Debiutujący Man Utd dzieli się wiadomością Bruno Fernandesa, która podsumowuje kapitana Czerwonych Diabłów

• 25 kwietnia, 2024

Ethan Wheatley stał się najnowszym talentem akademii Manchesteru United, który zadebiutował w klubie, wchodząc z ławki rezerwowych podczas końcowych etapów zwycięstwa nad Sheffield United

Ethan Wheatley zadebiutował w Manchesterze United w meczu przeciwko Sheffield United(Manchester United za pośrednictwem Getty Imag)

Cudowny dzieciak Manchesteru United, Ethan Wheatley, ujawnił, że kapitan Bruno Fernandes namawiał go, aby wyszedł na boisko i zdobył debiutanckiego gola, mimo że jego pierwsza przerwa w seniorskiej drużynie była krótka.

18-letni Wheatley po raz pierwszy wystąpił pod okiem Erika ten Haga podczas środowego wieczornego zwycięstwa nad Sheffield United w Premier League. Był niewykorzystanym zmiennikiem po remisie ligowym United z Bournemouth i ich dramatycznym półfinałowym zwycięstwie w Pucharze Anglii nad Coventry. Po raz trzeci zastąpił Rasmusa Hojlunda i zdobył bramkę w seniorskiej drużynie.

Nastolatek stał się 250. absolwentem akademii United, który wystąpił w pierwszym składzie, po niedawnym zdobyciu hat-tricka w wygranym 9:1 meczu drużyny United do lat 18 z Liverpoolem. Do rywalizacji wszedł późno, chwilę po tym, jak tablica czwartego sędziego podniosła się i pokazała dziewięć minut doliczonych, a trzy punkty były prawie gwarantowane.

Pomimo zachęt i najlepszych starań kapitana nie miał czasu na zdobycie gola. „Bruno odciągnął mnie na bok i powiedział, że mam dziewięć minut na zdobycie dla ciebie gola” – wspominał Wheatley po meczu.

Warto przeczytać!  Purple Cap w IPL 2024 po przełomowym meczu RR vs MI: Yuzvendra Chahal zrównał się z Jaspritem Bumrahem | Krykiet

Kibice United byli zachwyceni większą reprezentacją akademii w drużynie seniorów. „Widzenie, jak młody zawodnik z akademii trafia do drużyny seniorów, jest tym, o co chodzi w piłce nożnej” – napisał jeden z fanów w mediach społecznościowych.

„To świadectwo jego talentu i wytrwałości” – brzmiała decyzja innej osoby. „Liczę na Wheatleya, pokładam w nim duże nadzieje. Co za talent” – napisała trzecia.

Podczas gdy Wheatley nie był w stanie zakończyć swojego debiutu bramką, drużyna Erika ten Haga i tak zdobyła wszystkie trzy punkty. Dwukrotnie przegrywali, a Jayden Bogle i Ben Brereton Diaz strzelili gola po obu stronach wyrównującego gola Harry’ego Maguire’a, ale dwa gole Fernandesa i jeden Hojlund zapewniły zwycięstwo.

Czy wiążesz duże nadzieje z Ethanem Wheatleyem? Wyraź swoją opinię w sekcji komentarzy

Warto przeczytać!  Zak Crawley mówi, że pałkarze z Anglii powinni nadal atakować pomimo porażki z Indiami