Francja odmówiła Austrii pierwszego miejsca w grupie euro po impasie Polski

• 25 czerwca, 2024

<a class=. Garetha Southgate'a"połączyć " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/england/" dane-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" dane-ylk="slk:Anglia;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Anglia</a> jak dotąd wyglądała na bezzębną w ataku na Euro 2024 (JAVIER SORIANO)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/6iulzJWtR0UlT1_xBz863A–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTYzOQ–/https://media.zenfs.com/en/afp.co.uk/4ff98a4fadf0240825274b590900a2d5″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/6iulzJWtR0UlT1_xBz863A–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTYzOQ–/https://media.zenfs.com/en/afp.co.uk/4ff98a4fadf0240825274b590900a2d5″/><button class=
Anglia pod wodzą Garetha Southgate’a wygląda jak dotąd bezzębnie w ataku na Euro 2024 (JAVIER SORIANO)

Francja zmarnowała szansę na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie, mimo że Kylian Mbappe strzelił swojego pierwszego gola w Mistrzostwach Europy w zremisowanym 1:1 z Polską we wtorek, a Austria wygrała thriller z Holandią i wywalczyła pierwsze miejsce.

Francuzi Didiera Deschampsa po raz pierwszy od Euro 2012 nie zdołali zwyciężyć w swojej grupie na dużym turnieju, po tym jak musieli płacić za serię niewykorzystanych okazji.

„Osiągnęliśmy nasz pierwszy cel” – powiedział Deschamps. „Nawet jeśli nie zajmiemy miejsca, do którego dążyliśmy, ponieważ jesteśmy drudzy. Zaraz rozpoczną się nowe zawody”.

Austria, która przegrała swój pierwszy mecz z Francją, odniosła zwycięstwo 3:2 nad Holendrami i zajęła ostatnie 16 miejsce w tabeli, a swoim już zakwalifikowanym przeciwnikom spadła na trzecie miejsce w grupie D.

Francja przez długi czas dominowała nad Polską, ale w Niemczech zdobyła tylko dwa gole – samobójczy gol po rzucie austriackim Maximiliana Woebera i rzut karny Mbappe.

Warto przeczytać!  Zygmunt Rolat, który wykorzystał swój majątek na upamiętnienie polskich Żydów, umiera w wieku 93 lat

Les Bleus zmierzą się z wicemistrzami grupy E, w której Belgia, Ukraina, Rumunia i Słowacja mają po trzy punkty w ostatnich 16 spotkaniach.

Bramkarz Polski Łukasz Skorupski, grający za Wojciecha Szczęsnego, w pierwszej kwarcie dwukrotnie dobrze zatrzymał się, by uniemożliwić Mbappe grającemu w masce po złamaniu nosa w meczu z Austrią.

Jednak Mbappe w końcu przełamał swoją kaczkę na Euro w 56. minucie, rzucając rzut karny po tym, jak Ousmane Dembele został powalony przez nierozsądne wyzwanie Jakuba Kiwiora tuż w polu karnym.

Jednak na 13 minut przed końcem Polska otrzymała rzut karny za faul na Karolu Świderskim.

Słabą początkową próbę Roberta Lewandowskiego spokojnie obronił Mike Maignan, ale francuski bramkarz zboczył z linii obrony, a polski talizman oddał drugą próbę.

– Przewaga Austrii –

Holenderscy kibice sprawili, że Berlin stał się pomarańczowy, nadal rozświetlając turniej, ale to Austriacy zabrali głos już na początku, gdy ich zespół został nagrodzony za przedsiębiorczy start, gdy Donyell Malen nieumyślnie strzelił do własnej bramki.

Dzień Malena znów się pogorszył, gdy słabo oddał strzał obok bramki w polu karnym.

Warto przeczytać!  Polska odwołuje dowódcę Eurokorpusu w toku śledztwa

Jednak Holandia wyrównała niecałe dwie minuty po wznowieniu gry, gdy austriacki pomocnik Florian Grillitsch stracił piłkę w środku pola, po czym Cody Gakpo wbiegł do środka i zakończył szybki kontratak.

Gdy Oranje zaczęli wychodzić na prowadzenie, Austria odzyskała prowadzenie, a główka Romano Schmida trafiła do siatki po odbiciu się od Stefana de Vrija na linii.

Memphis Depay uderzył doskonałym uderzeniem i wolejem, aby ponownie wyrównać po dobrym strzale głową rezerwowego Wouta Weghorsta.

Jednak jedna z partii turnieju jeszcze się nie zakończyła i Marcel Sabitzer uderzył w bramkę i w 81. minucie po raz trzeci wyprowadził Austrię na prowadzenie.

Podopieczni Ralfa Rangnicka mają teraz przed sobą mecze z Turcją, Czechami lub Gruzją i po raz pierwszy w historii starają się o awans do ćwierćfinału.

Holandia zagra ze zwycięzcą grup B, C lub E.

„Nie zaczęliśmy grać w piłkę nożną. W drugiej połowie wszystko się poprawiło, ale to nie wystarczyło” – Gakpo powiedział holenderskiemu nadawcy NOS.

– Rozczarowujące Anglię, aby uciszyć krytyków –

We wtorek Anglia podejmie próbę zajęcia pierwszego miejsca w grupie C i uniknięcia spotkania 1/8 finału z Niemcami, gospodarzami, gdy w Kolonii zmierzą się ze Słowenią.

Warto przeczytać!  DVIDS - Aktualności - Amerykańscy i polscy technicy laboratoryjni wspólnie trenują na poligonie w Aberdeen

Podopieczni Garetha Southgate’a walczyli o najlepszą formę w wygranym 1:0 meczu z Serbią i kiepskim remisie 1:1 z Danią, ale dzięki zwycięstwu zapewnili sobie pierwsze miejsce.

Anglia była szeroko krytykowana w kraju, a Harry Kane ostro skrytykował ekspertów telewizyjnych oraz byłych napastników Anglii Gary’ego Linekera i Alana Shearera.

„Nasz występ będzie musiał mówić sam za siebie” – powiedział Southgate. „Ważne jest, aby odpowiadać na pytania najlepiej jak potrafię, ale będę oceniany na podstawie gry zespołu”.

Słowenia być może będzie musiała wygrać, aby po raz pierwszy w historii awansować do fazy pucharowej dużego turnieju.

Dania może zapewnić sobie kwalifikację dzięki remisowi z Serbią, która w pierwszym punkcie mistrzostw Europy jako niepodległy kraj zrównała się ze Słowenią.

Chorwacja, która w poniedziałek zremisowała z Włochami 1:1, zostanie wyeliminowana, jeśli Anglia nie wygra 3:0 lub czterema bramkami.