny rzut rożny. Tym razem strzał Eleny Neill został odbity przez Sarah Hawkshaw i zakończyła się połowa.

Byłoby niesprawiedliwe, nie wspominając o Eunji Kim, która wykonała kilka spektakularnych interwencji dla Kory. Irlandia w końcu zdobyła trzecią bramkę po błędzie obrony Seungae Park, który wpadł w ręce Kathryn Mullan. Czwarty i ostatni gol padł dzięki rzutowi rożnemu Roisin Upton w ostatniej minucie.

Irlandka Kathryn Mullan została zawodnikiem meczu i nie kryła pochwał dla swoich kolegów z drużyny. Powiedziała: „Charakter i odporność tej niesamowitej grupy kobiet są fenomenalne. To, jak pojawiamy się każdego dnia, odzwierciedla dzisiejszy wynik. Jestem bardzo dumna z tych kobiet.”

(Kobiety) Hiszpania 3-1 Włochy

Hiszpania miała łatwy mecz z Włochami, pokonując ich 3:1 i prowadząc w Grupie A. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze zdominowali mecz, ale znalezienie bramki otwierającej zajęło im 18 minut. Constanza Amundson strzeliła swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu po ciekawym wykonaniu rzutów rożnych, w którym Lola Riera rozpoczęła akcję i znalazła Lucię Jimenez, która następnie podała do Amundsona, który zdobył specjalnego gola.

Hiszpanie, którzy zakwalifikowali się już do półfinału, nie wywierali na Hiszpanów dużej presji, ale nie traktowali jej lekko. Pięć minut później Lola Riera po kolejnym karnym rzucie rożnym podwyższyła na 2:0. Laura Barrios nie pozostawiała wątpliwości wyniku po zdobyciu trzeciego gola z rzutu rożnego w 38. minucie. Jednak w dalszym ciągu nie udało im się zachować czystego konta, a Włosi w ostatniej minucie wyrównali po trafieniu Marii Lunghi.

Warto przeczytać!  Brytyjski Sunak podczas wizyty w Polsce ogłosi pomoc dla Ukrainy | Krajowy

Laura Barrios została wybrana zawodnikiem meczu i stwierdziła, że ​​jako faworytka nie znajduje się pod presją. Naszym celem był półfinał i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się tego dokonać, zdobywając trzy zwycięstwa.

(Mężczyźni) Republika Południowej Afryki 2:0 Korea

Republika Południowej Afryki wygrała 2:0 z Koreą po bezbramkowej pierwszej połowie ostatniego meczu bilardowego w Polsce. Polska przegrała z Austrią i dzięki lepszej różnicy bramek zapewniła sobie półfinał.

Żadna z drużyn nie przeprowadziła znaczącego ataku w połowie pierwszej kwarty i tendencja ta utrzymywała się aż do zakończenia 15 minut. Wyglądało na to, że Republika Południowej Afryki i Korea traktowały priorytetowo obronę, a mecz desperacko potrzebował czegoś wyjątkowego, aby rozpocząć grę.

Pomimo wysokich stawek z obu stron, pod koniec pierwszej połowy szanse były nieliczne. Jednak dwa dobrze wykonane rzuty z gry w trzeciej kwarcie pomogły Republice Południowej Afryki zdobyć wszystkie trzy punkty. Początkowo kapitan Keenan Horne stylowo strzelił jednego w prawy górny róg w 38. minucie, a drugą bramkę w lewym dolnym rogu zdobył Ryan Julius.

Kapitan Republiki Południowej Afryki Keenan Horne uciszył krytyków po wygraniu gracza meczu i powiedział: „Myślę, że po pierwszych dwóch meczach ludzie nie mówili o nas zbyt wielu dobrych rzeczy. Wykonaliśmy swoją pracę, kiedy tego potrzebowaliśmy i uważam, że dzisiejszy występ chłopców był dobry.

(Mężczyźni) Austria 2-1 Polska

Polska odpadła z domowego Pucharu Narodów FIH Hokej Mężczyzn po przegranej w ostatnim meczu Grupy A 2:1 z Austrią.

Gospodarze rozpoczęli mocno pierwszą kwartę, a już w drugiej minucie Mikołaj Głowacki minął gola wąsem. Polacy cały czas atakowali i niepokoili austriacką defensywę, aż wreszcie w 20. minucie udało im się przełamać mocnym uderzeniem Jakuba Hołosyniuka, który trafił po uderzeniu bramkarza.

Warto przeczytać!  W Polsce zatrzymano 2 podejrzanych po zeszłomiesięcznym ataku na sojusznika Nawalnego na Litwie

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy sposób, jaki można sobie wyobrazić dla Polski, gdyż Austria wygrała rzut karny, a Fülöp Losonci nie popełnił żadnego błędu z rzutu karnego. Objęli prowadzenie cztery minuty później, gdy z karnego rzutu rożnego strzelił Maximilian Scholz. Choć obie drużyny miały później swoje szanse, wynik pozostał bez zmian.

Austriacki kapitan Fabian Unterkircher został wybrany zawodnikiem meczu i powiedział: „To niesamowite uczucie po tym zwycięstwie. To była gra typu „zrób albo zgiń”. To dla nas wielkie zwycięstwo, bo nikt się po nas niczego nie spodziewał.

Aby zobaczyć aktualne tabele w Pucharze Narodów Kobiet w hokeju na lodzie FIH, Kliknij tutaj.

Puchar Narodów FIH w hokeju kobiet – 6 czerwca 2024 r

Estadi Marti Colomer, Terrassa, (ESP)

Wynik: Mecz 9 (W)

Nowa Zelandia 2:0 Kanada

Gracz meczu: Olivia Shannon (NZL)

Sędziowie: Rama Potnis (IND), Lorjin De Kraker (NED), Mariana Reydo (wideo ARG)

Wynik: Dopasuj 10 (W)

Chile 2-1 Japonia

Gracz meczu: Domenica Ananias (CHI)

Sędziowie: Melissa Taylor (RSA), Mariana Reydo (ARG), Rama Potnis (IND-wideo)

Wynik: Mecz 11 (Z)

Irlandia 4-0 Korea

Gracz meczu: Kathryn Mullan (IRL)

Sędziowie: Sophie Bockelmann (GER), Gemma Calderon (ESP), Tamara Leonard (wideo z Australii)

Wynik: Mecz 12 (W)

Hiszpania 3-1 Włochy

Gracz meczu: Laura Barrios

Sędziowie: Cassidy Gallagher (AUS), Tamara Leonard (AUS), Lisette Baljon (wideo NED)

Aby zobaczyć aktualne tabele w Pucharze Narodów FIH w hokeju na lodzie mężczyzn, Kliknij tutaj.

Puchar Narodów FIH w hokeju na lodzie mężczyzn – 6 czerwca 2024 r

Stadion Hokejowy – Gniezno, (POL)

Wynik: Mecz 15 (M)

Republika Południowej Afryki 2:0 Korea

Gracz meczu: Keenan Horne (RPA)

Sędziowie: Federico Silva (ARG), Michael Dutrieux (BEL), Paul Van Den Assum (wideo NED)

Wynik: Mecz 16 (M)

Austria 2-1 Polska

Gracz meczu: Fabian Unterkircher (AUT)

Sędziowie: Haroon Rashid (PAK), Harry Collinson (ENG), Benjamin Peters (USA-wideo)