Copa América: Selekcjoner reprezentacji Brazylii krytykuje sędziego za żółtą kartkę dla Viníciusa Jr.

• 3 lipca, 2024
  • 3 min read

Selekcjoner reprezentacji Brazylii Dorival Junior skrytykował decyzję o ukaraniu Viníciusa Júniora żółtą kartką podczas wtorkowego meczu Copa América z Kolumbią, zakończonego remisem 1:1. W związku z tym napastnik Realu Madryt nie wystąpi w ćwierćfinałowym spotkaniu swojej drużyny z Urugwajem.

Skrzydłowy Raphinha dał Brazylii prowadzenie już w 12. minucie w Santa Clara w Kalifornii, a Daniel Muñoz wyrównał jeszcze przed przerwą. Dzięki temu Kolumbia objęła prowadzenie w Grupie D, wyprzedzając Brazylię, która zajęła drugie miejsce.

Brazylia w sobotę zagra w Las Vegas w stanie Nevada z pretendentem do tytułu, Urugwajem, natomiast Kolumbia teoretycznie ma łatwiejszy mecz z Panamą.

Vinicius dostał żółtą kartkę za uderzenie Kolumbijczyka Jamesa Rodrígueza na początku meczu i teraz grozi mu zawieszenie na jeden mecz po otrzymaniu dwóch kartek w fazie grupowej.

”To sytuacja, która wydarzyła się w grze”, powiedział Dorival Junior, zapytany o rezerwację Viníciusa. „W pierwszym ruchu, który był dla mnie przypadkowy, dostał pierwszą kartę. Wszystko, co się wydarzyło, było bardzo dziwne.

„Ostatnio usłyszałem, że Brazylia musiała nauczyć się grać bez swoich wielkich graczy. Myślę, że nadszedł czas… Vini wypadł, a my niestety straciliśmy Neymara [to injury before the tournament]. Musimy się nauczyć, że czasami inni będą musieli się pojawić. Czeka nas trudny mecz z Urugwajem.

Warto przeczytać!  Od 83 do Patiala House: 5 filmów o krykiecie do obejrzenia dzisiaj, gdy Indie świętują 41 lat pierwszego zwycięstwa w Pucharze Świata

„Vini to topowy zawodnik, który może wygrywać dla nas mecze” – dodał obrońca Danilo. „Ale mamy innych zawodników o dużej jakości i potencjale, więc spróbujmy nadrobić nieobecność Viniego”.

Brazylijczycy byli również niezadowoleni z faktu, że arbiter Jesus Valenzuela nie podyktował rzutu karnego za faul Muñoza na Viníciusie w polu karnym jeszcze przed przerwą, pięć minut przed tym, jak kolumbijski obrońca podwyższył wynik na 1:1.

„W tym momencie byłoby 2-0” – powiedział Dorival Junior. „Przy naszej szybkości, naszym zespole, wynik 2-0 bardzo różni się od wyniku 1-0. Dla mnie był decydujący.

„Szczególnie dlatego, że na stadionie był tylko on [the referee] a zespół VAR nie dostrzegł rzutu karnego. Brazylia znów znalazła się w niekorzystnej sytuacji”.

Brazylijczycy dotychczas nie byli zadowoleni z różnych aspektów organizacji rozgrywek, a Vinícius otwarcie krytykował sędziów, warunki gry i organizatorów CONMEBOL.

„Copa America jest zawsze trudna ze względu na boiska, ze względu na sędziów – którzy zawsze są przeciwko nam – i ze względu na sposób, w jaki CONMEBOL traktuje ludzi” – powiedział Vinícius po zwycięstwie Brazylii 4-1 w grupie nad Paragwajem. „To zawsze trudne, ale musimy pozostać silni. Możemy mówić tylko wygrywając. Kiedy mówimy, CONMEBOL mówi, że mówimy za dużo”.

Warto przeczytać!  Krykiecista, prawnik, stypendysta Rhodesa i wiele więcej… Dlaczego musisz przeczytać Laboratorium graniczne Nandana Kamatha

W środę CONMEBOL przyznała, że ​​decyzja o nieprzyznaniu rzutu karnego za faul Muñoza na Viníciusie była błędem.

„W 42 minucie [of the 1st half]„W walce o piłkę w polu karnym Kolumbii obrońca nie dotknął piłki, a w wyniku wślizgu doszło do nieostrożnego kontaktu” – czytamy w analizie incydentu przeprowadzonej przez konfederację.

„Sędzia nie zauważa akcji i pozwala na kontynuowanie meczu. VAR, w swojej kontroli, analizuje grę z różnych kątów, prędkości i rozważań i nie rozpoznaje, że obrońca nie dotyka piłki przed nieostrożnym kontaktem z atakującym. W rezultacie VAR błędnie potwierdza pierwotną decyzję na boisku”.