Polska

Francja vs Polska, Euro 2024: Mbappe strzela pierwszego gola w historii na Euro; Główne punkty dyskusji z meczu FRA – POL w Grupie D

• 25 czerwca, 2024
  • 3 min read
Francja vs Polska, Euro 2024: Mbappe strzela pierwszego gola w historii na Euro;  Główne punkty dyskusji z meczu FRA – POL w Grupie D

Francja spróbuje w końcu strzelić gola w meczu z już wyeliminowaną Polską, która we wtorek będzie chciała zająć pierwsze miejsce w swojej grupie na Euro 2024.

Śledź mecz na żywo | FRANCJA VS POLSKA WYNIKI NA ŻYWO, EURO 2024

Przyjrzyj się najważniejszym dyskusjom z meczu:

LEWANDOWSKI strzelił gola z powtórzonego rzutu karnego

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego po pierwszej próbie obronionej przez Mike’a Maignana w meczu grupy D Euro 2024 rozgrywanym na stadionie BVB Stadion Dortmund.

Francuski bramkarz odgadł właściwy kierunek i obronił, ale kontrola VAR wykazała, że ​​minął on linię obrony, zanim Lewandowski miał kontakt z piłką. Sędzia natychmiast nakazał powtórzenie rzutu karnego.

Polski kapitan zadbał o to, aby nie powtórzyć błędu i już w drugiej próbie bezpiecznie posłał piłkę do siatki, doprowadzając do wyrównania.

WYNIKI KYLIANA MBAPPE

Kylian Mbappe strzelił gola dla Francji w 56. minucie przeciwko Polsce w meczu grupy D na Euro 2024 na BVB Stadionie w Dortmundzie.

Mbappe wykorzystał rzut karny po sfaulowaniu Ousmane Dembele w polu karnym przez Jakuba Kiwiora w 10 minucie drugiej połowy.

Warto przeczytać!  Carlsen wygrywa Superbet Rapid & Blitz Poland dzięki serii 10 zwycięstw

To pierwszy gol kapitana reprezentacji Francji na mistrzostwach Europy. Mbappe wystąpił w edycji Euro 2020, ale w czterech meczach nie trafił do siatki, ponieważ został wyeliminowany w 1/8 finału przez Szwajcarię po rzutach karnych.

PRZERWA NA NAPOJE

W 28. minucie starcia Francji z Polską sędzia przerwał mecz na krótką przerwę na drinka. To pierwszy taki przypadek w historii Euro 2024.

Nawet w starciu Holandii z Austrią sędzia przerwał grę i zarządził przerwę na drinka w 34. minucie meczu.

W Dortmundzie, gdzie odbywa się mecz z Francją, jest 27 stopni Celsjusza, a w Berlinie, gdzie odbywa się mecz z Holandią, temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza.

STARTUJE MBAPPE

Mbappé doznał złamania nosa podczas pierwszego zwycięstwa Francji nad Austrią 1:0 i nie wszedł z ławki rezerwowych na piątkowy remis z Holandią 0:0, mimo że trener Francji Didier Deschamps brzmiał optymistycznie, że jego gwiazdor będzie mógł grać w kurtce maska.

Od tego czasu Mbappé wystąpił w meczu za zamkniętymi drzwiami z lokalną drużyną i uznano, że jest zdolny do gry przeciwko Polsce, mimo że Deschamps na poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem nieśmiało wypowiadał się na temat sytuacji.

Warto przeczytać!  Przywódcy Polski i Niemiec spotykają się, aby naprawić napięte stosunki i omówić bezpieczeństwo Europy

FRANCJA ZABEZPIECZA KWALIFIKACJĘ

Francja potwierdziła swój udział w fazie pucharowej po poniedziałkowej porażce Albanii z Hiszpanią w grupie B. Po kwalifikacjach Francja jest jedyną drużyną europejską, która od 2012 roku przeszła fazę grupową wszystkich mistrzostw Europy/Świata (7/7)

WOJCIECH SZCZESNY ŁAWKA

Najbardziej utytułowany bramkarz Polski Wojciech Szczęsny wszedł na ławkę rezerwowych podczas meczu z Francją.

Szczęsny, który gra w Juventusie w Serie A, ma na swoim koncie ponad 80 występów w reprezentacji Polski i reprezentował kraj na czterech Mistrzostwach Europy (2012, 2016, 2020 i 2024) oraz dwóch Mistrzostwach Świata FIFA (2018 i 2022).

Powód Szczęsnego jest bardziej taktyczny niż kontuzjowany. 34-latek tym razem wystąpił w obu meczach Polski na Mistrzostwach Europy, a oba mecze Polacy przegrali odpowiednio 1:2 z Holandią i 1:3 z Austrią.

Czy będzie zmiana bramkarza? Tak. Od początku meczu z Francją” – powiedział reporterom na przedmeczowej konferencji prasowej trener Polski Michał Probierz.