Rozrywka

Fani Taylor Swift zbierają się na fajnym koncercie w Rio po śmierci fana

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Fani Taylor Swift zbierają się na fajnym koncercie w Rio po śmierci fana


RIO DE JANEIRO, 19 listopada (Reuters) – Fani Taylor Swift udali się na jej niecierpliwie oczekiwany występ w Rio de Janeiro w niedzielę po przełożeniu w ostatniej chwili sobotniego występu z powodu rekordowego upału po śmierci fana w upale wcześniej.

W niedzielę temperatury były znacznie niższe po dwóch dniach rekordowych upałów w drugim co do wielkości mieście Brazylii. Kibice przed stadionem Nilton Santos mieli nadzieję, że niedzielny występ przebiegnie zgodnie z planem.

„Wczoraj doszło do odwołania. Trochę się obawiałem dzisiejszego dnia, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Dziś nie jest gorąco, jest fajnie. Oczekiwania są duże, że wszystko pójdzie dobrze” – powiedziała Iasmin Moreira Oliveira przed sprzedawcami sprzedając parasole i płaszcze przeciwdeszczowe chroniące przed spodziewanym deszczem.

W piątek pierwszego wieczoru trasy „The Eras Tour” Swifta w Rio 23-letnia Ana Clara Benevides zachorowała i zmarła w szpitalu.

Warto przeczytać!  „Lost Mystery Song” jest przedmiotem intensywnych dyskusji w Internecie

W wyniku tej tragedii rząd federalny nakazał organizatorowi imprezy T4F (SHOW3.SA) zapewnienie dostępu do wody na wszystkich koncertach Swift w Brazylii i wydał dyrektywę zezwalającą odtąd na wnoszenie butelek z wodą na wszystkie koncerty.

W sobotę T4F oświadczyło, że udoskonali swój plan działania dotyczący wydarzenia, koncentrując się szczególnie na zapewnianiu bezpłatnej wody w kolejkach oraz przy wszystkich wejściach i wyjściach ze stadionu, umożliwiając wejście z zapieczętowanymi kubkami na wodę, elastycznymi plastikowymi butelkami i zapieczętowaną przetworzoną żywnością.

Sobotnie przełożenie występu, które Swift ogłosiła zaledwie dwie godziny przed wyjściem na scenę, rozgniewało wielu fanów, którzy już udali się na stadion, niektórzy z różnych stanów i krajów.

„Ludzie płakali, wściekali się, mając nadzieję, że to wszystko kłamstwo, krótko mówiąc, to było okropne” – powiedział student Victor Guimaraes, który w niedzielę ponownie stał w kolejce, aby obejrzeć występ piosenkarki.

W obliczu palących temperatur brazylijski fanklub Update Swift Brasil skontaktował się z głównymi przedsiębiorstwami wodociągowymi, prosząc o datki na poprawę warunków na miejscu. Kibice spotkali się z pozytywną reakcją ze strony Minalba Brasil, która w niedzielę rozdawała bezpłatne butelki z wodą na terenie stadionu.

Warto przeczytać!  Still Cruising: Tom ma premierę nowej przygody „Mission Impossible” w Abu Zabi

„Była to darowizna od firmy, poruszona wydarzeniami poprzedniego dnia i falą upałów” – powiedziała Christina Larroude, dyrektor ds. marketingu Minalby, dodając, że inicjatywa zostanie powtórzona podczas poniedziałkowej wystawy, a łączna dostawa wyniesie 65 tys. butelki wody.

Poniedziałkowy występ Swift w Rio zastąpi przełożony w sobotę występ, a piosenkarka nadal ma wystąpić w Sao Paulo w dniach 24–26 listopada.

Według Narodowego Instytutu Meteorologii intensywne fale upałów, przypisywane zjawisku El Nino i wzrostowi temperatury na świecie, nawiedziły wiele brazylijskich stanów, a temperatury od lipca przekraczają średnie historyczne.

Doniesienia: Sergio Queiroz, tekst: Marcela Ayres, redakcja: Chris Reese i Bill Berkrot

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneotwiera nową kartę


Źródło