Chirag Shetty kwestionuje decyzję rządu Maharasztry o uhonorowaniu mistrzów świata Rohita Sharmy: „Puchar Thomasa jest odpowiednikiem Pucharu Świata”

• 8 lipca, 2024

Puchar Thomasa jest odpowiednikiem wygrania Pucharu Świata w Krykiecie. Chirag Shetty nie przebierał w słowach, gdy as wahadłowy zakwestionował rząd Maharasztry za uhonorowanie drużyny Rohita Sharmy Team India po ich historycznym zwycięstwie w ICC T20 World Cup. Członkowie indyjskiej drużyny, która wygrała Puchar Świata T20, otrzymali już nagrodę pieniężną w wysokości 11 crore w piątek.

Chirag wezwał rząd do równego traktowania wszystkich dyscyplin sportowych (PTI)

Po powitaniu bohaterów w New Delhi i Mumbaju, Rohit i spółka zostali uhonorowani w Vidhan Bhawan w obecności premiera Eknatha Shinde i zastępcy premiera Devendry Fadnavisa. Rohit i spółka spotkali się również z premierem Maharasztry w jego rezydencji w Mumbaju. Kapitan Rohit, premier batter Suryakumar Yadav, wszechstronny zawodnik Shivam Dube i otwierający Yashasvi Jaiswal otrzymali szale i posągi Pana Ganesha, gdy premier pogratulował indyjskiej drużynie krykieta podniesienia słynnego trofeum na Karaibach.

Twoje życzenia pomogły Indiom wygrać – Przeżyj na nowo epicką podróż Indii w Pucharze Świata T20. Kliknij tutaj

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sanath Jayasuriya ma zastąpić Chrisa Silverwooda na stanowisku głównego trenera Sri Lanki przed serią białej piłki przeciwko Indiom

Warto przeczytać!  „Mayank Yadav urodził się, by terroryzować pałkarzy, tempa nie można kupić na rynku”: Kagiso Rabada | Krykiet

Dzień po szczególnym wydarzeniu w Maharasztrze indyjska gwiazda badmintona Chirag zwróciła się do rządu stanowego za zignorowanie jego osiągnięcia. Chirag był integralną częścią indyjskiej drużyny badmintona, która zdobyła Puchar Thomasa w 2022 r. Indie pokonały Indonezję 3-0 w Bangkoku, zmieniając tym samym ówczesną historię. Mówiąc do Czasy IndiiChirag zaapelował do rządu o równe traktowanie wszystkich dyscyplin sportowych.

„Puchar Thomasa jest odpowiednikiem zwycięstwa w Pucharze Świata”

„Puchar Thomasa jest odpowiednikiem wygrania Pucharu Świata. Byłem częścią indyjskiej drużyny badmintona, która zdobyła swój pierwszy tytuł, szokując mistrzów Indonezję w finale. Byłem jedynym zawodnikiem z Maharasztry w indyjskiej drużynie. Kiedy rząd może uhonorować gwiazdy krykieta, które wygrały Puchar Świata, powinien również docenić moje wysiłki. Rząd powinien traktować każdy inny sport tak samo” – powiedział Chirag.

Para deblowa gwiazd Indii, Satwiksairaj Rankireddy i Chirag, zdobyła pierwsze miejsce w światowym rankingu po serii sensacyjnych występów. Duet zdobył złoty medal Igrzysk Wspólnoty Narodów, brązowy na Mistrzostwach Świata w 2022 r. i złoto na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou. Zwycięzcy Pucharu Thomasa zdobyli również tytuły French Open i Thailand Open w tym roku. Zapewnili sobie również bilety na Malaysian Super 750 i India Super 750.

Warto przeczytać!  Paul Merson reaguje na twierdzenia, że ​​Chelsea może podpisać kontrakt z Man Utd, co jest nieudanym transferem | Piłka nożna

„Nie mam nic przeciwko krykietowi”

„Nie mam nic przeciwko krykietowi. Właściwie wszyscy badmintoniści oglądali finał Pucharu Świata T20 na żywo w telewizji i świętowaliśmy z entuzjazmem. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z ich sensacyjnego zwycięstwa nad RPA w finale. Podobnie, my również osiągnęliśmy coś niezwykłego kilka lat temu, ale rząd stanowy nawet mnie nie uhonorował, nie mówiąc już o przyznaniu nagród pieniężnych. Przed 2022 rokiem indyjska drużyna badmintona nigdy nie dotarła nawet do półfinału, ale stworzyliśmy historię, zdobywając tytuł” ​​– dodał Chirag.

Złap wszystkie najnowsze wiadomości o Pucharze Świata T20 2024 i wyniki na żywo z krykieta, a także harmonogram Pucharu Świata 2024 i aktualizacje dotyczące tabeli punktów Pucharu Świata 2024 na stronie internetowej Hindustan Times i w aplikacjach