Euro 2024 – Polska 1:2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst zdobywa zwycięską bramkę, a Cody Gakpo również trafia na bramkę | Wiadomości piłkarskie

• 16 czerwca, 2024
  • 7 min read
Euro 2024 – Polska 1:2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst zdobywa zwycięską bramkę, a Cody Gakpo również trafia na bramkę |  Wiadomości piłkarskie

Relacja z Euro 2024, w którym Holandia przegrywa z Polską w Hamburgu w pierwszym meczu grupy D po strzale głową Adama Buksy, a następnie gola Cody’ego Gakpo; Wout Weghorst wchodzi z ławki i zdobywa zwycięskiego gola w końcówce; W poniedziałek Francja zmierzy się z Austrią

Przez Ben Grounds, @Ben_Islington

16:51, Wielka Brytania, niedziela 16 czerwca 2024 r

Holandia przetrwała początkowy strach, pokonując w Hamburgu Polskę 2:1 w pierwszym meczu grupy D na Euro 2024, gdy były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst wszedł z ławki rezerwowych i zdobył zwycięskiego gola w końcówce.

Robert Lewandowski był nieobecny w barwach Polaków z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, ale jego zastępca Adam Buksa wypełnił lukę, by z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego spojrzeć na drużynę Michała Probierza w ataku (16).

Holandia, która zmarnowała już dobre okazje po trafieniach Tijjaniego Reijndersa i Xaviego Simonsa, powinna była wyrównać, gdy sześć minut później Memphis Depay oddał strzał nad poprzeczką, ale przywróciła równowagę, gdy odbitym strzałem Cody’ego Gakpo uderzył Wojciecha Szczęsnego (29).

Była to pierwsza z pięciu prób, jakie Gakpo wykonał w pierwszej połowie podczas marnotrawnego występu – najwięcej w historii (od 1980 r.) holenderskiego zawodnika w pierwszej połowie meczu na mistrzostwach Europy.

Obraz:
Cody Gakpo świętuje po wyrównaniu dla Holandii

To jest ograniczona wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Otwórz pełną wersję

Wiadomości zespołowe

• Niepokornemu Buksie powierzono poprowadzenie ataku Polski pod nieobecność talizmanu Lewandowskiego. 27-latek strzelił sześć goli w 18 występach, a 19-letni Kacper Urbański po raz pierwszy wystąpił na skrzydle ataku, wygrywając swój pierwszy występ w meczach towarzyskich na rozgrzewkę na początku tego miesiąca.
  • Holendrzy dotknięci kontuzjami w środku pola, w roli rozgrywającego mieli stosunkowo niedoświadczonego Tijjaniego Reijndersa, a za nim w środku składu stał Joey Veerman, ale w wyborze trenera Ronalda Koemana nie było niespodzianek.
Warto przeczytać!  Polscy rolnicy maszerują w Warszawie przeciwko polityce klimatycznej UE – prounijny lider kraju

Polska potrzebowała przerwy, ale po wznowieniu wykazywała większą chęć ataku, gdy strzał Jakuba Kiwiora odciął Nathana Ake i zmusił Barta Verbruggena do obrony, po czym uderzenie Piotra Zielińskiego z 20 jardów przyniosło kolejny sprytny strzał holenderskiego bramkarza.

To była porywająca polska drużyna, ale po tym, jak Denzel Dumfries kolejnym uderzeniem minął daleki słupek, zmiennik Weghorst – wciąż zawodnik Burnley – strzelił zwycięskiego gola w ciągu pięciu minut od zejścia z ławki i przechwycił sprytne podanie Ake strzelił do domu swojego siódmego gola w ostatnich 11 występach dla Oranje.

Obraz:
Bartosz Salamon walczy o piłkę z Memphisem Depayem

Polska nie poddała się, gdy zmiennik Karol Świderski był bliski wyrównania, gdy ten dośrodkował Jakuba Piotrowskiego i strzelił nisko w najbliższy słupek, a Verbruggen był w pełni wykorzystany, po czym następna akcja Piotrowskiego trafiła w boczną siatkę, ale Holandia nadal atakowała. dziesiątki tysięcy fanów „Oranje” na hamburskim Volksparkstadion wpadło w zachwyt.

Wynik oznacza, że ​​Holandia prowadzi w grupie, wyprzedzając Francję z Austrią w drugim meczu tygodnia otwarcia w poniedziałek w Düsseldorfie.

Koeman wie, że Holender musi grać lepiej, aby znaleźć się w czołówce grupy

Obraz:
Adam Buska świętuje po zwycięstwie Polski w meczu z Holandią

Teren Bena Sky Sports:

„To nie było najbardziej przekonujące zwycięstwo, ale ważne dla Holendrów. Musieli uzbroić się w cierpliwość tutaj, w Hamburgu, ale na twarzy Ronalda Koemana widać było ulgę po późnej interwencji Weghorsta. Holandia dwukrotnie przegrała z odpowiednikami z Grupy D, Francją, w kwalifikacjach, więc margines błędu jest bardzo mały.

„Weszli do turnieju z sześcioma zwycięstwami w siedmiu meczach i 21 golami strzelonymi w tym okresie i pokazali świetną reakcję na otwierającą bramkę Buksy i naprawdę powinni byli przypieczętować to zwycięstwo na długo przed tym, zanim zrobił to zawodnik wciąż notowany na kartach historii Burnleya.

Obraz:
Memphis Depay pokonuje Nicolę Zalewskiego przy piłce

„Koeman wie, że jego zespół musi grać dużo lepiej, aby zająć pierwsze miejsce w grupie, ale ten mecz pokazał, jak ważne jest posiadanie zawodników kończących grę, a nie początkowej jedenastki z kilkoma zmieniającymi przebieg meczu osobami wchodzącymi na ławkę rezerwowych. Jego ludzie dyktowali posiadanie piłki tylko wtedy, gdy Polska była blisko, gdy Nicola Główkę Zalewskiego obronił Verbruggen z Brighton.

Warto przeczytać!  bne IntelliNews – Polski bank centralny podzielił się w sprawie lojalności wobec Głapińskiego w obliczu nacisków rządu, aby go usunąć

„To powiedziawszy, Holendrzy mają menedżera, który jest w stanie dokonać zmian taktycznych, które mogą decydować o losach meczu, po czym zwrócił się do Weghorsta z prośbą o odpowiedź, gdy zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko trafił do siatki Ake’em z niskiej piłki Ake.

„Wciąż czekamy na pierwszy remis, a właściwie na pierwszą niespodziankę turnieju. Na razie się to ułoży. Odważna porażka Polski”.

Gakpo: Musimy podejść bardziej klinicznie

Obraz:
Cody Gakpo strzela wyrównującą bramkę dla Holandii w meczu z Polską

Holandia’ do przodu Cody Gakpo: „To był trudny mecz, trudny przeciwnik. Strzelili pierwsi, więc było trochę trudniej, ale stworzyliśmy wiele dobrych okazji i dobrych okazji. Musimy podejść bardziej klinicznie. Ogólnie zagraliśmy całkiem nieźle .

„Musimy przeanalizować mecz i zobaczyć, gdzie moglibyśmy im bardziej zaszkodzić, a następnie przenieść to do następnego meczu. Myślę, że siłą naszego zespołu jest to, że chociaż dla niektórych jest to pierwszy raz w życiu, [the younger players] dobrze rozegrane.”

Obraz:

Holandia szef Ronald Koeman: „Wout Weghorst był w stanie grać i wniósł wartość dodaną do zespołu, ma inny sposób zachowania i tego właśnie potrzebowaliśmy.

Warto przeczytać!  Rzecznik praw człowieka krytykuje strefę wykluczenia Polski na granicy z Białorusią

„Po godzinie powinno być 4:1 dla nas. Graliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wykorzystać okazji. Polska kadra była prawie w stanie sama znaleźć się w siatce, ale mieliśmy szczęście i strzeliliśmy drugiego gola.

„Mamy dobre cechy, zespół spisał się dobrze. Po 60 minutach powinniśmy być w stanie zdobyć więcej punktów. Cody Gakpo grał bardzo dobrze. Był niebezpieczny i powinniśmy częściej podawać mu piłkę”.

Statystyki: Historia meczu

Holenderska rozkosz – statystyki Opta

Obraz:
Wojciech Szczęsny broni na początku meczu, nie pozwalając Holendrom

• Cody Gakpo strzelił gola we wszystkich czterech startach w fazie grupowej dla Holandii w najważniejszych turniejach (cztery gole na Pucharze Świata/EURO), a teraz zdobywa gola w swoim pierwszym starcie zarówno w Pucharze Świata, jak i Mistrzostwach Europy.
  • Wout Weghorst strzelił najszybszego gola rezerwowego Holandii na Mistrzostwach Europy, zdobywając zwycięskiego gola w meczu zaledwie dwie minuty i 18 sekund po zejściu z ławki.
  • Holandia oddała 21 strzałów przeciwko Polsce – najwięcej w meczu na dużym turnieju (Puchar Świata/EURO) od 2012 roku przeciwko Danii (32).
  • Od przegranej wszystkich trzech meczów na EURO 2012 Holandia pozostaje niepokonana od 10 meczów z rzędu w fazie grupowej na najważniejszych turniejach (Puchar Świata/EURO), wygrywając dziewięć z nich (remisy 1).