Euro 2024: Energiczna Austria wygrywa i sprawia, że ​​Polska Lewandowskiego jako pierwsza odpadnie

• 21 czerwca, 2024
  • 3 min read

Austria wzmocniła swoje ostatnie 16 nadziei na mistrzostwach Europy, pokonując 21 czerwca Polskę 3:1 i eliminując Polaków w fazie grupowej.

Gernot Trauner, Christoph Baumgartner i Marko Arnautovic strzelili gole dla Austrii, a Krzysztof Piątek wyrównał dla Polski w pierwszej połowie.

Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji opuścił pierwszy mecz Polski z Holandią, wszedł na boisko w drugiej połowie, ale nie odbił się na boisku i już po pięciu minutach na boisku dostał żółtą kartkę.

„Jesteśmy przygnębieni tym wynikiem, ale mamy jeszcze jeden mecz w grupie i musimy pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować zdobyć trzy punkty” – Lewandowski powiedział polskiemu TVP Sport.

Niewielkie szanse Polski na przetrwanie fazy grupowej zniknęły kilka godzin później, gdy Holandia i Francja zremisowały 0:0, co zapewniło Polakom ostatnie miejsce w grupie D na jeden mecz przed końcem.

Austria, świeżo po porażce z Francją, wyszła jak szalona i objęła prowadzenie w ciągu 10 minut, gdy Trauner głową dośrodkował Philippa Mwene.

Polki odrobiły straty i tuż przed przerwą wyrównały, a Piątek trafił z bliskiej odległości po odbiciu.

Warto przeczytać!  Pożar strawił kompleks handlowy mieszczący 1400 placówek w stolicy Polski

Polscy kibice ryczeli, gdy ich rekordowy strzelec Lewandowski wstał z ławki w 15 minucie drugiej połowy, aby zadebiutować na Euro 2024, zastępując w ataku Adama Buksę.

Jednak kapitan miał rozczarowujący wieczór w Berlinie. Niemal natychmiast po trudnym faulu na Philippie Lienharcie otrzymał żółtą kartkę, a dwie minuty później zobaczył, jak Austria odzyskuje prowadzenie, gdy Baumgartner otrzymał doskonałe podanie od Alexandra Prassa i podwyższył na 2:1.

Tym razem Polska nie miała już siły odpowiadać.

Arnautovic przypieczętował zwycięstwo Austrii z rzutu karnego po tym, jak bramkarz Polski Wojciech Szczęsny powalił Marcela Sabitzera w polu karnym w 77. minucie.

Baumgartner powiedział, że na drużynę spadła presja po początkowej porażce z Francją, która przerwała passę siedmiu meczów bez porażki Austrii.

„Szczerze mówiąc, wywierano na nas dużą presję” – powiedział Baumgartner. „Naprawdę czujemy ulgę. ”

Lewandowski nabawił się kontuzji mięśnia uda podczas rozgrzewki przed turniejem i pauzował w pierwszym meczu Polski na mistrzostwach Europy. Nie znalazł się w wyjściowym składzie przeciwko Austrii, ale w piątek powiedział, że wszystko z nim w porządku i „W ogóle nie czuję bólu”.

Warto przeczytać!  Polscy rolnicy znoszą blokadę granicy z Ukrainą, łagodząc napięcia

Trener Michał Probierz powiedział, że przy wyniku 1:1 posłał Lewandowskiego, próbując odzyskać dynamikę.

„W drugiej połowie chcieliśmy przebić się przez austriacką obronę. Szkoda, że ​​pierwsi nie zdobyliśmy zwycięskiej bramki” – powiedział Probierz.

Austria po porażce i zwycięstwie we wtorek zmierzy się z Holandią.

Francję w ostatniej rundzie fazy grupowej czeka Polska, która przegrała z dwiema porażkami.

To jest artykuł Premium dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby czytać ponad 250 takich artykułów premium każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.