Decyzja Mauricio Pochettino o zwolnieniu Chelsea przybiera poważny zwrot po porażce Burnley i Liverpoolu

• 31 marca, 2024
  • 6 min read

Kiedy Mauricio Pochettino jest zły, wiesz, że coś jest na rzeczy. Menedżer Chelsea jest często spokojnym człowiekiem, trzymającym się na uboczu, powściągliwym na konferencjach prasowych i jak dotąd w dużej mierze unikał publicznej krytyki swojego młodego zespołu.

W ostatnich miesiącach używano tego jako kija, by go pokonać, gdy poziom jego wyników spada, a kibice domagają się bardziej charyzmatycznej ikony na ławce rezerwowych. Kiedy pozwala zsunąć się masce, często reprezentuje to coś ekstra.

Dopiero po fatalnej porażce z Newcastle 4:1 w listopadzie – zwłaszcza po przerwie na reprezentację – główny trener zaczął ubolewać nad niedociągnięciami widocznymi na boisku. Chociaż kontuzje, brak doświadczenia i zmęczenie w dalszym ciągu czynniki łagodzące wpływające na wyniki, niewiele usprawiedliwia niepowodzenie w pokonaniu drużyny zajmującej 19. miejsce w meczu z dziesięcioma zawodnikami przez ponad 45 minut.

Chelsea miała nawet sporo szczęścia w objęciu prowadzenia w pierwszej połowie, gdyż Mychajło Mudryk został ukarany rzutem karnym za fatalny dotyk i minimalny kontakt w polu karnym. Goście doznali podwójnego ciosu, gdy Lorenz Assignon został wyrzucony z boiska za swoją rolę.

Główny trener Vincent Kompany miał pełne prawo stracić panowanie nad sobą po bojowym początku meczu dla jego drużyny, która była skazana na spadek. Fakt, że Burnley był w stanie uspokoić się i tak mocno zareagować na Stamford Bridge w sobotę bez obecności Kompany’ego, podczas gdy Chelsea upadła, jest potępiający dla grupy zawodników i menedżera, którym w dalszym ciągu zawodzi w tak wielu środkach.

Warto przeczytać!  Rohit Sharma i Hardik Pandya ostro zaskoczeni, gdy głębokość Indii była kwestionowana przed PŚ T20: „Kapitan i wicekapitan wycofują się z IPL”

Buczenie, które nastąpiło po zakończeniu meczu, było niczym innym, jak oczekiwanym. Reakcja w Internecie, zarówno w postaci złości, jak i apatii, była równie przewidywalna. Po 28 meczach Chelsea zajmuje 11. miejsce, o jedno miejsce w lepszej sytuacji niż w zeszłym sezonie, ale nigdy nie zapewniła niczego więcej niż przebłyski obietnic.

Warto przeczytać!  Suresh Raina brutalnie pali pakistańskiego dziennikarza, drwiąc z niego po tym, jak Afridi został mianowany ambasadorem T20WC: „Pamiętasz Mohali?”

Warto przeczytać!  MS Dhoni wymyślił dowcip Ravindry Jadeji i chciał dać Chennai chwilę „paisa vasool” przeciwko KKR w IPL 2024 | Krykiet