Technologia

Dostępny jest skrót do czatów WhatsApp AI dla beta testerów wraz z filtrami statusu

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Dostępny jest skrót do czatów WhatsApp AI dla beta testerów wraz z filtrami statusu


WhatsApp poprawia wygodę użytkownika w związku z nadchodzącą funkcją czatów AI, wprowadzając zmianę wizualną. W najnowszej wersji beta WhatsApp na Androida użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do czatów AI bezpośrednio z głównej listy czatów za pomocą nowego skrótu. Skrót ten pojawia się jako biały przycisk z wielokolorowym pierścieniem nad nowym przyciskiem czatu. Ta aktualizacja wizualna ma na celu ułatwienie użytkownikom inicjowania czatów AI i korzystania z nich.

Podobnie jak generatory zamiany tekstu na obraz, takie jak MidJourney i Bing Image Creator, nowy asystent AI Meta AI może również tworzyć od podstaw realistycznie wyglądające obrazy za pomocą prostego polecenia „/imagine”. Funkcja jest obecnie dostępna bezpłatnie.

Ta funkcja jest oparta na najnowszych osiągnięciach Meta AI w badaniach dużych modeli językowych. Model jest w stanie zrozumieć złożone komunikaty tekstowe i przełożyć je na realistyczne obrazy o wysokiej jakości.

Oprócz skrótu do czatu AI WhatsApp testuje także nową sekcję dotyczącą aktualizacji statusu. Ta sekcja umożliwia użytkownikom przeglądanie i filtrowanie listy aktualizacji statusu, co pozwala im efektywniej organizować aktualizacje statusu i zarządzać nimi.

Warto przeczytać!  Oprogramowanie, które w końcu wykorzystuje większe ekrany

Zmiany te są obecnie dostępne dla wybranych beta testerów systemu Android i oczekuje się, że w przyszłości zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

We wrześniu Meta ogłosiła, że ​​wprowadzi asystentów AI do swoich aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp, Instagram i Messenger. Te chatboty działają w oparciu o duży model językowy firmy Meta, Llama 2, i będą w stanie odpowiadać na zapytania użytkowników, przeszukiwać Internet za pomocą Bing i generować obrazy na podstawie podpowiedzi tekstowych. Dodatkowo Meta wprowadzi awatary AI o różnych osobowościach.

Chociaż udostępnienie czatów AI użytkownikom w innych regionach może zająć trochę czasu Meta, nowy przycisk ułatwi użytkownikom samodzielne odkrywanie tej funkcji, zamiast wymagać dodatkowych kroków wymaganych do rozpoczęcia nowej konwersacji AI za pomocą nowy przycisk czatu.

WABetaInfo odkryło także nową filtrowaną listę pionową w WhatsApp beta dla Androida 2.23.25.3, która umożliwia użytkownikom przeglądanie wszystkich dostępnych statusów, w tym kanałów, za pomocą listy pionowej. Lista aktualizacji statusu jest podobna do historii na Instagramie, które są również dostępne na WhatsApp.


Źródło