Rozrywka

Film Karate Kid 2024 z gwiazdą Jackie Chanem i Ralphem Macchio – The Hollywood Reporter

  • 21 listopada, 2023
  • 4 min read
Film Karate Kid 2024 z gwiazdą Jackie Chanem i Ralphem Macchio – The Hollywood Reporter


Nazwijmy to kinowym uniwersum Karate Kid.

Jackie Chan i Ralph Macchio, obaj w rolach głównych Karate Kid filmy oddalone od siebie o kilkadziesiąt lat, ponownie wcielą się w swoje popularne postacie w najnowszej odsłonie kultowej serii sztuk walki wyprodukowanej przez Sony Pictures.

Jonathan Entwistle, najbardziej znany ze swoich uznanych i wielokrotnie nagradzanych seriali telewizyjnych dla nastolatków Nie podoba mi się to I Koniec pieprzonego światareżyseruje niezatytułowany film, który studio postrzega jako połączenie i kontynuację mitologii oryginalnej serii.

Dziś rozpoczęły się globalne poszukiwania chińskiego aktora, który miałby zagrać dawnego tytułowego bohatera, a Chan i Macchio rozpoczęli film wprowadzający, widoczny poniżej.

Rob Lieber, mający na swoim koncie m.in. filmy Sony Piotr Zając i Disneya Aleksander i okropny, okropny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień, napisał scenariusz. Fabuła kryje się na tyłach dojo.

Wiadomo jednak, że najnowsza odsłona przeniesie historię na wschodnie wybrzeże i skupi się na nastolatce z Chin, która znajduje siłę i kierunek dzięki sztukom walki oraz twardemu, ale mądremu mentorowi.

Warto przeczytać!  „Star Trek: Strange New Worlds” wcześnie opuszcza crossover „Lower Decks”.

Karen Rosenfelt produkuje funkcję, którą Sony zaplanowało na 13 grudnia 2024 r. Oglądana jest wiosenna sesja zdjęciowa.

The Karate Kid Premiera miała miejsce w 1984 roku, a oryginalny film okazał się nieoczekiwanym hitem. W filmie wystąpił Macchio w roli Daniela LaRusso, dzieciaka z Brooklynu, który przeprowadza się do Kalifornii i zostaje nieoczekiwanym mistrzem karate pod okiem pana Miyagi, złotej rączki mieszkaniowej, która jest dość biegła w karate. W rolę Miyagiego wcielił się nieżyjący już Pat Morita, który swoją pracą zdobył nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Film doczekał się trzech sequeli – w dwóch Macchio pojawił się, a Hilary Swank wcieliła się w tytułową rolę w 1994 roku – a seria odrodziła się w ciągu ostatnich kilku lat dzięki Kobra Kai. Serial stał się hitem YouTube i Netflix, przywracając wiele oryginalnych postaci, w tym LaRusso, wprowadzając nowe pokolenie skopiących tyłki nastolatków. Fani nazwali te historie wersetem Miyagi na cześć postaci Mority; Morita zmarł w 2011 roku.

Sony wznowiło tytuł w 2010 roku wydając remake, który zaktualizował historię do czasów bardziej współczesnych i globalnych, skupiając się na amerykańskim dzieciaku (Jaden Smith), który przeprowadza się do Pekinu, gdzie jego mentorem jest złota rączka/mistrz sztuk walki grany przez Chana, już wtedy ukochaną międzynarodową gwiazdą. Film okazał się kolejnym nieoczekiwanym hitem, zarabiając 359 milionów dolarów przy budżecie 40 milionów dolarów i zebrał pozytywne recenzje.

Warto przeczytać!  Julianne Hough żyje w bikini z niesamowitymi mięśniami brzucha na zdjęciach IG Vacay

Oprócz jego Karate Kid swojej pracy, Machhio sprawił, że serca zatrzepotały swoją przełomową rolą w filmie Francisa Forda Coppoli Obcy. Zagrał także w komedii z 1992 roku Mój kuzyn Vinnya ostatnio serial HBO Deuce.

Chan, wielozadaniowy reżyser i producent, stał się gwiazdą akcji w swoich rodzinnych Chinach dzięki filmom takim jak Pijany mistrz i franczyzy Opowieść Policyjna I Projekt A, gdzie akrobatyczne popisy kaskaderskie olśniły publiczność. Po swoim amerykańskim przełomie w 1995 r Rozróba w Bronksiezaczął grać w Godziny szczytu I Szanghaj po południu komedie akcji. Odegrał kluczową rolę głosową w Kung Fu Panda filmów, a ostatnio podkładał głos Splinterowi Wojownicze Żółwie Ninja: Mutant Mayhem. W 2016 roku Chan został pierwszym chińskim aktorem uhonorowanym nagrodą Akademii za całokształt twórczości za zasługi dla przemysłu filmowego.

Chan jest reprezentowany przez CAA i Jessicę Chen. Macchio jest reprezentowany przez Untitled Entertainment, Buchwald i Hansen Jacobson.

Entwistle jest reprezentowany przez CAA, Grandview i Jackoway Tyerman, natomiast Leiber jest reprezentowany przez Verve, Fourth Wall Management i Sloane, Offer.


Źródło