Euro 2024: Wout Weghorst łamie serca Polaków zwycięskim golem dla Holandii w końcówce meczu

• 16 czerwca, 2024
  • 3 min read

Alex Livesey/Getty Images

Holandia musiała stracić bramkę, aby pokonać Polską.

CNN

Wout Weghorst strzelił gola niecałe dwie minuty po wejściu na boisko z ławki i zapewnił Holandii ważne zwycięstwo 2:1 w pierwszym meczu grupy D na Euro 2024.

Polska objęła niespodziewane prowadzenie już po 16 minutach dzięki główce Adama Buksy, ale Holandia zasłużenie wyrównała niecałe 15 minut później, gdy odbity strzał Cody’ego Gakpo minął Wojciecha Szczęsnego.

To był zacięty mecz, niż wielu się spodziewało, a Polska spowodowała Oranje problemów przez cały mecz, szczególnie w drugiej połowie.

Jednak bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Polska nie wykorzystała wielu okazji do objęcia prowadzenia w drugiej połowie, co pozwoliło holenderskiemu zmiennikowi Weghorstowi zostać bohaterem praktycznie już po pierwszym kontakcie z piłką.

To był kolejny ważny międzynarodowy gol dla Weghorsta, który zadziwił Argentynę na Mistrzostwach Świata w 2022 r., wyrównując w końcówce ćwierćfinału, a Holandia w następnej kolejności musiała zmierzyć się z trudnym sprawdzianem Francji.

Po dominującym początku Holandii Polska objęła prowadzenie w dalszej części gry po błyskotliwym uderzeniu Buksy tuż obok słupka po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego.

Warto przeczytać!  Tusk zareagował na wywiad Morawieckiego. Ostry komentarz do słów premiera

To siódmy gol Buksy w reprezentacji w zaledwie 16 występach, który w dalszym ciągu jest znakomitym zastępcą kontuzjowanego Lewandowskiego, który, jak ma pewność Polska, będzie w wystarczającej formie, aby zespół zagrał w drugim meczu grupowym z Austrią.

Jednak Holandia wkrótce zdobyła bramkę, na którą zasługiwała jej wczesna dominacja, gdy strzał Gakpo zza pola karnego został przypadkowym odbiciem i źle trafił Szczęsnego w bramkę Polski.

Zobacz tę interaktywną zawartość na CNN.com

Polska z pewnością wzmocniła się w pierwszej połowie, ale Holandia prawdopodobnie zastanawiała się, jak to się stało, że nie wyszła na prowadzenie, gdy sędzia odgwizdał przerwę po tym, jak Memphis Depay i Gakpo zmarnowali świetne okazje.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy należało do Polski, która zapewne żałowała, że ​​Lewandowski nie wrócił do formy po zmarnowaniu kilku dobrych okazji.

Holandia również nie wykorzystała okazji w drugiej połowie meczu, który w dużej mierze definiował rozrzutność pod bramką, ale Weghorst stworzył dobry moment, kiedy to miało największe znaczenie, przelatując nad obrońcą i zamieniając odbite podanie Nathana Ake w siatkę. wprawiło w szał ogromne rzesze holenderskich kibiców ubranych w pomarańczowe koszulki na hamburskim Volksparkstadion.

Warto przeczytać!  Robert Lewandowski stawia czoła brutalnej rzeczywistości podczas Euro 2024, pozostawiając po sobie skomplikowaną spuściznę Polski

W drugim niedzielnym meczu grupy C Dania i Słowenia zremisowały 1:1.

Dokładnie 1100 dni po zatrzymaniu akcji serca na Euro 2020 Christen Eriksen znakomicie wykończył mecz i zapewnił Danii prowadzenie w meczu ze Słowenią, pokonując sprytne kopnięcie Jonasa Winda w klatkę piersiową, po czym uderzył z woleja w dolny róg.

Jednak po niecelnym strzale Erika Janžy w drugiej połowie było już 1:1, a Benjamin Šeško zrobił wrażenie na Słowenii, uderzając w słupek mocnym strzałem.