Czas Erika ten Haga na stanowisku menadżera Man Utd z pewnością dobiegł końca po tym, jak kulejąc dostał się do finału Pucharu Anglii

• 21 kwietnia, 2024

Erik ten Hag po raz kolejny dotarł do finału Pucharu Anglii, ale menadżer Manchesteru United spocił się, gdy jego drużynie groziło upadek w meczu z Coventry City, co jeszcze bardziej poddaje w wątpliwość jego wiarygodność

Przyszłość Erika ten Haga po bieżącym sezonie pozostaje niejasna

W tym sezonie w Manchesterze United zapanował chaos, a nieszczęśni gracze Erika ten Haga poczuli się zobowiązani do kontynuowania tego trendu na Wembley.

Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że Manchester United zapewni sobie rzadki, kompletny występ, prowadząc 3:0 po godzinie, ich podstawowa bezbronność i skłonność do autoimplozji wyszły na jaw. Dwa gole dla Coventry w ciągu ośmiu minut, po których nastąpił rzut karny w 92. minucie, sprawiły, że to, co wyglądało na spacer w stronę końcowego gwizdka, przerodziło się w pełną walkę Ten Haga i jego nieświadomych zawodników.

Z taką przewagą oraz ze swoimi doskonałymi umiejętnościami technicznymi i doświadczeniem, Manchester United powinien spokojnie rozegrać to spotkanie, ale wciągnęła go dogrywka i loteria w postaci rzutów karnych. Być może United udałoby się przebić dzięki rzutom punktowym i powtórzyć wynik z zeszłorocznego finału Pucharu Anglii przeciwko City, w którym brał udział wyłącznie Manchester FA Cup, ale nie było powodu do dumy ani satysfakcji ze sposobu, w jaki im się tam udało.

Warto przeczytać!  IPL 2024: Faf du Plessis, Virat Kohli i Bowlers Shine jako Royal Challengers Bengaluru pokonali Gujarat Titans 4 bramkami

Ta kapitulacja w obecności Sir Jima Ratcliffe’a i nowego dyrektora technicznego United Jasona Wilcoxa może okazać się momentem, w którym nadzieje Ten Haga na utrzymanie posady znikną, podobnie jak prowadzenie jego zespołu 3:0. Nawet biorąc pod uwagę kontuzje, które są stałym elementem sezonu, Manchester United tak bardzo odbiega od standardów oczekiwanych w tym sezonie, że zmiana menadżera tego lata jest jedynym logicznym kolejnym krokiem.

Zbiorowa słaba mentalność jego zawodników i brak zarządzania grą to zasługa Ten Hag. Nawet biorąc pod uwagę ograniczenie liczby kontuzji i rozmieszczenie zawodników w nieznanych rolach, było to po prostu podłe ze strony United i ich menadżera, który obecnie z pewnością ma pożyczony czas.

Ponieważ przyszły sezon Ligi Mistrzów już prawie dobiegł końca, Puchar Anglii jest jedynym celem, jaki pozostał United w tym sezonie, ale jeśli okażą się tak beznadziejni jak tutaj, Pep Guardiola i jego potężna drużyna wytrzą nimi podłogę.

Przy drugim i trzecim golu Coventry mógł być element fortuny – ogromne odbicie i kontrowersyjny rzut karny – ale United zawiniło, pozwalając im wrócić do gry, którą skutecznie wygrali przed upływem godziny.

Warto przeczytać!  Rekord Endricka 1; Najszybsza szóstka Austrii; Kroos 999 i 7: Statystyki

W dogrywce Manchester United przeżył strzał Ellisa Simmsa, który uderzył w spód poprzeczki, po czym nastąpiła przerwa w systemie VAR ze względu na spalonego, po tym jak w 121. minucie rezerwowy Victor Torp wydawał się strzelić zwycięskiego gola.

Warto przeczytać!  Siła zawodników przyczyną słabej passy indyjskiej drużyny piłkarskiej pod wodzą Igora Stimaca? | Wiadomości piłkarskie