Sport

Dziwaczne plotki o żonie polityka PiS. Marianna Schreiber stanowczo reaguje. „Trenuję dla siebie”

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Dziwaczne plotki o żonie polityka PiS. Marianna Schreiber stanowczo reaguje. „Trenuję dla siebie”


Federacje freakfightowe mają sposoby, by na swoje gale przyciągnąć jak najgorętsze nazwiska, także sportowców niekoniecznie związanych wcześniej z mieszanymi sztukami walk. Pod koniec września na Fame Friday Arena 2 zadebiutował tyczkarz i medalista mistrzostw świata, Piotr Lisek. Stanął do pojedynku z Dariuszem „Darem Lwem” Kaźmierczukiem, którego zresztą pewnie pokonał. Wcześniej głośno było o innej „sportowej” potyczce, a mianowicie o wygranym przez byłego siatkarza Zbigniewa Bartmana starciu z emerytowanym piłkarzem Tomaszem Hajtą.

Teraz kibice zacierają ręce na następny hit, a mianowicie na walkę Sławomira Peszki z… Piotrem Żyłą. O tym, że ta na pewno się odbędzie, przed kilkoma tygodniami mówił „Peszkin” w studiu przed Clout MMA. Zdradził, że show spodziewać się można na wiosnę przyszłego roku.

To jeszcze nic. W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby do wkroczenia w świat sportu i MMA szykowała się… Marianna Schreiber, żona polityka Prawa i Sprawiedliwości, Łukasza Schreibera. Kobieta zdecydowanie reaguje na sugestie. I sporo wyjaśnia.

Oskar Siegert: Dołożymy starań, by muay thai stało się u nas tak popularne, jak MMA/Polsat Sport/Polsat Sport

Marianna Schreiber na gali MMA? Nie ma tematu. Sama wyjaśnia, dlaczego rozpoczęła treningi

„Kiedyś mówiłam, że walki (np. High League) nie są dla kobiet. Dziś – po szkoleniu – zmieniłam zdanie” – oświadczyła na InstaStories kilka miesięcy temu Marianna Schreiber. Po namowach koleżanki kobieta rozpoczęła treningi mieszanych sztuk walki pod okiem Mirosława Oknińskiego, głównego trenera Poland Top Team i założyciela Profesjonalnej Ligi MMA oraz Amatorskiej Ligi MMA. Zapewnia, że współpraca układa się im bardzo dobrze.

Trener jest bardzo wymagający i wiele uczy. Na złoty medal

~ – chwali Oknińskiego w najnowszej sesji pytań i odpowiedzi na Instagramie.

Pojawiły się sugestie, że być może żona polityka PiS pójdzie o krok dalej i weźmie czynny udział w jednej z gal. Internauci nie ustają w domysłach. A dyskusję rozgrzał jeszcze wpis dziennikarza zajmującego się tematyką MMA, Michała Cichego, opublikowany na platformie X (dawniej Twitter). „Coś mi się wydaje, że Marianna Schreiber w nowym roku zawalczy we freakfightach. Czekacie na ten debiut?” – dopytywał.

Warto przeczytać!  Wielki debiut Fornalika w Zag³êbiu w derbach Dolnego ¦l±ska. Koniec fatalnej passy Pi³ka no¿na

Odpowiedź Schreiber? Błyskawiczna i bardzo klarowna. „Pani Redaktorze. Szanuję za wyobraźnię. Niemniej jednak, proszę się nie emocjonować. To zbyteczne” – przekazała.

Na Instagramie zasygnalizowała jeszcze, że „nie ma tematu” jej walki w oktagonie. Wyjaśniła również, że trenuje dla siebie, a nie po to, by przygotować się do medialnego starcia na gali. Przy okazji opublikowała jeszcze swoje zdjęcie wykonane w Akademii Sportów Walki Wilanów. Zapewniła, że nienawistne komentarze tylko ją wzmocniły i że „nie sprawią, że będzie krępowała się mówić głośno o swoich poglądach i wartościach”.

Marianna Schreiber/ Michał Baranowski/AKPA

Marianna Schreiber/ Michał Baranowski/AKPA


Źródło