Świat

Drugi rurociąg przesyła gotowaną żywność do uwięzionych indyjskich pracowników tuneli

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Drugi rurociąg przesyła gotowaną żywność do uwięzionych indyjskich pracowników tuneli


SILKYARA, Indie, 20 listopada (Reuters) – W poniedziałek ratownicy przebudowali nowy rurociąg, aby dostarczyć gotowaną żywność 41 pracownikom uwięzionym na ponad tydzień w zawalonym tunelu w indyjskich Himalajach i poinformowali, że trwają przygotowania do rozpoczęcia wierceń pionowych wyciągnij je.

Mężczyźni utknęli w tunelu autostradowym w stanie Uttarakhand, odkąd zawalił się on na początku listopada 12 listopada i według władz są bezpieczni, a dostęp do światła, tlenu, suchej żywności, wody i leków przesyłany jest już mniejszą rurą.

Władze nie podały, co było przyczyną zapadnięcia się 4,5-kilometrowego tunelu, ale region jest narażony na osuwiska, trzęsienia ziemi i powodzie.

„Udało nam się osiągnąć przełom w postaci przepchnięcia sześciocalowej rury” – powiedział Anshu Manish Khalkho, dyrektor państwowej Korporacji Rozwoju Autostrad i Infrastruktury (NHIDCL), która buduje tunel.

Khalkho powiedział, że poziome wiercenie w gruzie – które zostało zawieszone w piątek po zaczepieniu w maszynie i obawie przed ponownym zawaleniem – zostanie wznowione po przepchnięciu nowego rurociągu, ale nie podał harmonogramu.

Mężczyźni otrzymywali orzechy, dmuchany ryż, ciecierzycę i inną suchą żywność przez mniejszą rurę. Władze podały, że przebywają oni w tunelu o długości 2 km, a nie 50 metrów, jak wcześniej informowano.

Warto przeczytać!  Węgierski Orban oskarża UE o przedłużanie wojny na Ukrainie

Dostaną teraz gorące jedzenie, w tym ryż, soczewicę, soję i groch, powiedział Reuterowi Prem Pokhriyal, lekarz, który rozmawia z uwięzionymi pracownikami.

Obecnie w tunelu Silkyara w Uttarakhand trwa akcja ratunkowa, której celem jest uwolnienie 41 pracowników, którzy utknęli w środku po osuwisku.

„Dziś zażądali tabletek witaminy C do żucia i je dostarczono” – powiedział Pokhriyal. „Na razie wszyscy wydają się cali i zdrowi”.

Oprócz wierceń poziomych ratownicy rozważają pięć nowych planów wyciągnięcia pracowników, w tym wiercenie pionowe ze szczytu góry.

Khalkho powiedział, że nowe, ciężkie maszyny do wierceń pionowych zostaną dostarczone drogą za dzień lub dwa. Państwowa Organizacja Dróg Granicznych buduje ścieżki dla maszyn na obu końcach tunelu, a jedna z nich będzie gotowa w poniedziałek lub wtorek – powiedział urzędnik okręgowy Abhishek Ruhela.

Zdesperowane rodziny dziewięciu z 41 mężczyzn dotarły do ​​tunelu w Silkyara, wysoko na wzgórzach Uttarakhand. Uwięzieni mężczyźni to nisko opłacani pracownicy, głównie z biednych stanów na północy i wschodzie Indii.

„Wszedłem do tunelu, aby porozmawiać z bratem przez stalową rurę, a on zapytał mnie, czy rząd rzeczywiście pracuje nad ich uratowaniem, czy nie” – powiedział Ashok Kumar, którego brat Santosh Kumar jest jednym z 41 osób.

Warto przeczytać!  Siedmiu demokratów w Izbie Reprezentantów zaznacza tylko głosy „nie” w sprawie ustawy wymagającej raportów Departamentu Stanu w sprawie wytycznych dla Tajwanu

„Jak długo uda mu się przeżyć w środku, jedząc dmuchany ryż i ciecierzycę? Jak długo będą w środku?” powiedział Ashok.

Sprawozdania Saurabha Sharmy w Silkyara, dodatkowe sprawozdania Shivama Patela w New Delhi; Tekst: YP Rajesh; Montaż: Nick Macfie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneotwiera nową kartę


Źródło