Marketing

Cztery nieruchomości Cork na rynku już od 220 tys. euro

  • 20 listopada, 2023
  • 5 min read
Cztery nieruchomości Cork na rynku już od 220 tys. euro


Z powodu braku litery S na tabliczce znamionowej ten ładny domek ze środkowym tarasem w Saleen we wschodnim Cork został ostatecznie nazwany „íocháin”, co oznacza pranie, a nie „síocháin”, co oznacza spokój.

Agenci sprzedaży Cronin Wall Properties twierdzą, że pomyłka, której właściciele nie zdołali naprawić, powstała, ponieważ tabliczka z nazwiskiem wykonała dla nich osoba niebędąca Irlandczykiem.

Mały dom z trzema sypialniami i średnim tarasem, położony sześć km od Midleton, jest wystawiony na sprzedaż za 220 000 euro. Aukcjoner Shay Cronin twierdzi, że poprzedni właściciele odnowili go cztery lata temu.

„Założyli nową kuchnię, nową podłogę i zmodernizowali łazienkę” – mówi, zauważając, że obecni właściciele, którzy kupili go w 2021 r., dodali piec.

Niewielki, liczący zaledwie 63 m2 powierzchni mieszkalnej, składa się z salonu z kominkiem i kuchenką, kuchni z nowoczesnymi kremowymi szafkami, łazienki oraz sypialni na parterze. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie ze skośnymi sufitami i oknami Velux. Wyposażony w podwójne szyby i ogrzewanie olejowe, posiada klasę energetyczną E1, która wymaga uwagi.

Nieruchomość położona jest w wiosce Saleen, przy ulicy od frontu i posiada długi ogród z tyłu.

Warto przeczytać!  Derby Market Hall przygotowuje się do otwarcia

„Jest atrakcyjny i niedrogi, a ponadto przewyższa apartamenty swoim ogrodem” – mówi Cronin, dodając, że znajduje się w niewielkiej odległości od wybrzeża East Cork w Rostellan.

WERDYKT: Niedrogi i ładny, ale aby uniknąć nieporozumień, wymaga zmiany nazwy.

Rochestown, Cork

325 000 euro

Rozmiar

88 m2 (950 stóp kwadratowych)

Sypialnie

3

Łazienki

1

BER

C3

Prawdopodobnie ze względu na bliskość wioski Douglas obiekt nr 13 Belgard Downs w Rochestown szybko zdobył ofertę na przewodnik o wartości 325 000 euro.

„To tylko siedem minut spacerem od wioski” – ujawnia licytator Jeremy Murphy, agent sprzedaży wybudowanego w latach 80. trzypokojowego domu na końcu tarasu.

Dobrze utrzymany za pomocą C3 BER, ma niedawno utwardzone, łatwe w utrzymaniu ogrody zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Z pokoju dziennego wyłożonego wykładziną roztacza się widok na ogród od frontu, z łukowym przejściem prowadzącym do kuchni/jadalni z tyłu. Na 88 m2 powierzchni mieszkalnej znajdują się także trzy sypialnie i łazienka.

WERDYKT: Wydaje się przystępny dla Douglasa.

Wilton Lawn, miasto Cork

340 000 euro

Rozmiar

93 m2 (1001 stóp kwadratowych)

Sypialnie

3

Łazienki

2

BER

F

Półciężarówki z trzema łóżkami są w Wilton rzadkością, a ceny orientacyjne, jeśli są dostępne, przekraczają 350 000 euro. W związku z tym firma Barry Auctioneers spodziewa się, że nowo zmodernizowany bungalow w zabudowie bliźniaczej nr 17 w Wilton Lawn za cenę wywoławczą 340 000 euro przyciągnie duże zainteresowanie kupujących po raz pierwszy.

Warto przeczytać!  YETI Holdings: tworzenie ograniczonej wartości na już nasyconym rynku (NYSE:YETI)

Licytacja osiągnęła już kwotę 343 000 euro, mówi prowadząca aukcję Gretchen Kelleher i zauważa, że ​​kluczowym atutem sprzedaży jest dojrzała lokalizacja w odległości krótkiego spaceru od szpitala uniwersyteckiego w Cork i centrum handlowego Wilton.

Jest to nieruchomość wybudowana w latach 70. XX w., odnowiona w 2017 r., zamieszkana przez właściciela. „Ma okna z potrójnymi i podwójnymi szybami, ogrzewanie gazowe, laminowaną podłogę na parterze, aneks kuchenny z nowoczesnymi urządzeniami i zmodernizowane łazienki” – ujawnia pani Kelleher.

Chociaż właściciele zmodernizowali i wyremontowali, BER to F, więc nowi właściciele będą musieli pomyśleć o jego ulepszeniu. Zakwaterowanie w domu o powierzchni 93 m2 obejmuje salon z kuchenką oraz kuchnię/jadalnię w kształcie litery L z nowoczesnym aneksem kuchennym z tyłu. Na parterze znajduje się także sypialnia i łazienka oraz dwie sypialnie na piętrze, w tym jedna z łazienką.

Pani Kelleher twierdzi, że na podjeździe znajduje się parking na cztery samochody, a ogród z tyłu jest dobrze utrzymany. Niektórzy sąsiedzi dobudowali dobudówkę z tyłu, więc może to być opcja dla nowych właścicieli. Do najnowszych sprzedaży w Green Park zalicza się egzemplarz nr 22, który w 2022 r. sprzedano za 252 500 euro, oraz nr 14, który rok wcześniej sprzedano za 320 000 euro.

Warto przeczytać!  GoTo uruchamia GoTo Customer Engagement, nowy ujednolicony dom

WERDYKT: Dojrzały i dobrze utrzymany, to jeden z najtańszych trzyosobowych półproduktów dostępnych obecnie w Wilton.

Passage West, hrabstwo Cork

235 000 euro

Rozmiar

87 m2 (936 stóp kwadratowych)

Sypialnie

3

Łazienki

2

BER

C3

Dziesięć grup widzów pojawiło się na pierwszym pokazie 15 Barr An Bhaile, Maulbaun w Passage West, a licytacja szybko przekroczyła cenę orientacyjną 235 000 euro o 25 000 euro.

Conor Lynch z aukcjonera Jamesa G. Coughlana twierdzi, że dom wybudowany na początku XXI wieku ma współczynnik C3 BER i jest w dobrym stanie, ale przydałby się w nim pewna modernizacja.

Mieszkanie o powierzchni 87 m2 składa się z salonu, kuchni/jadalni, toalety dla gości, trzech sypialni i łazienki.

WERDYKT: Trzy łóżka w tym przedziale cenowym to rzadkość.


Źródło