Rozrywka

Córka Cass Elliot wydaje książkę „Moja mama, Cass”

  • 14 listopada, 2023
  • 5 min read
Córka Cass Elliot wydaje książkę „Moja mama, Cass”


Owen Elliot-Kugell pamięta, kiedy ostatni raz widział swoją mamę. Było lato 1974 roku, siedmiolatek znajdował się w samolocie lecącym z Londynu. Podobnie jak ta scena w Prawie sławny, Elliot-Kugell pożegnał się przez okno. „Zapina mi pas, całuje i mówi: «Spójrz przez okno»” – mówi Elliot-Kugell Rolling Stone’a. „Pójdę na terminal lotniska i pomacham. Idź machać! Idź, pomachaj! To był ostatni raz, kiedy ją widziałem.”

Matka Elliot-Kugell, jedyna Cass Elliot, zmarła w Anglii 29 lipca 1974 roku. Elliot-Kugell, która przebywała wówczas u swojej babci w Baltimore, została wcześniej zabrana z obozu dziennego. „Bardzo, bardzo wyraźnie pamiętam, jak powiedziała mi, że moja mama zmarła” – mówi. „Pamiętam, że pomyślałem: «No cóż, nie mają racji. Oni się mylą. Ona po prostu podróżuje. Ona wróci. Zawsze to robi”.

To było prawie 50 lat temu i od tego czasu piosenkarka Mamas and Papas i ikona kontrkultury stała się jeszcze bardziej ukochana — zwłaszcza jeśli chodzi o pokolenie Z. W przyszłym roku Elliot-Kugell będzie nadal podtrzymywać dziedzictwo swojej matki dzięki pamiętnik Moja mama, Cassukaże się 7 maja nakładem Hachette Books.

Dzięki uprzejmości Hachette Books

Elliot-Kugell twierdzi, że prace nad książką znajdowały się na etapie koncepcyjnym od ponad dziesięciu lat, ale pandemia zmusiła ją do napisania propozycji i rozpoczęcia prac. „Chciałem opowiedzieć jej historię już od bardzo, bardzo długiego czasu, ale nie wiedziałem, jak to zrobić” – mówi Elliot-Kugell, zauważając, że autorka Hope Edelman zgodziła się zostać redaktorką współpracującą. „Nadal nie jestem co do tego zbyt pewny, ponieważ jest to dla mnie coś nowego. Nigdy bym nie pomyślał, że będę w stanie to zrobić w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek kształcie i formie bez Ghostwritera.

Warto przeczytać!  Reese Witherspoon stwierdziła, że ​​„Ludzie lubią mnie oglądać w lekkich filmach” – The Hollywood Reporter

Książka stanowi kronikę wczesnych lat życia Elliot – od jej rosyjskiej rodziny wyemigrowanej do Ameryki w 1914 r., przez wczesne lata jej kariery jako Ellen Naomi Cohen – aż do jej kariery, aż do sławy, kariery i śmierci w wieku 32 lat. Rzuca także światło na jej osobę. zmaga się z poczuciem własnej wartości i wagą (długo sprzeciwiała się pseudonimowi „Mama Cass”).

„Mam szczęście, że moja mama udzieliła tylu wywiadów drukowanych i telewizyjnych, co ona” – mówi Elliot-Kugell. „Byłam w stanie wykorzystać te dwa media do wielu badań, co było naprawdę fantastyczne, ponieważ w ten sposób naprawdę pomogło to wydobyć jej głos. To była zupełnie nieoczekiwana nagroda.”

Jeden gol z Moja mama, Cass, w końcu obalił wszelkie absurdalne mity, w tym plotkę, że Elliot zmarł po zadławieniu się kanapką z szynką. „Nie mogę uwierzyć, że po tylu latach wciąż rozmawiamy o kanapce” – mówi Elliot-Kugell. „Zacząłem zarządzać majątkiem mojej mamy, gdy miałem 18 lat. Pamiętam, że jedną z pierwszych rzeczy, o których pomyślałem, było: «Musimy powstrzymać tę plotkę o kanapce z szynką», ponieważ było to bardzo bolesne. Nie wystarczyło, że ją straciliśmy, żeby tak było [made into] żart. Powiedziałbym, że teraz prawdopodobnie 50 procent ludzi w to nie wierzy. Pozostałe 50 procent prawdopodobnie nadal to robi”.

Warto przeczytać!  Katy Perry, Lionel Richie i inni goście przybywają w wielkim stylu na koronację króla Karola III

Na potrzeby swojej książki Elliot-Kugell przeprowadził wywiady z niezliczonymi osobami, w tym z członkami Mamas and Papas Michelle Phillips i zmarłym Dennym Doherty. Wiele wywiadów miało charakter nieformalnych rozmów. „To dość drażliwy temat” – mówi Elliot-Kugell. „Ponieważ usiadłeś i formalnie udzieliłeś wywiadu? Pięcioro ludzi. Czy rozmawiałem z kimś przez ostatnie 50 lat mojego życia? 70. Z mamami i papasami wiąże się specyficzna historia, której nie pamiętam, kto mi opowiedział. Mówiono mi to tyle razy, że trudno zapamiętać. Zatem moja notatka od autora będzie zwolnieniem z odpowiedzialności.”

Kugell-Elliot urodził się w kwietniu 1967 r., zaledwie kilka miesięcy przed hitem Summer of Love i zespołem Mamas and Papas grającym Monterey Pop (a Elliot zobaczył Janis Joplin i wypowiedział słynne „wow”). Rok później rozmawiała z Rolling Stone’a o macierzyństwie.

„Urodzenie dziecka bardzo zmieniło moje życie” – powiedziała. – Widzisz, nie chcę wyruszać w drogę. Właściwie jest to kwestia ekonomii, podobnie jak wojna w Wietnamie, jak sądzę. Nie chciałam jechać w trasę i chciałam zostać w domu z dzieckiem. Chyba mogłabym pojechać do Kansas, zostać kelnerką i w ten sposób wspierać moje dziecko. Ale wolę żyć wygodnie i chcę wykonywać bardziej twórczą pracę.

Warto przeczytać!  Dlaczego tajemnica morderstwa Christiana Bale'a i Harry'ego Mellinga wymaga „uważnego oglądania”

Trendy

Elliot-Kugell spędziła z mamą tylko siedem lat. Ale w pewnym sensie pisanie Moja mama, Cass pozwolił jej zyskać więcej czasu. „W rezultacie tego wszystkiego daje się poczucie spełnienia i prawdziwą satysfakcję” – mówi. „To trochę dziwne, ale czuję, że pod pewnymi względami znam ją teraz lepiej”.


Źródło