Rozrywka

Diddy oskarżony przez Cassie o gwałt i znęcanie się fizyczne w procesie sądowym

  • 17 listopada, 2023
  • 10 min read
Diddy oskarżony przez Cassie o gwałt i znęcanie się fizyczne w procesie sądowym


grać

Sean „Diddy” Combs stoi w obliczu zarzutów napaści na tle seksualnym i przemocy fizycznej ze strony byłej dziewczyny Cassie.

Jak wynika z dokumentów sądowych uzyskanych przez USA TODAY, Cassie (prawdziwe nazwisko: Casandra Ventura) złożyła przeciwko Combs pozew dotyczący handlu ludźmi w celach seksualnych i napaści na tle seksualnym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku. Piosenkarka pozywa także firmy Combs: Bad Boy Entertainment, Bad Boy Records, Combs Enterprises, LLC, a także Epic Records.

W skardze zarzuca się, że Cassie, która w wieku 19 lat nawiązała stosunki zawodowe i seksualne z potentatem rapu, była w ciągu dziesięciu lat ofiarą handlu ludźmi, gwałcona i brutalnie bita przez Combsa.

„Po latach milczenia i ciemności jestem w końcu gotowa opowiedzieć swoją historię i zabrać głos w imieniu swoim oraz innych kobiet, które spotykają się z przemocą i molestowaniem w swoich związkach” – Cassie stwierdziła w oświadczeniu. „Wraz ze zbliżającym się wygaśnięciem nowojorskiej ustawy o osobach dorosłych, która przeżyła, stało się jasne, że jest to okazja, aby opowiedzieć o traumie, której doświadczyłem i po której będę wracać do zdrowia przez resztę życia”.

Cassie poznała 37-letnią wówczas Combs w 2005 roku, kiedy potentat rapowy zainteresował się podpisaniem jej kontraktu z Bad Boy Records. Po tym, jak dała się zwabić do „ostentacyjnego, szybkiego stylu życia napędzanego narkotykami” i romantycznego związku z Combs, Cassie w pozwie twierdzi, że Combs „przejął kontrolę” nad jej życiem – od opieki zdrowotnej po możliwości zawodowe – i obsypywał ją narkotykami i alkoholem.

„Pan Combs zapewnił całkowitą kontrolę nad życiem osobistym i zawodowym pani Ventury, zapewniając w ten sposób jej niemożność wyrwania się z jego uścisku” – czytamy w zgłoszeniu. „Zapewnił początkującemu artyście bezprecedensowe możliwości odniesienia sukcesu, ale w zamian zażądał posłuszeństwa, lojalności i ciszy”.

Cassie twierdzi, że od personelu Combs i pracowników Bad Boy Entertainment oczekiwano także posłuszeństwa i ciszy. Chociaż Combs był „skłonny do niekontrolowanej wściekłości i często brutalnie bił panią Venturę” w obecności zespołu Combs, piosenkarka twierdzi, że nikt nie rzucił wyzwania „ich przerażającemu i okrutnemu szefowi”.

Combs rzekomo zmusił Cassie do „wielokrotnych niechcianych spotkań seksualnych” z męskimi prostytutkami, które zatrudniał i nagrywał ich spotkania seksualne. Pomimo wysiłków, aby uciec przed nadużyciami ze strony Combsa, Cassie była wielokrotnie tropiona przez „rozległą sieć korporacji i podmiotów stowarzyszonych” Combs i zmuszona do powrotu do niego, zgodnie z zeznaniami piosenkarki.

Warto przeczytać!  Bill Hader mówi, że jego postać Superbada była oparta na prawdziwym glinie, który go aresztował

Cassie oskarża Seana „Diddy’ego” Combsa o gwałt; potentat muzyczny zaprzecza zarzutom

Jak wynika z pozwu, po „wspólnych wysiłkach” mających na celu zerwanie ze związkiem Cassie dołączyła do Combs na kolacji we włoskiej restauracji w Malibu w Kalifornii we wrześniu 2018 roku. Piosenkarka miała wrażenie, że będą prowadzić „dyskusję na temat zakończenia ich związku na dobre”.

Cassie twierdzi, że po spotkaniu Combs zmusił ją do wejścia do mieszkania i próbował ją pocałować. Pomimo odmowy jego zalotom seksualnym, Combs następnie ją zgwałcił.

W oświadczeniu przekazanym „USA TODAY” Combs zaprzeczył „obraźliwym i oburzającym” zarzutom Cassie i oskarżył swojego byłego o wymuszenie.

„Przez ostatnie 6 miesięcy pan Combs był poddawany uporczywym żądaniom pani Ventury w wysokości 30 milionów dolarów pod groźbą napisania szkodliwej książki o ich związku, co zostało jednoznacznie odrzucone jako rażący szantaż” – czytamy w oświadczeniu. „Pomimo wycofania początkowych gróźb pani Ventura zdecydowała się teraz złożyć pozew pełen bezpodstawnych i oburzających kłamstw, których celem jest zszarganie reputacji pana Combsa i domaganie się wypłaty wynagrodzenia”.

W skardze zarzuca się, że w wyniku burzliwych relacji z Combs Cassie musiała zostać poddana „intensywnej opiece medycznej i psychologicznej”.

„Żaden człowiek nie powinien znosić tego, co przeszła pani Ventura” – stwierdził w oświadczeniu prawnik Cassie, Douglas Wigdor. „Jej zdolność i chęć wypowiadania się przeciwko molestowaniu, którego doświadczyła, oraz dążenie do pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności oraz tych, którzy umożliwili molestowanie, są świadectwem jej siły i odporności”.

Cassie twierdzi, że Sean „Diddy” Combs wysadził samochód Kid Cudi, a jego przyjaciel zwisał z balkonu

Domniemane znęcanie się Combsa rozciągnęło się także na inne osoby w osobistej orbicie Cassie.

Podczas kolacji urodzinowej z okazji 29. urodzin Cassie około sierpnia 2015 r. Cassie twierdzi, że Combs nalegał, aby opuścili imprezę i udali się do hotelu na „dziwactwo”, jak to określił Combs w odniesieniu do wymuszonych kontaktów seksualnych z Cassie i prostytutkami .

Po spotkaniu Combs i Cassie wrócili do pokoju hotelowego Cassie, gdzie spędzało czas kilku przyjaciół piosenkarza. „Poważnie nietrzeźwy” Combs podniósł później jedną z przyjaciółek Cassie i rzekomo wywiesił ją przez balkon apartamentu hotelowego na 17. piętrze, przerażając Cassie i jej przyjaciół.

Z pozwu wynika, że ​​w 2011 roku Cassie miała krótki związek z raperem Kidem Cudim podczas „trudnego okresu” w jej związku z Combsem. Kiedy Combs dowiedział się o ich związku, „wpadł we wściekłość” i rzekomo rzucił się na Cassie ręcznym korkociągiem.

Warto przeczytać!  50 Cent ma rację – brak kaucji zagraża amerykańskim miastom

Podczas paryskiego Tygodnia Mody w lutym 2012 r. Combs powiedział Cassie, że planuje wysadzić samochód Kid Cudi i, jak wynika ze skargi, chciał mieć pewność, że nie będzie go w pobliżu. Mniej więcej w tym czasie na podjeździe rzekomo eksplodował pojazd Cudiego.

W oświadczeniu dla „The New York Times” Kid Cudi potwierdził relację Cassie na temat zdarzenia. USA TODAY zwróciło się do przedstawiciela Cudi z prośbą o komentarz.

Cassie odchodzi od Seana „Diddy’ego” Combsa pod okiem trenera Alexa Fine’a

Po zerwaniu z Combs Cassie zaczęła spotykać się z osobistym trenerem Alexem Finem w grudniu 2018 r. W czerwcu 2019 r. para poinformowała w mediach społecznościowych, że spodziewają się córki.

W następnym miesiącu Cassie ogłosiła swoje zaręczyny z Fine w poście na Instagramie. „Kocham cię, najlepszy przyjacielu. Nie mogę się doczekać, aż spędzę z tobą resztę życia” – napisała wówczas.

Fine obiecał swoje oddanie Cassie i ich rosnącej wówczas rodzinie w hołdzie na Instagramie w czerwcu 2019 r., obiecując zasypywać piosenkarkę „Me & U” „pocałunkami i uściskami każdego dnia”.

„Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby cię wesprzeć i pomóc. Obiecuję, że nigdy nie będziesz sama” – napisała Fine. „Obiecuję, że będziesz kochany ponad oczekiwania, a my pokażemy naszym dzieciom, jak być w zdrowym związku”.

Sean „Diddy” Combs i Cassie zaczęli spotykać się w 2007 roku

Combs i Cassie zaczęli się spotykać w 2007 roku, a ich związek trwał z przerwami przez ponad dekadę.

Zasłynęła dzięki wyprodukowanemu przez Ryana Lesliego przebojowemu singlowi „Me & U”, który w 2006 roku zapewnił jej pierwsze miejsce na liście przebojów Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs. Piosenka była głównym singlem z jej jedynego albumu studyjnego, który miał swój własny tytuł.

Jako aktorka wystąpiła w kilku projektach telewizyjnych i filmowych, w tym w „Empire”, „Step Up 2: The Streets” i „Spenser Confidential” stacji Fox.

Przeszłe związki Seana „Diddy’ego” Combsa, w tym modelka Kim Porter

Combs utrzymywał ciągły i przerywany związek z modelką Kim Porter, który trwał dekadę. Para, która ma trójkę dzieci, oficjalnie ogłosiła rozstanie w 2007 roku po 13 latach randkowania, ale pozostawała w przyjacielskich stosunkach, często spędzając razem wakacje.

Porter zmarła w sierpniu 2019 roku w wieku 47 lat po tym, jak znaleziono ją nieprzytomną w jej domu w San Fernando Valley. Kilka dni po nagłej śmierci Portera Combs opisał swoje doświadczenie żałoby jako „koszmar”.

Warto przeczytać!  Wyniki WWE SmackDown: Kevin Owens ponownie pokonuje The Bloodline, Brock Lesnar gotowy na Royal Rumble

„Przez ostatnie trzy dni próbowałam obudzić się z tego koszmaru. Ale mi się to nie udało” – napisał wówczas Combs na Instagramie. „Nie wiem, co zrobię bez ciebie, kochanie. Bardzo za tobą tęsknię”.

Combs złożył hołd swojej długoletniej dziewczynie wzruszającym filmem, na którym ciężarna Porter i Combs tańczą, pieszczą i całują się podczas ciążowej sesji zdjęciowej. „Byliśmy czymś więcej niż najlepszymi przyjaciółmi, byliśmy kimś więcej niż bratnimi duszami. BYLIŚMY KIMŚ INNYM (przekleństwo)!!” Combs napisał. „I bardzo za tobą tęsknię. Super Czarna Miłość”.

’Tak bardzo za tobą tęsknię’: Diddy we wzruszającym poście składa hołd swojej „bratniej duszy” Kim Porter

Combs zbudował jedno z największych imperiów hip-hopu, przecierając szlaki kilkoma podmiotami związanymi z jego słynnym nazwiskiem. Jest założycielem Bad Boy Records i trzykrotnym zdobywcą nagrody Grammy, który współpracował z wieloma czołowymi artystami, w tym z Notorious BIG, Mary J. Blige, Usher, Lil Kim, Faith Evans i 112.

Potentat stworzył linię odzieży modowej Sean John, uruchomił kanał telewizyjny Revolt skupiający się na muzyce i wyprodukował reality show „Making the Band” dla MTV.

W tym roku wydał swój piąty album studyjny „The Love Album: Off the Grid”, który w tym miesiącu zdobył dwie nominacje do nagrody Grammy.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy na tle seksualnym, DESZCZ oferuje wsparcie za pośrednictwem krajowej gorącej linii ds. przemocy na tle seksualnym (800.656.HOPE & online.rainn.org).

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej, The Krajowa infolinia dotycząca przemocy domowej (thehotline.org) umożliwia poufną rozmowę z przeszkolonymi adwokatami online lub przez telefon, co zalecają osobom, które uważają, że ich aktywność w Internecie jest monitorowana przez sprawcę (800-799-7233). Mogą pomóc ocalałym w opracowaniu planu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim dzieciom.

Bezpieczny Horyzont infolinia (safehorizon.org) oferuje doradztwo w sytuacjach kryzysowych, planowanie bezpieczeństwa i pomoc w znalezieniu schronienia (800-621-HOPE (4673). Posiada również funkcję czatu, dzięki której można poufnie poprosić o pomoc za pomocą komputera lub telefonu.

Grzebienie Seana „Diddy”: Raper dostaje klucz do Nowego Jorku, twierdzi, że Biggie byłby dumny: „Prawdopodobnie płakałby”

Steven Tyler oskarżony o Nastoletnia modelka „maskująca i obmacująca” w nowym pozwie o napaść na tle seksualnym

Współautorzy: Rasha Ali i Cydney Henderson, USA TODAY; Stowarzyszenie prasy
Źródło