Fermin 9, Yamal 8 – Almeria 0-2 Barcelona: Oceny zawodników

• 16 maja, 2024

Grając w czwartkowy wieczór na Estadio del Mediterraneo ze znajdującą się na ostatnim miejscu Almerią, Barcelona była wyraźnym faworytem, ​​zwiększając swoją przewagę nad Gironą do czterech punktów i zapewniając sobie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Wczesny gol Fermina Lopeza zapewnił Katalończykom doskonały start w meczu przeciwko drużynie Pepe Mela, ale energia szybko opadła. Barcelona dominowała w posiadaniu piłki, ale jej gra była w dużej mierze ospała i pozbawiona inspiracji.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, ale drugi gol Fermina Lopeza zapewnił drużynie wygodną przewagę. Gra zespołu została nawet umiarkowanie ożywiona po zmianach Xaviego po godzinie gry.

Ostatecznie Barcelona utrzymała przewagę dwóch bramek i zgarnęła do domu wszystkie trzy punkty, zwiększając się do 79 punktów na dwa mecze przed końcem.

Barça Universal przedstawia oceny zawodników ze zwycięstwa drużyny nad Almerią.

Marc-Andre Ter Stegen: 8/10

Bramkarz Barcelony był znacznie bardziej zajęty, niż można by przypuszczać, ponieważ tylko w pierwszej połowie był zmuszony do trzech interwencji, w tym dwóch z pola karnego. Dobrze spisał się w tym meczu, nie poddając się i zachowując czyste konto.

Warto przeczytać!  Indie zawiodły podczas przygotowywania boiska w finale Pucharu Świata ODI: Mohammed Kaif

Jules Kounde: 7/10

Po raz kolejny tymczasowy prawy obrońca pokazał wszechstronność, utrzymując się na stałym poziomie w defensywie, a także dobrze wpływając na grę w ostatniej tercji. Dominacja Yamala także na flance pozwoliła mu bardziej skoncentrować się na swojej roli.

Pau Cubarsi: 7/10

Znacznie lepszy występ Cubarsiego, który w ostatnim meczu z Realem Sociedad nie był w najlepszej formie. Nie miał zbyt wiele pracy w defensywie i popełniał błędy, a mimo to zachował czyste konto.

Inigo Martineza: 7,5/10

Dominujący w pojedynkach powietrznych i spokojny w obronie Martinez był tego wieczoru lepszy od dwóch środkowych obrońców Barcelony. Odegrał kluczową rolę w rozpoczęciu przygotowań do zdobycia pierwszego gola dla Barcelony.

Fort Hectora: 8/10

Młodzik otrzymał rzadki start na lewym obrońcy przeciwko Almerii i nie pozwolił, aby okazja wymknęła mu się z rąk. Świetnie spisał się, asystując Barcelonie przy zdobyciu pierwszego gola, dośrodkowaniem i dokładnym dośrodkowaniem, ale nie miał zbyt wiele do roboty w defensywie.

Sergi Roberto: 7,5/10

Kapitan znalazł się w roli filara Barcelony na stadionie Power Horse i dobrze spisał się, utrzymując fortecę. Asystował drużynie przy zdobyciu drugiego gola po dobrze kontrolowanym dośrodkowaniu w pole karne Almerii i odnalazł Fermina Lopeza. Był stosunkowo bezpieczny przy swojej dystrybucji i stabilnym posiadaniu.

Warto przeczytać!  Wynik na żywo GT vs KKR, IPL 2024: Losowanie opóźnione, ulewny deszcz w Ahmadabadzie; Gujarat zmierzy się z Kalkutą w meczu, który trzeba wygrać | Wiadomości krykieta

Pedri: 7/10

Pedri odegrał kluczową rolę w stworzeniu ogromnej szansy w ataku Barcelony po dobrze zagranej piłce, która wpadła do Roberta Lewandowskiego. Regularnie brał udział w przygotowaniach i dyktował wieczorny rytm grze Barcelony, ale wciąż wyraźnie daleko mu było do najlepszych wyników.

Fermin Lopez: 9/10

Lopez, będący maszyną nieustannie zagrażającą bramce, po raz kolejny stał się jednym z najniebezpieczniejszych graczy w drużynie dzięki swoim pionowym biegom. Idealnie wymierzył swój bieg, aby w 14. minucie trafić do końca piłki Forta, kiedy ten znalazł się w siatce.

Następnie w 67. minucie młodzieniec uzupełnił swoją serię uderzeniem w odpowiednim momencie obok Luisa Maximiano. Zanotował trzy kluczowe podania oraz wykonał 100% dryblingu i 94% podań przeciwko Almerii.

Lamine Jamał: 8/10

Tańcząc na prawym skrzydle, Yamal ponownie zabłysnął, będąc jednym z największych zagrożeń Barcelony w ataku. Miałem pecha, gdy trafiłem w słupek, po czym zanotowałem trzy wspaniałe podania i dwa dryblingi tego wieczoru.

Robert Lewandowski: 7,5/10

Polski napastnik, podobnie jak w weekend, grał znacznie głębiej w boisku i swoim rozmieszczeniem próbował przełamać granice. Chociaż miał swój wkład w mecz, niewystarczająca była pozycja, dla której rozpoczął grę.

Warto przeczytać!  Trzy obserwacje po zwycięstwie Niemiec nad Holandią 2:1 w końcówce meczu

Ferran Torres: 6,5/10

Nie najlepszy występ Hiszpana w lidze Blaugrana barwach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak trudno mu było zobaczyć minuty w drugiej połowie sezonu. Nie udało mu się tego wieczoru oddać żadnego celnego strzału, żadnego celnego dośrodkowania i tylko dwa kluczowe podania.

Andreas Christensen: 6,5/10

Wszedł na boisko, aby zastąpić Roberto, który miał problemy po starciu na boisku i wykonał jeden ze swoich standardowych ruchów obrotowych.

João Felix: 6,5/10

Komfortowo radzi sobie z piłką i potrafi dobrze rozłożyć piłkę w meczu przeciwko Almerii po wejściu na boisko, ale nie stwarzał większego zagrożenia przy bramce. Raz trafił w boczną siatkę.

Vitora Roque: 6/10

Młodzik wszedł na boisko jako nieoczekiwany zmiennik na stadionie Power Horse i oddał jeden celny strzał.

Joao Cancelo: 6/10

Zmienił Hectora Forta na ostatnie 20 minut i nie miał zbyt wiele pracy w defensywie.