Cristiano Ronaldo bije rekord Saudi Pro League i składa mocne oświadczenie: „…rekordy podążają za mną” | Wiadomości piłkarskie

• 28 maja, 2024
  • 3 min read
Cristiano Ronaldo bije rekord Saudi Pro League i składa mocne oświadczenie: „…rekordy podążają za mną” |  Wiadomości piłkarskie

Cristiano Ronaldo nie zamierza przestać nawet w wieku 39 lat, wciąż bijąc rekord dzięki swojej niesamowitej umiejętności strzelania bramek. Portugalska gwiazda pobiła rekord większości bramek strzelonych w sezonie w Saudi Pro League. Strzelił dwie bramki w ostatnim ligowym meczu etapowym sezonu, w którym drużyna Al-Nassr pokonała w Riyadzie Al-Ittihad 4:2. Ronaldo strzelił 35 goli w sezonie dzięki dwóm golom, pobijając rekord Abderrazaka Hamdallaha, który w sezonie 2019 strzelił 34 gole, grając dla Al Nassr.

W poniedziałek Cristiano Ronaldo napisał scenariusz do historii za pomocą klamry.(REUTERS)

W poniedziałek Ronaldo wyglądał dobrze na boisku już od pierwszego gwizdka, gdyż w pierwszej połowie tylko dwie z jego szans przed bramką zostały uznane za spalonego. Jednak pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki zdołał otworzyć wynik dla Al-Nassra w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Wykorzystał długie podanie Mohammeda Al-Fatila i otworzył wynik niskim strzałem z lewej strony pola karnego. Tymczasem w drugiej połowie trafił głową na 21 minut przed końcem po rzucie rożnym Marcelo Brozovicia. Pięć minut później został zmieniony z boiska, co spotkało się z owacją na stojąco ze strony kibiców gospodarzy.

Warto przeczytać!  Hardik Pandya i Rishabh Pant pozują do selfie w trakcie rund w Afganistanie: „Zdjęcie lene ka tareeka thoda kezual hai”

Ronaldo udostępnił także post w mediach społecznościowych po pobiciu rekordu Saudi Pro League.

„Nie podążam za rekordami, to rekordy podążają za mną” – Ronaldo podpisał post.

Portugalska supergwiazda została także pierwszym piłkarzem, który zdobył najwięcej bramek w czterech różnych ligach. W swojej znakomitej karierze Ronaldo trzykrotnie zdobył hiszpańskiego Złotego Buta, raz Złotego Buta Premier League i zrobił to samo w Serie A, grając dla Juventusu.

Ronaldo miał rewelacyjny sezon w Arabii Saudyjskiej, zdobywając cztery hat-tricki i otrzymał także czerwoną kartkę. Jednak największą uwagę przykuł dziwaczny incydent, kiedy 39-latek został zawieszony za obsceniczne gesty wobec kibiców Al-Shabab, którzy skandowali imię Lionela Messiego, wieloletniego piłkarskiego rywala Ronaldo, grającego obecnie w MLS dla Interu Miami.

Al-Nassr zajął drugie miejsce w lidze, 14 punktów za lokalnym rywalem Al-Hilalem, który zdobył mistrzostwo ponad dwa tygodnie temu i w poniedziałek zakończył 34 rundy ligowe bez porażki.

Śledź wszystkie najnowsze aktualizacje wyników meczów piłki nożnej wraz z harmonogramem EPL 2024, harmonogramem ISL 2024 i innymi powiązanymi aktualizacjami w tabeli punktów ISL 2024 na stronie internetowej i aplikacji Hindustan Times