Enzo Maresca: Chelsea nadal potrzebuje czasu na naukę pomimo pierwszego zwycięstwa

• 22 sierpnia, 2024
  • 3 min read

Enzo Maresca powiedział, że jego piłkarze wciąż potrzebują czasu, aby nauczyć się jego systemu, pomimo odniesionego w czwartek pierwszego zwycięstwa w roli menedżera Chelsea nad Servette.

Chelsea pokonała szwajcarską drużynę 2:0 na Stamford Bridge w pierwszym meczu barażowym Ligi Konferencyjnej UEFA dzięki bramkom w drugiej połowie strzelonym przez Christophera Nkunku i Noni Madueke.

Maresca opisuje zwycięstwo jako „ważne” po porażce 2-0 z Manchesterem City na początku sezonu Premier League w niedzielę. Przyznał jednak, że jego zespół mógł lepiej poradzić sobie w końcowych fazach meczu, podczas których Servette trafił w poprzeczkę.

„Przez ostatnie 10 minut trochę bawiliśmy się ogniem” – powiedziała Maresca na konferencji prasowej. „Byłam trochę zaniepokojona. Mogliśmy inaczej poprowadzić grę. Spodziewałam się tego, ponieważ jesteśmy w momencie uczenia się rzeczy.

„W niektórych momentach intencja utrzymania piłki jest słuszna, zwłaszcza gdy prowadzisz 2-0, ale gdzie nie jest dobrze. Próbowaliśmy zarządzać piłką w ostatnich 10 lub 15 minutach po naszej stronie boiska, musimy zrobić dokładnie to samo po przeciwnej stronie boiska. Nie straciliśmy gola, ale od tego możemy się uczyć.

Warto przeczytać!  „Jeśli w ogóle zrobię to źle…”: Shreyas Iyer przerywa milczenie w sprawie negatywnego rozgłosu na temat zaginionego krajowego krykieta

„Wszyscy potrzebują więcej czasu, aby lepiej poznać system. Dzisiejszy wieczór nie był łatwy pod względem kondycji fizycznej dla niektórych z nich”.

Chelsea dokonała dziewięciu zmian w składzie drużyny, która przegrała z City, ale wystarczyło to, aby osiągnąć wynik dający jej pole position w meczu rewanżowym w Genewie, który odbędzie się za tydzień, i tym samym zapewnić sobie dostęp do fazy grupowej Conference League.

Nkunku strzelił gola z rzutu karnego w 50. minucie po tym, jak został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Servette Jeremy’ego Fricka. Następnie Madueke wszedł z ławki, aby dać londyńskiej drużynie trochę oddechu dzięki potężnemu wykończeniu w 76. minucie.

„Naprawdę lubię Noniego” – powiedziała Maresca o Madueke. „Jedyny problem z Nonim polega na tym, że musi zrozumieć, że musi być konsekwentny w ciągu tygodnia, na każdym treningu, każdym treningu, każdym treningu, ale jest dobrym graczem i radzi sobie dobrze odkąd zaczął z nami grać. To taki gracz, jakiego lubię.

„Jedyne, co musi poprawić, to być konsekwentnym każdego dnia, ciężko pracować, a wtedy na pewno dostanie minuty”.

Warto przeczytać!  Wilki ponownie pokonują Nuggets, a Edwards, Towns rozpoczynają porażkę w meczu 2

Początek sezonu w Chelsea zdominowały rozmowy o transferach, a reprezentanci Anglii Raheem Sterling i Ben Chilwell nie znaleźli się w składzie na czwartkowy mecz, a Maresca potwierdził, że obaj są dostępni do transferu. Tymczasem przed meczem kibicom przedstawiono najnowszego nabytku, João Félixa.

Jednym z graczy, który pozostaje w klubie, jest Mykhailo Mudryk, pomimo trudności od czasu transferu za 100 milionów euro na Stamford Bridge w styczniu 2023 r. Ukraiński skrzydłowy zagrał rzadkie 90 minut w czwartek, a Maresca powiedział, że będzie pracował, aby pomóc Mudrykowi „się zmienić”.

„To jest misja, to jest Mudryk, nie tylko dziś wieczorem, ale odkąd dołączył do klubu” – powiedział. „Myślę, że miał dobre momenty, ale kiedy ma piłkę, nie wiesz, czy dostaniesz to czy tamto. Chodzi o spójność. Postaramy się pomóc mu się zmienić.

„Kiedy jest w ostatniej tercji, to podejmuje właściwą decyzję. Większość jego błędów dotyczy wyboru”.